Zemljevidi za GPS

Uporabniški avatar
bcerin
Bunkelj
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Feb 20, 2012 3:51 pm

Zemljevidi za GPS

Odgovor Napisal/-a bcerin » Po Feb 20, 2012 4:00 pm

Pred dnevi sem si kupil GPS Oregon 450. Na GPS napravi še ni "koristnih" zemljevidov :oops: . Imam vprašanje kje bi se dalo dobiti zemljevide, ki bi bili dovolj natančni in poceni (ali celo zastonj). :D

Uporabniški avatar
Kobav
Bunkelj
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Feb 09, 2012 8:12 am

Re: Zemljevidi za GPS

Odgovor Napisal/-a Kobav » Po Feb 20, 2012 5:38 pm

Pojdi na GPS underground gpsunderground.com/forum/

Tam je vse!

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Zemljevidi za GPS

Odgovor Napisal/-a 5-r » So Feb 25, 2012 8:57 pm

Čisto legalno lahko uporabljaš tole:
http://openmtbmap.org/download/#europe-map-downloads
Tole sem na Oregonu zadnji teden kar s pridom uporabljal za geocaching.
Za po cesti pa je bil kar prednaložen CNEU na Nüviju...

Uporabniški avatar
boris0511
Zelenec
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jan 26, 2012 12:03 pm

Re: Zemljevidi za GPS

Odgovor Napisal/-a boris0511 » Ne Feb 26, 2012 4:23 pm

Sam od ponujenega še najbolj zaupam v Adria TOPO.
Res pa je:
- cena 105€ za legalno verzijo
- program je zaklenjen za ID številko GPS-ja (vsaj pri meni je tako). In z novim GPSjem - novi nakup programa.

V naslednji temi- Nakup GPS , je natančno razložena (ne)rutabilnost tega programa. Pikacu je dal dober nasvet, da se vsaj v visokogorju uporabi tiskan zemljevid, sam pa bi dodal, da kompas tudi ni odveč. Morda je to ostanek vojaškega refleksa, ko so nam vtepali : "karto čitaj i seljaka pitaj."

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Zemljevidi za GPS

Odgovor Napisal/-a pikacu » Ne Feb 26, 2012 8:34 pm

karto čitaj i seljaka pitaj
:lol:

Uporabniški avatar
Kobav
Bunkelj
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Feb 09, 2012 8:12 am

Re: Zemljevidi za GPS

Odgovor Napisal/-a Kobav » So Apr 14, 2012 9:46 am

Hojla,

bliža se čas počitnic in tako iščem zemljevid City NavigatorŽ Egypt NT.

Ali ima kdo kakšno dobro povezavo? Iskal na gpsunderground in openmtbmaps in našel nič pametnega.
hvala

Uporabniški avatar
Kobav
Bunkelj
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Feb 09, 2012 8:12 am

Re: Zemljevidi za GPS

Odgovor Napisal/-a Kobav » So Apr 14, 2012 2:08 pm

Žan, hvala za link. Tega sem že snel, vendar je to v bistvu CN Middle east in N Africa. Že velikost 23Mb pove, da ne obeta prav veliko. In res je tako.

Uporabniški avatar
markpolona
Zelenec
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Mar 01, 2012 12:08 am

Re: Zemljevidi za GPS

Odgovor Napisal/-a markpolona » Če Maj 17, 2012 12:59 am

Nekaj najinih izkušenj z zemljevidi:

Na Garmin Colorado sprejemniku GPS imava za ex-Jugoslavijo zemljevida AdriaRoute (na SD kartici, prestavljiv tudi v Nüvi cestno navigacijo) in Adria Topo (naložen v pomnilnik), za tujino pa sva že večkrat naložila zemljevid iz OpenStreetMap za ciljno področje. Na Androidu v c:geo offline načinu (tujina) pa je tudi naložen OpenStreetMap.

Za potepanje po Sloveniji je AdriaRoute + Adria Topo odlična kombinacija, vendar ni poceni. Delno se odkupi s tem, da so nadgradnje trajno brezplačne. Resda se tudi kdaj zgodi, da ubereta kakšno čudno pot ali da kakšna potka manjka, vendar je tudi drobnih stezic in kolovozov po slovenskih divjinah, gozdovih in hribih presenetljivo dovolj, tako da se človek prav razvadi. Za kakšen končni detajl v zadnjem času pogledava včasih tudi Googlovo satelitsko sliko na Androidu, za avtomobilsko vodenje po Sloveniji pa ta ni bogvekajh, oz. je Garmin z Adrijo precej bolj uporaben in udoben v najinih očeh.

AdriaRoute in Adria Topo pokrivata tudi del bivše Jugoslavije, vendar pa sva bila na Hrvaškem (Istra, Dalmacija, otoki) močno razočarana, saj je tam bistveno manj podrobnosti/poti kot v Sloveniji. Pač pa se je OpenStreetMap letos tam odlično izkazal in po uporabnosti dostopov do bolj skritih kotičkov bistveno prekosil Adria zemljevida. No, za usmerjanje po glavnih cestah je bil AdriaRoute še vedno čisto uporaben. Za Google maps pa ne veva, prenos podatkov s slovensko SIM kartico je čisto predrag, da bi s tem eksperimentirala v tujini, pretočiti GPX prek WiFi enkrat na dan ali dva pa tudi za podatke o zakladih zadošča.

V preteklih letih sva imela odlične izkušnje z OpenStreetMap na Garminu tudi drugje v tujini, npr Italija, nemška mesta, še posebno prijetno pa sva bila presenečena nad uporabnostjo za potikanje po Tenerife (Kanarski otok), peš in z avtom, tudi v routing inačici. A za Slovenijo (zlasti izven mest) se žal še ne more povsem kosati s kombinacijo AdriaRoute + Adria Topo.

Je pa vnašanje novih podatkov in popravkov v OpenStreetMap presenetljivo nezapleteno (Potlatch2 npr teče v www bralniku pod Flash, brez namestitve), tako da zgleda vsaj nekateri geolovci pridno vnašajo manjkajoče stezice - sodeč po vrisanih potkah vsaj do zakladov in nekoliko manj naokrog.

Uporabniški avatar
andreju
Geolovec
Prispevkov: 53
Pridružen: To Avg 07, 2012 7:56 am

Re: Zemljevidi za GPS

Odgovor Napisal/-a andreju » Sr Sep 05, 2012 2:35 pm

Heelpp.

Nabavil sem Garmina in nanj poskušam spravit OpenStreetMap, pa nekako ne pridem in ne pridem skozi. A mi lahko kdo namigne, kje bi najlažje prišel do čimboljših navodil (in potrebnih programov) za to?

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Zemljevidi za GPS

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Sep 05, 2012 5:30 pm

Meni je v Nemčiji, kjer sem se neprevidno znašel samo z basemap, ful pomagalo tole:

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/All_ ... Garmin_Map

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov