GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Odgovor Napisal/-a VolkD » Ne Nov 09, 2014 12:51 am

Prebiram ocene za to napravo. Ne vem kaj bi rekel, precej nasprotnih mnenj je.
Baje, da je sw še precej bagovit. Sem bil že tik pred tem da naklikam plačilo. Všeč mi je ker obvlada tudi glonas.
No pred nakupom sem se odločil vprašati za mnenje še tule.

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Ne Nov 09, 2014 7:41 am

Jaz sem s svojim eTrex30 čisto zadovojen. Ne vidim neke ogromne razlike, razen pri pomnilniškem delu in ceni. Zemljevidi so pa itak...

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Nov 09, 2014 8:48 am

Za geocaching ne potrebuješ tako natančne naprave. Saj si sam povedal... Po drugi strani pa je precej cenejša od Oregona ali Montane. Zaslon je nekoliko manjši od Oregona, ima pa občutno manjšo ločjivost. Če lahko živiš brez zaslona na dotik, sistemu nuvi podobne cestne navigacije in najbrž nekoliko bogatejšega in prijaznejšega operacijskega sistema, potem je najbrž kar OK. Sploh ko bodo odpravili pomankljivosti, ki jih nekateri omenjajo.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Odgovor Napisal/-a VolkD » Ne Nov 09, 2014 11:01 am

Ljubljanski pirati napisal/-a:Jaz sem s svojim eTrex30 čisto zadovojen. Ne vidim neke ogromne razlike, razen pri pomnilniškem delu in ceni. Zemljevidi so pa itak...
Si vzbudil pri meni veliko zanimanje. to napravo bi rad videl v živo. Je to mogoče?
Tudi zadnji stavek ..... upam, da ne bo odveč.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Odgovor Napisal/-a VolkD » Ne Nov 09, 2014 5:43 pm

@Ljubljanski pirati: to kar je bistvenega več je antena. Njen vpliv na dobro delovanja naprave je bistvenega pomena ravno v gozdu in pod previsi. Tako, da sem zdaj precej neodločen kaj bi sploh hotel imeti. Vsekakor moram tridesetko videti,...

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Ne Nov 09, 2014 6:50 pm

V četrtek jo boš videl na srečanju. Samo ne vem, če bo to dovolj. Brez preizkusa na terenu, kakršnega opisuješ, se bo težko odločit. Mene eTrex pripelje na lokacijo na čistini na 3m natančno, v gozdovih prav tako, mogoče malo manj. Ko pa sem pod ali nad kakšnim previsom, pa upoštevam namige, loge in predvsem svojo glavo. Na koncu so pa še izkušnje.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Nov 09, 2014 7:15 pm

Tako mislim, da je itak pri vseh Garminih.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Nov 10, 2014 1:02 am

Že, že, a izkušnje nimajo kaj dosti opraviti z nabavo naprave, ki jo potrebujem razen za geocaching, tudi za eno raziskavo o tem kako se nahajališča gob premikajo.
In ja, še vedno sem v dvomih kaj bi vzel: pri tridesetki me moti, da nima antene, pri 64 pa dokaj veliko odzivov na buge v sw.

Glede na to, da bo po vsej verjetnosti za 64 prišel bov firmware,..... Vsekakor bi rad videl obe napravi, pa bo potem odločitev lažja.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Nov 10, 2014 7:20 am

Uf, a za določanje položaja gob rabiš na centimetre natančen gps? Ker sicer ti bo vsak dal določeno lokacijo, sploh če uporabiš povprečenje. Če ne bi zaradi tega seveda preveč pohodil območja in bi gobe potem sploh ne rasle več :D

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GARMIN GPS MAP 64ST dilema

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Nov 10, 2014 10:44 am

Botanikom za take stvari zadošča Oregon. Tale 64 je po mojem mišljen za pohodništvo v ekstremno težkih razmerah, kjer je horizont zelo zakrit. V kakih soteskah.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov