c:geo

Odgovori
Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a Korencki » Ne Feb 19, 2012 9:02 pm

No pa je prišel update. Ves vesel da bo delalo kot more oz. kot je včasih updateam c:geo in ga zalaufam in vse kar mi je novega je to da ko hočeš zalaufat Live Map napiše da zaenkrat ne dela ta del aplikacije. So bili pa tako prijazni da so napisali kako vseeno uporabljat c:geo. Če si shraniš zaklade tako da jih dejansko poiščeš pod Nearbay ali pa tako da vtipkaš notri njihovo ime in kodo, potem ti shranjene prikaže na mapi, kar pa tudi ni tako slabo (zaenkrat). Šenkanmu konju se ne gleda v zobe ;)

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Pe Apr 20, 2012 3:16 pm

Mene pa zanima če še komu na c:geu GPS zelo odstopa? Saj ne da bi se potikal po ne vem kakšnih soteskah in zaprtih zadevah, ampak mi zmeraj kaže odstopanje kakih 20 metrov na lokaciji zaklada pa je vreme kristalno jasno in prostor odprt. Druge geo aplikacije mi precej manj odstopajo, ne vem zakaj. In ja, imam najnovejšo verzijo programa, tudi podatkovno povezavo imam prižgano (ko sem testiral; če je mogoče povezava na gc.com pomembna) in kalibriran kompas.
Kako pa je z waypointi pri tem programu - ko vpišeš koordinate, a je kakšna možnost, da "cilj" preimenuješ in da niso zgolj gole koordinate? Pa še nekaj - kako gre c:geo in tujina skupaj? Če sem prav razumel, je dobro, da s pomočjo live mapa shraniš cache na offine npr. okoli Berlina? A potem v tujini potrebuješ praktično samo GPS brez podatkovne povezave ali dostopa do interneta? Ker se mi zdi, da mi brez povezave sploh ne dela kakor bi moralo. Najlepša hvala za odgovore!

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Pe Apr 20, 2012 4:48 pm

Oo hvala za odgovore :) Jaz ko sem danes naredu geotrip sem imel vse na offline listu, in se mi samo z GPS ni nič spreminjalo lokacije in razdalje, ko pa sem vklopil internet pa je počasi šlo. Sem pa poslal prek "send 2 c:geo" če kaj pomaga. Šel sem gledat - strategy na live mapu imam nastavjeno na "fast" - mogoče od tu tudi odstopanja? Aja pa nearby caches mi nalaga pol minute, to mi je tako smešno :) Ko si pa omenil GPS status - ga imam - ampak ne vem kaj imam od njega. Kaže mi le da imam radar to je pa vse :) A je morda potrebno nastavit kakšne nastavitve za interakijo?

Uporabniški avatar
AADT
Zelenec
Prispevkov: 34
Pridružen: To Feb 21, 2012 8:14 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a AADT » Pe Apr 20, 2012 7:11 pm

He he kakšni odgovori. :lol:
Geocaching je zakon tako kot laško pivo.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Po Apr 23, 2012 11:25 am

Povej kater telefon imaš. Samsungi so znani po GPSih z precej odstopanja.
Vsako točko pa lahko poimenuješ. Ne vidim v čem je težava?

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Po Apr 23, 2012 1:36 pm

Imam Samsung Galaxy S2.

Uporabniški avatar
zanejc
Zelenec
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 6:35 am

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a zanejc » Pe Maj 04, 2012 11:17 am

Kako mora biti cgeo nastavljen da ti logira najdene keške?

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Po Maj 07, 2012 10:00 am

Definiraj nastavljen in definiraj logira. Samo prijavo moraš ineti vpisano.

Uporabniški avatar
zanejc
Zelenec
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 6:35 am

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a zanejc » Po Maj 07, 2012 1:57 pm

Bom vprašal drugače, v cgeotu označiš kešek da si ga našel ( z found it), ali lahko ob povezavi z internetom kešek logiraš direktno iz cgeota na geocaching? Ali moraš biti premium? Če je to možno, bi bilo zelo fajn, saj v primirih ko imaš za logirat 50+ keškov je logiranje vsakega posebej zelo zamudno.

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a Korencki » Po Maj 07, 2012 8:21 pm

Ne rabiš bi premium da bi lahko na terenu pofočkal kešek kot najden v programu c:geo. Program je namenjen za uporabo vsem uporabnikom tako premium kot tistim ki niso premium. Zaenkrat sam nisem opazil nobene razlike v programu c:geo med nepremium in premium uporabnikom. Moraš pa vsekakor logirati vsak kešek posebej tudi v tem programu čeprav jih najdeš 50+. Vseh 50 ne moraš logirati naenkrat. Upam da sem ti odgovooril na vprašanje dugače pa ga zastavi še enkrat malo drugače ;) .

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov