GC3H0FJ - Crna prst

Je osnovna oblika zaklada, ki je sestavljen najmanj iz škatle, svinčnika in dnevnika.
Odgovori
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

GC3H0FJ - Crna prst

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Maj 02, 2012 10:50 pm

Danes FTF na tem zakladu (http://coord.info/GC3H0FJ), ki me je dolgo žulil, ker je na tako rekoč domačem terenu, pa so me dosedanje slabe izkušnje s takimi lastniki vztrajno odbijale. Kaj si pa lahko misliš o lastniku, ki je našel 2 (od tega enega iskal popolnoma pijan ;) ) in skril 1, in to vse kot se zdi precej daleč od domovine (Češka?). Rezultat je vsaj delno temu primeren. Očitno je ideja padla ob sestopu s Črne prsti in je bila realizirana s prazno plastenko, v kateri so svinčnik, vrvica in kvazi logbook (list papirja, na katerega si je lastnik natisnil opis poti), nikjer niti najmanjše oznake, da gre za geocache. Na videz neločljivo od smeti in v posmeh vsem tistim, ki se potrudijo s škatlico in/ali opisom. Takih mimogrede in z levo roko postavljenih zakladov po mojem res ne potrebujemo, ne od domačinov in ne od tujcev... Po drugi strani pa je postavljen ravno na en lep primerek tehnične dediščine Bohinja (čeprav lastnik o tem, kaj predstavlja, zanesljivo nima niti najmanjšega pojma), ob prihodu na lokacijo sem takoj vedel, kje bo treba iskati, enigmatičen namig je dobil nekaj smisla (ga je pa treba brati z očmi nekoga, ki sestopa z gore), in tudi našel sem ga v nekaj minutah in nisem niti gledal, za koliko so koordinate mimo (za veliko, ampak na tej lokaciji je to razumljivo). Zdaj sem malo v zadregi, kaj naj napišem v log. Po en strani se mi zdi tako postavljanje zakladov popolnoma neresno in ga ni treba spodbujati s tem, da potem take zaklade iščemo, po drugi strani pa bi z ustreznim opisom in "nadgradnjo" škatlice v pravi geocache lahko celo nekaj nastalo iz njega. Je res malo s poti in vprašanje, če je vreden tako velikega ovinka, morda pa bi bila boljši opis in škatla, v katero lahko celo kaj odložiš, vendarle motivacija, da bi ga kdo obiskal.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov