Garmin najavlja Oregon serijo 600

Uporabniški avatar
AADT
Zelenec
Prispevkov: 34
Pridružen: To Feb 21, 2012 8:14 pm

Oregon 600

Odgovor Napisal/-a AADT » Pe Maj 10, 2013 9:42 pm

Tako ,pa sta prva dva v Sloveniji.
Sedaj pa se samo na teren ,pa da vidimo kaj zmore.
http://shrani.si/f/R/Sz/1G32mG6V/oregon-600.jpg
Geocaching je zakon tako kot laško pivo.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Oregon 600

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Ne Maj 12, 2013 1:55 pm

Uuu, super. Poročaj kako si zadovoljen z njim.

lp, Aleš

Uporabniški avatar
NejcT
Bunkelj
Prispevkov: 1
Pridružen: So Avg 25, 2012 11:05 am

Odg: Garmin najavlja Oregon serijo 600

Odgovor Napisal/-a NejcT » To Maj 14, 2013 5:51 pm

Oregon 600 je po prvem malem testiranju ocenjen z odliko. Odličen zaslon, 2 fizični tipki itd... Zaenkrat sem navdušen nad njim

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Odg: Garmin najavlja Oregon serijo 600

Odgovor Napisal/-a bucar » Sr Maj 15, 2013 8:18 am

Čestitke za novo napravo!

Prvi vtisi so povsod dobri z zelo malo težavami, tako da očitno je Garmin tokrat dobro opravil domačo nalogo. Bo pa verjetno vseeno treba na par tednov delati nadgradnjo programa, brez tega pri Garminu pač ne gre ;-). Zadnja verzija je 2.60.

Uporabniški avatar
geoscout_slo
Zelenec
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Feb 18, 2013 5:50 pm

Odg: Garmin najavlja Oregon serijo 600

Odgovor Napisal/-a geoscout_slo » Sr Maj 15, 2013 4:30 pm

Danes narejen malo bolj temeljit preizkus med iskanjem zakladkov na Gorenjskem. V primerjavi z Oregonom 450 je pomoje bistvena prednost zaslon in hitrost procesorja. Samodejno obračanje zaslona me ni prepričalo, ubistvu me je motilo, zato sem to funkcijo izklopil. V samem sprejemu signala ni neke bistvene razlike. 600 pa zelo dobro sprocesira odboj signala od stavb. Na lokaciji ob stavbi je 450 kazal 11m 600 pa 2m. Veliko boljši je tudi pregled na zakladi in omogoča filtriranje. Poenostavili so tudi označevanje točk poti. Ko točko označiš lahko takoj spremeniš ime, opis, kraj, višino, itd. Pri 450 pa se moraš vračati za vsako stvar nazaj v meni točke, kar zna biti včasih nadležno.

Programska oprema je kar vredu, edini bug, ki sem ga v 2 dneh opazil je ob prazni bateriji zaslon ne deluje vredu. Pojavljati se začnejo packe.

Zaenkrat še vedno zelo zadovoljen z napravo. Ko bi le še omogočili pregled atributov. :)

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Odg: Garmin najavlja Oregon serijo 600

Odgovor Napisal/-a bucar » Sr Maj 15, 2013 9:32 pm

Atribute dodaš z GSAKom ;)

Samodejno obračanje pri napravicah, ki so obešene, je ponavadi res nadležno. Mislim, da imamo to vsi izklopljeno.

Serija 600 lovi tudi Glonass satelite, morda je zato boljši signal? Naj bi bil prvi fix zaradi tega hitrejši, pa tudi v grapah ali ob zidovih naj bi bila lokacija bolj natančna kot če bi se zanesel samo na US GPS. Verjetno je to vzrok tvojim opažanjem.

Kako pa je s trajnostjo baterije in njenim polnjenjem v napravi?

Uporabniški avatar
geoscout_slo
Zelenec
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Feb 18, 2013 5:50 pm

Odg: Garmin najavlja Oregon serijo 600

Odgovor Napisal/-a geoscout_slo » Sr Maj 15, 2013 9:42 pm

Funkicijo dodajanja atributov v loge s pomočjo gsaka (zahvaljujoč tebi) poznam in tudi uporabljam. V mislih sem imel slikovno prikazovanje v posebnem zavihku kot recimo zadnji logi ali opis.

Sam sem imel kar velika pričakovanja glede na to, da sprejema Glonass in GPS. Na začetku malo razočaranje saj na razmeroma odprtem terenu ni neke bistvene razlike. Zelo pa se izkaže v bližini stavb in vrjetno enako v grapah, ob stenah itd.

O bateriji bi še težko kaj resnega rekel. Notri imam 2x panasonicove 2850mAh, ki so bile prvič polnjene in še niso dale vrodostojnih rezultatov. Tudi o polnjenju v napravi še ne morem nič kaj konkretnega reči, razen tega, da je to funkcija, ki sem jo pri 450 pogrešal.

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Odg: Garmin najavlja Oregon serijo 600

Odgovor Napisal/-a bucar » Če Maj 16, 2013 7:42 am

Garmin se bolj ali manj koncentrira na svoj opencaching.com in tam so "atributi" drugačni. Groundspeakov sistem je notri bolj zaradi kompatibilnosti, tako da kakšnih hudih posodobitev ali napredka ne pričakujemo. Opencaching pa po drugi strani ves čas razvija in dopolnjuje, tako da sistem sploh ni slab, ampak... ;)

Uporabniški avatar
geoscout_slo
Zelenec
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Feb 18, 2013 5:50 pm

Odg: Garmin najavlja Oregon serijo 600

Odgovor Napisal/-a geoscout_slo » Sr Maj 22, 2013 9:35 pm

Po prvem tednu so se mnenje malo spremenilo.

Pogosto se zgodi, da sistem kar zmrzne. Ne moreš pogledati namiga, iti nazaj na zemljevid, na zemljevidu izbrati zakladka itd. Na zaslonu se pokaže krogec za nalaganje, zgodi pa se nič. Napravo je potrebno ugasniti in znova prižgati in že lahko greš do naslednjega cacha. Danes ne sprehodu po Golovcu je malo manjkalo pa bi letel v kakšno drevo :S

K nakupu in zamenjavi za oregona 450 me je gnala predvsem misel na boljši sprejem in večjo natančnost. Izkalo pa se je, da je marsikdaj slabši kot na telefonu. Super se obnese ob velikih stavbah, razočaranje pa je bilo danes na Golovcu, ki pa nima nekih hudih grap, ubistvu pri zakladku na vrhu je Garmin kazal 17m, telefon pa 2m. Natančnost Garmina je bila 24m, telefona 9m.

Upam, da bodo to lahko z updati kaj poštimali, ker drugače... :unsure:

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Odg: Garmin najavlja Oregon serijo 600

Odgovor Napisal/-a bucar » Če Maj 23, 2013 8:43 am

Verjetno gre pri zmrzovanju za težave s softverom, ki jih bodo upamo odpravili. Do sedaj so še vsi garminovi ročni GPSi imeli porodne težave, ki pa so jih sčasoma odpravili.

Ali si nastavil GPS, da popravlja lokacijo z WAAS (EGNOSS)? Lahko da telefon to dela, to precej izboljša natančnost, kadar se vidi južno nebo.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov