Moravske Toplice

Je osnovna oblika zaklada, ki je sestavljen najmanj iz škatle, svinčnika in dnevnika.
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Jul 30, 2014 11:10 pm

Turistični center Moravske Toplice se je očitno odločil, da turistično ponudbo kraja popestri še z zakladi. Upam, da so se o tem posvetovali s kom, ki ima kaj izkušenj z geocachingom. Iz fotelja ravno ne dobim tega vtisa...

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Jul 31, 2014 8:15 am

Uf. Sem videl kup objav, nisem pa šel gledal in tako nisem vedel, da to TIC objavlja. Samo post note sem dodal pri tistih treh, ki imajo vsi enako ime ... Sicer pa je to v tujini, npr. Avstrija že ustaljena praksa in geocaching postaja del turistične ponudbe. V nekem turističnem kraju dobiš navigacijo in vse kar rabiš, naložen gpx za nekaj malega plačila in greš iskat ...

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Jul 31, 2014 8:31 am

Sem videl tvoje opombe. Črv dvoma, da niso imeli ravno izkušenih svetovalcev, me je še malo bolj zaglodal, ko sem videl, da je bil en že arhiviran, ker ni bil tradi, ampak virtual, pa da so enega postavili točno na koordinate že obstoječega 5rovega multija... Take pobude so fajn, če sta tudi izvedba in vzdrževanje primerna. Sicer se lahko spremenijo v svoje nasprotje. V Franciji sem videl nekaj ne preveč zglednih primerov. Zadnji tak so bili zakladi turistične organizacije departmaja Manche. Imajo jih nekaj deset, pa so slabo vzdrževani, lastnik se ne odziva na DNF,... Me ima, da bi se kar odpeljal v Prekmurje in se na svoje oči prepričal.

Uporabniški avatar
lagosi
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Jun 11, 2012 5:19 pm

Re: Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a lagosi » Če Jul 31, 2014 3:00 pm

BOM SPREGOVORIL...

Nas je radovednost premamila, bili včeraj tam, po četrtem DNF-ju obiskali TIC, gospodični razložili dejstva, kasneje pa še poslali sporočilo s predlogi, kako rešit nastalo situacijo, do sedaj še ni bilo odgovora....

prilagam poslano sporočilo:

Danes smo neuspešno iskali štiri vase zaklade...ker smo iz imena predvidevali, da za tem stoji tic smo se ustavili v ticu v Moravskih toplicah, kjer so nam potrdili zadevo. Prijazna gospodicna je vedela, za kaj gre in nam pojasnila ozadje. Ker je ocitno, da oseba, ki postavljanje zakladov vodi, pravil igre ne pozna dovolj dobro oz. nima dovolj izkusenj na terenu, smo ji pojasnili nekaj osnovnih pravil in kje smo naleteli na tezave. Priporocamo vam, da vse zaklade cim prej onemogocite (temporarily disable), preverite vse koncne koordinate in ujemanje z obstojecimi pravili igre, prav tako pa do tedaj ne objavljate novih. V nasprotnem primeru bodo iskalci zagotovo nezadovoljni, lahko se zgodi celo, da bo reviewer vse zaklade preprosto onemogocil. Lahko pa me tudi poklicete in vam dodatno pojasnim
Lp goran 031 xxx xxx

danes bom objavil DNF-je...

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Jul 31, 2014 6:35 pm

Hm ... hvala Goran za obvestilo. Vsj Igorja si rešil poti v Prekmurje :lol:

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Avg 01, 2014 7:17 am

Kot je videti glede na današnje objave, bodo okolico povsem napolnili s škatlicami. Če so vse takšne, kot tiste, ki jih je iskal Goran :roll:

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a icabrian » Pe Avg 01, 2014 7:51 am

Ambiciozen projekt, je pa škoda, da so se ga kot kaže lotili brez nujnega prvega koraka: spoznavanja igre in pouka o tem, kako se skrivajo zakladi. :? Izkušenih geolovcev, ki bi jim z veseljem svetovali, imajo v razmeroma bližnji okolici nič koliko, tudi SGK bi jim z veseljem svetoval. Zdaj imajo že 45 objavljenih, kakšne so izkušnje prvih iskalcev pa vemo... :(

Uporabniški avatar
soncek
Administrator
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Feb 08, 2010 11:54 pm

Re: Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a soncek » Ne Avg 03, 2014 4:08 pm

Po mojem vedenju so prvi, ki so se tega "turističnega skrivanja" lotili pri Novi Gorici. Mislim, da je to bila Perla.

Tudi tam zakladki niso bili lepi - so bili bolj po sistemu K'r neki.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Avg 03, 2014 4:23 pm

Tole?
http://coord.info/GC34CGQ

Mislim da tole ni postavila organizacija.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Moravske Toplice

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Avg 07, 2014 11:13 pm

Lagosi, a so kaj odgovorili? Tudi jaz sem jim poslal prijazen mail in jih napotil po nasvete k izkušenim geolovcem v Maribor, pa niso nič odgovorili. Pogled na seznam zakladov je vedno bolj žalosten, nekaj arhiviranih, še več začasno izključenih. Hkrati pa objavljajo zaklade že na Madžarskem... Od najditeljev pa pogrešam kako informacijo o zakladih, ki so že bili najdeni. So vsebniki res velikosti regular? Kakšna je vsebina?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov