Kateri Garmin?

Odgovori
dvidmar
Zelenec
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Avg 28, 2016 11:25 pm

Kateri Garmin?

Odgovor Napisal/-a dvidmar » Ne Maj 21, 2017 4:55 pm

Vidim, da že dolgo ni bilo debate na temo "kateri Garmin GPS" kupiti.

Ogledujem si Oregon 700. Ne zdi se mi idealno, da nima vgrajene oz. pack baterije. Fotoaparata pa vsekakor ne potrebujem še enega.

Katere karte bo potrebno kupiti? Predvidevajmo, da ga kupim na nemšekm Amazonu ali podobno.

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: Kateri Garmin?

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Po Maj 22, 2017 1:14 pm

Sam sem oz. imam eTrex30, ki sem ga veliko uporabljal, dokler nisem prešel na pametni telefon, ki mi nudi vse, kar potrebujem. Razmisli, če ga sploh potrebuješ!

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Kateri Garmin?

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Maj 22, 2017 6:36 pm

Da se vrnemo nazaj na izhodiščna vprašanja te teme, na katera ti bom odgovoril kot redni uporabnik Garmina (trenutno uporabljam Oregon 650, o seriji 7XX razmišljam samo zaradi wifi-ja)...

Če fotoaparata ne potrebuješ, potem je Oregon 700 res boljša izbira, kot 750.

Kar se tiče baterij, mi je bolj všeč, da niso vgradne in so AA, saj jih tako lažje menjaš (cca. 30 sekund do ponovne uporabe naprave) in uporabljaš tiste, ki jih želiš; v skrajni sili lahko uporabiš tudi alkalne, ki jih dobiš v vsaki trgovini. Sicer Garmin ponuje neke kvazi battery packe, ki niso nič drugega kot dve povezane polnilne AA baterije in so edine, ki jih lahko filaš brez da bi odstranil pokrov na zadnji strani naprave. Samo za ta denar dobim 4 zelo kvalitetne polnilne Eneloop baterije. Poleg tega pa naprava definitivno preživi same baterije in se mi zdi neumnost menjat napravo samo zato, ker je baterija vgradna in je ne morem menjati.

Kar pa se tiče kart... Nekateri jih kupijo uradne, spet drugi jih dobijo preko drugih, neuradnih virov, vsekakor pa niso poceni. Poleg uradnih lahko dobiš tudi OSM karto za Garmin naprave, ki pa je zastonj. Jaz jih imam in uporabljam več vrst, od topografskih, OSM, kolesarskih, trenutno pa delam na tem, da bom imel še satelitsko. Vse jih imam shranjene na SD kartici in po potrebi preklapljam med njimi.
Addicted with Geocaching!

dvidmar
Zelenec
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Avg 28, 2016 11:25 pm

Re: Kateri Garmin?

Odgovor Napisal/-a dvidmar » To Maj 30, 2017 8:34 pm

Končalo se je tako, da sem na spletnih oglasih čisto slučajno za smešen denar kupi skoraj nič rabljen Oregon 600. Mislim, da bo mojim potrebam več kot služil. Glede baterij imaš povsem prav, verjetno je res bolj praktično imeti polnilne AA (imam cel kup Enelopov) in rezervne v nahrbtniku, v skrajnem primeru pa na prvi Petrol ali vaško štacuno.

Zraven sem dobil sem tudi neke karte, moram še preveriti kakšne in koliko stare. Krossnik, a narediš hitro rečaj Garmin/OSM kart, če dam za pivo? ;)

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Kateri Garmin?

Odgovor Napisal/-a krossnik » Sr Maj 31, 2017 6:51 am

OSM mape za Garmina jemljem tukaj in so primerne so tudi za cestne navigacije, oziroma vse Garmin naprave. Tip mape jemljem Generic Routable (new style), izbiraš pa lahko po državah ali pa ročno po območjih.

http://garmin.openstreetmap.nl/


Sistem deluje tako, da te po izbiri željene mape postavi v čakalno vrsto, ko je tvoja mapa pripravljena pa dobiš obvestilo na e-mail, nakar imaš en teden časa za prenos. Mape na spletni strani so sproti ažurirane.

Upam, da je to tisto kar si želel, piva se pa vseeno ne bom branil 8-)
Addicted with Geocaching!

dvidmar
Zelenec
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Avg 28, 2016 11:25 pm

Re: Kateri Garmin?

Odgovor Napisal/-a dvidmar » Sr Maj 31, 2017 5:38 pm

Ta del sem že včeraj začel in sem danes samo še 1900. v vrsti, še dobrih 8 dni! :geek:

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Kateri Garmin?

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Maj 31, 2017 9:26 pm

Lahko pa si izbereš zemljevid posamezne države, ki ga posodabljajo vsakih nekaj dni in je za prenos na voljo takoj.

dvidmar
Zelenec
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Avg 28, 2016 11:25 pm

Re: Kateri Garmin?

Odgovor Napisal/-a dvidmar » Sr Maj 31, 2017 10:24 pm

Sem opazil, ja. Prenesel Slovenijo in Avstrijo, za Hrvaško je potrebno naročilo iz nekega razloga.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov