c:geo

Odgovori
Uporabniški avatar
zanejc
Zelenec
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 6:35 am

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a zanejc » Sr Nov 07, 2012 7:33 pm

a je kakšna bližnica do bresplačnega navigona?

Uporabniški avatar
zanejc
Zelenec
Prispevkov: 41
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 6:35 am

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a zanejc » Če Nov 08, 2012 6:25 pm

našel, naložil in navigiral skupaj z locusom, super.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Po Nov 12, 2012 8:42 am

Samo da dela :)

Uporabniški avatar
dmrvos
Zelenec
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Dec 31, 2012 1:12 am

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a dmrvos » Po Dec 31, 2012 3:29 pm

Haugh.
Jaz imam pa vprašanje glede c:geota in tujine.

V tujini je težko dobit internet, če pa dobiš mobilnega, pa plačaš ubitačne cene. A je možno v SLO si naložit na c:geo karto in zaklade tujine (recimo Zagreba) in potem to iskat potem samo z GPSom iz telefona?
Stvar je v tem, da sem naredil to enkrat tako, da sem dal v mobi zaklade in jih pogledal na zemljevidu (ko sem šel na Krk). No, očitno si je mobi zapomnil zadnjo karto, kar me je malce rešilo, da nisem totalno zabluzil na tistih cestah (namreč kadar sem potem pogledal zemljevid, mi je zadnjo karto pokazalo). Vseeno pa brez interneta potem nisem mogel približat karto, da bi videl recimo, katera stranska cestica je prava. Saj potem kompas malce pomaga, ampak se zna zakomplicirat (recimo marsikdo ve, kako je lahko 150 m daleč, če se stena pred tabo navpično pojavi in moraš iti po cesti okrog).
Torej na kratko: ali lahko shranim v c:geo kar celo mapo ene lokacije in zaklade na njej, pa da lahko mirno približujem, brez da bi mi zemljevid potem izginil (in da bi delalo brez interneta)?
Hvala za odgovor
Še info: imam Samsunga Xcover Galaxy (če je potrebno vedet, kaka naprava je)

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Sr Avg 21, 2013 11:12 am

BUMP

Se pridružujem vprašanju dmrvosa :)

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a bubiji » Sr Avg 21, 2013 6:41 pm

Sicer bo @mucek4 bolj točno povedal, ampak če sem prav "skužil" c:geo, potem imaš dve možnosti: nekam na SD kartico naložiš eno izmed offline map in nato v c:geo nastavitvah nastaviš pot do te offline mape. Malo štorasto, saj če imaš plan več držav, potem moraš vsakič spremeniti pot. Zemljevide lahko dobiš na spletu (če se ne motim sem jih sam dobil tule:http://downloads.cloudmade.com/ , ampak nisem 100%, google pa ve).

Sam pa uporabljam zunanjo aplikacij OsmAnd (https://play.google.com/store/apps/deta ... mand&hl=sl), kjer lahko zastonj naložiš 10 zemljevidov. Prav lepo se integrira z c:geo. Zemljevidi so sicer OpenStreetMap, saj so dobri ampak niso garmin&stuff. Kot navigacijska naprava ni ravno najboljša, ampak za iskanje zakladov, pa da najdeš pot do njih je več kot dobra. Vsaj za to ceno :)

Upam, da je kaj koristnega v teh nasvetih. Lahko dam še bolj točna navodila, če bi se kje zataknilo. Ter vesel bom, če ima kdo kako boljšo rešitev...
Slika

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a jean » Če Avg 22, 2013 9:33 am

c:geo uporablja knjižnjico Mapsforge za offline in zemljevidi za njo so tukaj: http://download.mapsforge.org/maps/europe/

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Če Avg 22, 2013 4:07 pm

Super! Hvala obema za odgovor :) Sem si zloadal ene par offline map z danega linka in dela, kot je treba! Zemljevidi so resda OSM, tako da bi v kakšnih rovtah bolj prišlo prav "pitaj seljaka", kar se tiče večjih krajev pa je zadeva več kot zadovoljiva. Saj za to bom navsezadnje tudi rabil. Da ne bom kakor 2 Čeha, ki sta se pred dobrim tednom dni s svojim avtom parkirala na parkirišču našega vikenda (upoštevajoč, da je do vikenda, tudi če poznaš pot, peš kar težko priti, kaj šele z avtom) s pripisom na listku "Midva tukaj okoli nekje bivakirava. Prideva nazaj 19. Če kaj rabiš, pokliči na to številko". :D No, to so res že ekstremi.

Imam pa še eno vprašanje glede c:geota. Ali kdo ve, zakaj mi, ko uporabim funkcijo "nearby", pokaže imena in tip samo enega, mogoče dveh cachov, pri ostalih pa nič od tega?

Slika

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a jean » Če Avg 22, 2013 8:02 pm

Ali kdo ve, zakaj mi, ko uporabim funkcijo "nearby", pokaže imena in tip samo enega, mogoče dveh cachov, pri ostalih pa nič od tega?
Ker so bile pred kratkim spremembe na strani geocaching.com in se spremembe še prilagajajo v aplikacijo. Popravek je že narjen, ni pa še updejta na google play.
https://github.com/cgeo/cgeo/issues/3154
https://github.com/cgeo/cgeo/issues/3158

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Če Avg 22, 2013 10:02 pm

Hvala! :)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov