Free parking

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Free parking

Odgovor Napisal/-a jean » Če Jun 19, 2014 11:11 pm

A obstaja kakšen "skriti seznam" kotičkov, kjer se v turističnih mestih lahko zastojn pusti avto? Ker je ravno poletna sezona - primer: na slovenski obali, blizu plaže.

Za kopanje v Simonovem zalivu sem že parkrat pustil avto v tejle makadamski uličici, ne vem ali je privat ali ne, ampak zaenkrat mi ni še nihče težil :D Je pa 10 metrov stran od plačljivega parkirišča:
http://goo.gl/maps/dLwii

Prav tako je blizu zaklada Ni lepote brez trnja 7 nek skriti niti-ne-tako-mali parking, kakor imam v spominu je brez rampe in avtomata. Čisto ob morju.

Marko je imel včasih objavljene Free parking zaklade ob Blejskem jezeru. Večina jih je že v arhivu, čeprav je bojda parkiranje na nekaterih mestih še zastojn.

Ali tudi vi veste za kakšen kotiček? V drugih krajih?

Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Re: Free parking

Odgovor Napisal/-a mare » Pe Jun 27, 2014 10:10 am

Bolj kot obiskovalci nekega kraja smo lahko poznavalci takih kotičkov "lokalci". Verjetno vsak pozna kakšne skrite kotičke v svojem kraju, kjer je varno in možno pustiti svoj pleh.

Lahko bi naredili seznam, pa tudi s pripombo, ali je primerno za avtodom.

Za obisk Novega mesta je (zaenkrat še) najugodneje in brezplačno pustiti avto nasproti davkarije. Tu je nastal velik prostor, ker so podrli par starih bajt. Verjetno ne bo dolgo tako. Za AD pa je odličen parking pri gradu Grm, kjer so tudi stalno parkirani avtodomi. Je mirno in prijetno, tudi za prenočitev ne bo nihče težil.

Za "napad" Idrije pa priporočamparkiranje za OŠ.
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Free parking

Odgovor Napisal/-a pošastki » Sr Jul 23, 2014 8:33 am

V teh skisanih dneh bi poskusili poiskati kakšnega od zakladov "Step by step" na Barju. Šli bi peš, z otroki, zato bi poskusili kak krajši del - za začetek morda prste.

Verjetno je kdo prehodil pot v več delih, pa me zanima, kako je z možnostjo parkiranja, saj Barja ne poznamo.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Free parking

Odgovor Napisal/-a jean » Sr Jul 23, 2014 8:35 am

Pot, ob katerih so keski je avtocesta. Vse prevozno z avtom

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Free parking

Odgovor Napisal/-a pošastki » Sr Jul 23, 2014 8:42 pm

Hvala. Predstavljala sem si namreč ozke poti in redke možnosti za parkiranje.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Free parking

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Jul 24, 2014 5:42 am

Sam sem bil sicer s kolesom, toda kot je napisal že Žan, vse prevozno z avtom. Če pa bi radi pešačili, predlagam, da malo pogledaš GE ali pa SV tam kjer je in zanesljivo najdeš kakšno primerno mesto, kjer boste lahko pustili avto.

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Free parking

Odgovor Napisal/-a pošastki » Pe Jul 25, 2014 10:17 pm

Ja, pešačili bi. Če je vse prevozno z avtom, bo menda kje tudi kak meter za parkiranje. Če najdemo kak dober plac, pa koordinate sporočimo. ;)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Free parking

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » So Jul 26, 2014 4:47 pm

Ma ni problema. Kolikor se še spomnim, bi bilo brez težav možno parkirati blizu dvojke, tam, kjer pride cesta iz Lavrice.

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Free parking

Odgovor Napisal/-a krossnik » So Jul 26, 2014 7:26 pm

Če boste že parkirali, bi jaz priporočal za izhodišče tam, kjer je bilo izhodišče za event (križišče Ižanke in Črnovaške ceste). Gumpijev predlog je sicer dober, samo čez cesto je polno prebivalcev, ki se ukvajajo z zbiranjem železa...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Free parking

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » So Jul 26, 2014 8:59 pm

:lol:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov