Krneki

Je osnovna oblika zaklada, ki je sestavljen najmanj iz škatle, svinčnika in dnevnika.
Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Krneki

Odgovor Napisal/-a jean » Pe Maj 16, 2014 2:09 pm

http://coord.info/GC54QQ7

Vsi ste dojeli sporočilo zaklada in mislim da se vsi strinjamo z napisanim, ampak a ne bi raje šparali favoritke za zaklade, ki si jih zaslužijo?
Ne, nimate jih dovolj na razploago :D

Favoritki niso samo zato, da je lastnik boljše volje, ampak pripomorejo k filtriranju. S 100% razmerjem premium/fav logov, kaj si bo npr. nek tujec mislil, ko bo našel ta micro ob kandelabru?
Zmanjšal bo ratio, itak, predvsem bo pa odšel slabe volje, ker je prišel z visokimi pričakovanji. Kr neki.

Ker ni vse v številkah, nekateri cilja(j|m)o na tiste zaklade, nad katerimi so bili drugi navdušeni. Pri pregledovanju priljubljenosti na project-gc.com pa opažam, da so favoriti podeljeni predvsem zaradi lastnika, ne pa same izvedbe. Seveda so izjeme, nekateri "fejms :D " postavljalci imajo zelo kvalitetno pripravljene zaklade.

Pa še vprašanje: kaj pomeni vpnoevna?

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Krneki

Odgovor Napisal/-a pošastki » Pe Maj 16, 2014 4:58 pm

vpnoevna? Uporabi Decryption Key. ;)

Jaz sem se ob objavi zaklada - takoj, ko sem dojela, v čem je štos, res nasmejala. In z navdušenjem opazovala loge, ki so se pojavljali.
Je pač v stilu humorja, ki mi je blizu. Mogoče je komu drugemu čisto mimo. Meni sta ideja in sporočilo sedla.

Sama ne izbiram zakladov po favoritkih, ampak po opisih in logih. Če bo kdo zaradi favoritkov nagazil na 'kr neki', bo zagotovo šel 'raziskat' v čem je štos. Menda bo dojel sporočilo.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Krneki

Odgovor Napisal/-a icabrian » Pe Maj 16, 2014 7:12 pm

Jaz favorite razumem predvsem kot glas podpore in kot strinjanje, da imamo krneki škatel dovolj in da se moramo kot skupnost bolj pobrigati za to, da jih bo čim manj. Ne bi rekel, da je kdo favorita pustil samo zaradi lastnika, sploh ker so med njimi tudi taki, ki jih komaj poznam. In celo taki, ki bi se utegnili prepoznati kot nesojeni začetniki serije. ;) Kaj pomeni vpnoevna so razložili že pošastki. Če je vse ostalo krneki, mora biti tudi to. Poleg tega pa nisem hotel, da je na prvi pogled jasno, kdo je to postavil, da sem malo okrepil učinek prvega vtisa in pritegnil pozornost. Ker sicer tega nihče ne bi vzel kot krneki. Nekaj jih je celo priznalo, da so totalno nasedli. :lol: S klikom na ime lastnika pa je vse jasno... Kar se te konkretne diverzije tiče, v kratkem ji bo sledil še en "teoretični esej" na to temo, ob katerem lahko nardimo debato, kaj narediti, da se serija ne bo (preveč) nadaljevala.

Favoriti so sicer silno subjektivna reč in debata o tem, kaj v resnici pomenijo, bi bila lahko kar dolga. In tukaj ni mesto zanjo. Če pa bo visoko razmerje sem prignalo kakega tujca, ki bo potem zmeden odšel, bom mu pa razložil kako in kaj.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Krneki

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Pe Maj 16, 2014 8:41 pm

Jaz tudi močno upam, da je večina dojela sporočilo, ker imamo "kr neki" zakladov že sedaj preveč.
Aleš

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Krneki

Odgovor Napisal/-a pikacu » So Maj 17, 2014 8:15 am

Zaklad krneki ima dobro sporočilo in zabaven je. Vendar pa se bojim, da smo obsojeni na to serijo :cry: .
Ljudje, ki jo bodo nadaljevali niti ne bodo vedli, da jo širijo:
- število najdenih zakladov imajo tipično <10, se pravi da je zelo majhna možnost, da bo med njimi "Krneki #1" :? ;
- niso še slišali za ta forum in te teme še niso prebrali.

Morda pa ima Igor v teoretskem delu pripravljeno kakšno učinkovito rešitev :)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Krneki

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Maj 18, 2014 11:36 am

Krneki je bil odziv na začetniško sceno in je neke vrste spomenik vsem nam, ki smo ure prebili na kakšnem mestu zaman, ker je bilo z zakladom marsikaj narobe. Sicer pa so favoritki upravičen, saj tako kot vsak začetnik, ki vztraja, zori in se razvija, se šušlja, da bo tudi ta zaklad v končni fazi presegel sam sebe. Toda javno se seveda iz obzirnosti do lastnika o tem ne sme govorit, pa še prevelik spoiler bi bil. Naj pa samo povem, da je povezano seveda s kandelabrom, raketnimi motorji in poletom na Luno :lol:

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Krneki

Odgovor Napisal/-a krossnik » Ne Maj 18, 2014 7:49 pm

Mene, predvsem pa mlajšega člana družine je tale krneki tako navdušil, da mi je začel najedat zakaj pa on ne sme postaviti podobnega zakladka, saj bi bil po vseh karakteristikah isti - predvsem je bila pa pika na i famozno veliko število favoritkov! Tudi sam sem popustil v gonji po favoritkih (ja valda - statistika), zato sem že kontaktiral lastnika, če je slučajno zaščitil blagovno znamko. Na srečo je (še) ni, tako da bom kar pohitel, da me ne prehiti in po vsej verjetnosti lahko zakladek krneki #2 pričakujete že jutri zvečer - danes še ne bo možno, ker imam trenutno nekaj tehničnih težav z Vrsotom.
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Krneki

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Maj 18, 2014 7:52 pm

Mislim, da je bila serija namenjena, da se vanjo vključi stare, ne pa dodaja nove :lol:

Slika

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Krneki

Odgovor Napisal/-a krossnik » Ne Maj 18, 2014 8:50 pm

No evo #2 je aktiven

http://coord.info/GLE8H2ME
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Krneki

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Maj 18, 2014 8:52 pm

Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost