GC3BGXY - Matjaževa jama

Je osnovna oblika zaklada, ki je sestavljen najmanj iz škatle, svinčnika in dnevnika.
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Jan 30, 2012 10:16 am

:D Očitno sem podcenil velikost zadnje luknje. Z varne razdalje se mi je zdelo, da je premajhna za odraslega človeka... Ziher pa se nisi splazil v razpoko na levi. ;)

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a stoparg » Po Jan 30, 2012 10:25 am

Manj, kot ON ve in manj kot kompliciraš, lažje bo šlo skozi. Primer je lahko tudi moja Snežna jama - http://coord.info/GC379Y0. Men se to zdi čisto tradicionalni zaklad. Nobene uganke ni. Ti lepo piše v opisu kaj storiš ko prideš na podane koordinate. Če bi moral spremenit v kakšno drugo obliko, bi mi bilo še najbolj logično da je to multi, pa bi napisal npr."ko pridete do vhoda pojdite najprej deset korakov naprej, dva levo in v luknjo", pa bila to prva stopnja multija. Naslednja pa je že cilj.

Muckov Udin Boršt je čisti multi. Kar se pa tiče Vrsota, sem ga pa čakal več kot mesec dni da je objavil zaklad Vrse (najprej sem napisal Vrše). Na zahtevo sem spremenil š v s in čakal, čakal, čakaaaaal.... :x

LP

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Jan 30, 2012 11:29 am

Ja, tudi sam sem ga čakal nekaj dni, sem naredil še hujši greh in napisal Plečnik. Č je res lahko problem in zato mu tu dam prav. Toda kar nekaj je keškov, ki imajo v imenu š in ž, tako da res ne vem, kaj je pri Vršah težil...

Icabrian, katero levo? A v tem dolgem rovu na koncu ali kje drugje. Če sem kaj spustil ni panike, bom pa še enkrat prišel Presneto, kam vse lezemo :o . V Hard Worku sem zlezel še kar nekaj naprej od keška, kdor je že bil tam, ve kako ozka luknja, ki izgleda, kot da se bo ravnokar podrla, pelje naprej. Ko sem prišel ven sem rekel samo hvala bogu za krpo svežega snega. Sem se vrgel dol in valjal toliko, da se je vsaj rahlo spet zabrisala tanka meja med človekom in pujsom :D

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jan 30, 2012 11:51 am

Sem že napisal, ampak sem raje zbrisal, ker smo z Vrsotom že malo zašli ;) Bom odprl raje novo temo...

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Jan 30, 2012 11:59 am

Jaz sem imel tak problem pri Toplem izviru Straža in sem bil v oslovskem kotu 10 dni. V nekaj dneh po objavi sem Straza popravil nazaj v Straža. Tudi Matjazeva jama bo kmalu Matjaževa. Se strinjam, da imajo nekatere naprave najbrž težave, ampak potem je rešitev pritisk na proizvajalce, naj zagotovijo ustrezno podporo za nacionalne nabore znakov, ne da se kar uklonimo in vržemo strešice ven...

@gumpi: v vertikalno razpoko v kotu levo od vhoda v jamo - glej drugo fotko brave explorers, ki sem jo naložil danes. Še otroci so nekaj tarnali, da je ozko, čeprav bi se morda, če bi se res plazil po tleh, celo odrasli zrinil skozi. Probal nisem. Je pa pametno počakat na sneg, preden se tega lotiš... ;)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Jan 30, 2012 1:40 pm

Ja, v tisti del, kjer so "brave explorers" sem zlezel prav do konca, točno do tja, kjer so otroci, pod lesene dile. Tiste razpoke pa res nisem opazil, me je že doma čakalo kosilo. Ni panike, bomo šli pa še enkrat :D

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost