X tema - prevoz koles z avtom

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: X tema - prevoz koles z avtom

Odgovor Napisal/-a krossnik » Ne Maj 18, 2014 8:27 pm

Evo še moje izkušnje... Kot prvo - smo 4. članska familija. Ne bom dolgovezil, ampak bom rekel isto kot 5r, s tem da še dodam en velik minus za strešne nosilce, ker imam samo sanke na višini 185 cm (Berlingo) in bi rabil lojtro da bi kolesa gor spravil, da ne govorim da mi slučajno kolo ne pade po strehi - na kljuko pri nas zmontirajo prtljažnik tudi otroci, seveda pod mojim nadzorom (ima samo cca. 20 kg)... Sicer je res dražja varianta, ampak mi niti trenutek ni bilo žal, pa še trugo lahko peljem na strehi.
Osebno po posvetih z znanci Thuleta nisem hotel, ker je v osnovi nosilec narejen za tri kolesa, za četrtega pride samo še dodaten nastavek in te na koncu pride okoli 450+150 EUR (kolikor se spomnim). Odsvetovali so mi predvsem ker dodatni nastavek ni isto, kot če kupiš namenski nosilec za 4 kolesa. Če so do zdaj to pri Thule že naredili ne vem, ker sem zdaj že malo out s tem, sem pa kupil prtljažnik od Bullstara pri Kogovšku v Trzinu (tam jih imajo tudi rastavljene)... Uporabljam ga eno leto in do zdaj nisem imel nobenih pripomb, kolesa so hito gor in dol, pa še cela familija sodeluje... Po AC vozim do 130 km/h, drugače pa po omejitvah, se pa s štirimi kolesi odlično drži tako na asfaltu kot makadamu...

Cena: 420 EUr nastavek za 4 kolesa + cca 300 EUR kljuka z montažo

Linki:
http://www.kogovsek.si/sl/68/nosilci-za-kolesa

http://www.kogovsek.si/vlecne-kljuke

To so izključno moje izkušnje in upam da kaj pomaga, oziroma vsaj usmeri.
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: X tema - prevoz koles z avtom

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Maj 19, 2014 6:47 am

Mislim, da z novejšimi Thulejevimi strešnimi nosilci ni več tistega problema z vijakom. Vem pa ne. Jaz sem obdržal enega starega (dostikrat vzamemo samo moje kolo) in sem zadevo rešil tako, da sem kupil daljši vijak in pod njega nabasal toliko podložk, da se skoraj dotika prečke in se ne more več čisto odviti. Drugače pa lahko glede udobnosti samo pritrdim 5ru, pa tudi glede pomisleka za 4. kolo krossniku. Mi imamo dodatni nosilec, zadeva se obnese OK, je pa treba vedeti, da so 4 gorska kolesa lahko že blizu meje nosilnosti nosilca in kljuke, če nimajo lahkih okvirjev. V otroška ponavadi ne investiraš ne vem kaj, eno naše 24" je bilo precej težje od mojega 29" z največjim okvirjem.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: X tema - prevoz koles z avtom

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Maj 20, 2014 6:45 pm

Jest imam pa montiranega za štiri kolesa na zadnji steni, cena je bila ene 200 evrov z montažo vred. In do sedaj nisem imel nobenih problemov. Pozimi pa še trugo gor namontiram, da v njej smuči vozim. Aja, firma je pa Omnistor. Kdor se kaj spozna, bo že vedel, o čem govorim :lol:

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: X tema - prevoz koles z avtom

Odgovor Napisal/-a krossnik » Sr Maj 21, 2014 3:38 pm

Ja vi s camperji ste itak kasta zase... :mrgreen:
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
Aleksander
Geolovec
Prispevkov: 88
Pridružen: So Jul 25, 2015 6:53 pm

Re: X tema - prevoz koles z avtom

Odgovor Napisal/-a Aleksander » Pe Feb 19, 2016 8:31 pm

Tudi jaz se matram s tem, kako najlažje pripeljati kolo do izhodišča za geolov. Prtljažnik na avto, kolo na prtljažnik, stopnice za dostop do strehe... te marsikdaj odvrnejo, da bi se s tem ukvarjal. Na strehi lahko vozim 4 kolesa. Za prevoz koles za tri osebe testiram notranji nosilec. Za to je potrebno podreti 2/3 sedežev, kar pomeni, da se na tak način na geolov spravijo 3 osebe. Pod ploščo je za oprijem na podlago prtljažnika nalepljen grob brusni papir. Prvo testiranje kaže, da je prevoz povsem normalen. Zaradi morebitnih izrednih situacij hitrega in nenadnega zaviranja je ploščo potrebno pripeti na varnostne sponke v prtljažniku. Ta del še manjka. Material me bo stal cca 30€.
notranji nosilec.jpg
notranji nosilec.jpg (242.91 KiB) Pogledano 12015 krat
notranji nosilec2.jpg
notranji nosilec2.jpg (196.73 KiB) Pogledano 12015 krat

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: X tema - prevoz koles z avtom

Odgovor Napisal/-a krossnik » Pe Feb 19, 2016 10:57 pm

Hmmm... Tole si pa odlično idejo dal... Ja, tri kolesa gredo v enoprostorca (predvidevam, da tudi v karavana) seveda s 2/3 podrtimi sedeži in trenutno jih jaz kar "namečem" v prtljažnik, saj na avtu s katerim hodim na geolov nimam kljuke (imam prtljažnik za kolesa, ki ga natakneš na vlečno kljuko). Tale način mi izgleda simpatičen in verjetno se ga bom lotil tudi sam...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
Aleksander
Geolovec
Prispevkov: 88
Pridružen: So Jul 25, 2015 6:53 pm

Re: X tema - prevoz koles z avtom

Odgovor Napisal/-a Aleksander » So Feb 20, 2016 7:22 am

Pogooglaj slike "bike inside car", mogoče dobiš še kakšno idejo, ali primernešo postavitev za tvoj avto. Moj S-Max je malo širši.
Po prvi vožnji so spoznanja sledeča. Profil 20x20 je za vilice koles pravi. 30x30 bi bil prevelik. Profil na deski bi dal širši, morda 30x20 ali celo 40x20. Če bom vozil eno kolo, ga bom zaradi stabilnosti pripenjal na sredino. Namesto lesnih vijakov pridejo vgrajene tiste lesne matice, ki imajo tri špičke, ki se vžrejo v les. Za test jih še nisem imel.
Mehanizme za pripenjanje vilic koles sem dobil tukaj: http://www.extremevital.com/sl/kolesa/f ... 18752.html
V profil 20x20 so vstavljeni plastični čepi. V desni čep, kjer je ročka, je zvrtana luknja 4mm, v levi čep pa 5 mm zaradi navojev.
Pri normalni vožji s kolesi ni bilo posebnosti. Pri namernem močnem zaviranju sta se kolesi pomaknili naprej do sedeža. Pri gradnji upoštevaj, da boš konstrukcijo privezal na rinke ob prtljažnih vratih. On naletni nesreči bi bil udarec koles kar močan. Skratka imej v mislih konstrukcijo za najslabši možni primer.

Uporabniški avatar
Aleksander
Geolovec
Prispevkov: 88
Pridružen: So Jul 25, 2015 6:53 pm

Re: X tema - prevoz koles z avtom

Odgovor Napisal/-a Aleksander » Ne Feb 21, 2016 1:31 pm

Za eno gorsko in eno otroško kolo je dovolj, da podremo samo sredinski sedež. Za varnost pred naletom bo skrbela veriga s karabini za hitro vpenjanje.

Mimogrede, ob 15h bomo na izhodišču N 46°06.223' , E 14°30.781' za Geosledec star ob Savi v Ljubljani, če se morebiti želi kdo priključiti na popoldanskem izletu. Z nama z ženo bo najmlajši sin 9 let.
avtokolo1.jpg
avtokolo1.jpg (151.26 KiB) Pogledano 11981 krat
avtokolo2.jpg
avtokolo2.jpg (118.34 KiB) Pogledano 11981 krat

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov