GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Je osnovna oblika zaklada, ki je sestavljen najmanj iz škatle, svinčnika in dnevnika.
Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Sep 08, 2014 6:14 am

To je tudi edini pravilni nacin komuniciranja z njim v zvezi z dolocenim zakladkom... Tako tocno ve kaj bi z dolocenim zakladkom rad pocel...
Kar pa se tice dearhiviranja pa imam se zmeraj obcutek da se tega izogibajo... Upam da se v temu motim, saj sem glede reloded zakladkov podobnega mnenja kot Zan...

Itak prek Tapatalka, ker me ni doma...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Sep 08, 2014 9:02 am

REviewer beležke so dobre tudi za primer, če se pritožiš na GS (Appeals) - v tem primeru imajo tam celotno korespondenco na enem mestu.

Tudi jaz ne maram reloaded zakladov. Jaz mislim, da odarhiviranje ne bo problem, če so izpolnjene vse ostale zahteve (oddaljenost od najbližjega zaklada, atributi, oglasna sporočila, itd.).

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Sep 08, 2014 10:56 am

Hm, no ja. Seveda se moram malo upreti, glede na to, da sem lastnik enega reloaded zaklada :lol: Reloaded je po mojem mnenju smiselen seveda ravno v takšnem primeru, kot je bil moj :lol: . Prejšnji zaklad je izginil, lastnik je bil neaktiven, mesto je zanimivo. Toda hotel sem še več. Da ne gre zgolj za postavitev iste škatlice, ker ta je bila in šla, še preden sem postal aktiven. Hotel sem več. Hotel sem, da gre za "tribute to" prvemu kešku v Kranju. Tako sem vse skupaj zaokrožil v zgodbo in dejansko povezal to, kar imava prejšnji in novi lastnik skupnega, nastal je misteri. In seveda reloaded, ker je šlo tako za poklon prejšnjemu iz navedenega razloga in pa nov, ker je šlo seveda za drugo vrsto in zgodbo.

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Odgovor Napisal/-a bojank » Po Sep 08, 2014 12:32 pm

Gumpi, ne razumem, zakaj si se uprl. Tvoj primer je vse kaj drugega kot je tema te zadeve in v tvojem primeru Reloaded vsekakor zdrži.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Sep 08, 2014 12:48 pm

Zaradi navedbe Pikačuja, da ne mara reloaded zakladov. Pa krossnik je tudi nekaj v tem stilu napisal. Sem hotel samo povedat, da niso vsi reloaded zakladi isti. ;)

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Sep 08, 2014 3:07 pm

Izjeme potrjujejo pravilo.

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Sep 08, 2014 6:48 pm

No ja, interpretacija... Ko sem tekst o reloaded pisal sem imel v mislih predvsem reloaded kotička na več načinov. Seveda je Gumpijev način smiselen, predvsem zaradi dveh stvari: nadgradnje in neodzivnosti lastnika. Sploh v primeru neodziva lastnika in zanimivi točki nimam nobenih pripomb glede reloaded.
Ker pa v tej temi govorimo o sodelovanju lastnika in posvojitelja, podpiram idejo o dearhiviranju in posvojitvi, kar posledično pomeni, da bi morala biti reloaded rešitev v drugem planu (v tem kontekstu sem tudi dajal izjave). Če pa kljub temu pride do reloaded, bo pa pač reloaded - v končni fazi je to tako ali tako stvar postavitelja.
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Sep 08, 2014 7:24 pm

Uh Gumpi, sorry :oops: . Ko sem izjavil, da ne maram reloaded zakladov, sploh nisem imel v mislih tvojega - tvoj je izvrsten, saj smo mu dali favoritka 8-) ( pravzaprav sploh nisem vedel, da je tvoj reloaded, ker prvotnega nismo šli iskat - me je odbijalo omenjanje nekih klošarjev).
Torej dopolnjujem izjavo: ne maram reloaded zakladov, ki so brez dodane vrednosti. :)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Sep 08, 2014 7:46 pm

Takšne pomisleke sem imel sam, ko je Dulsineja sklenila rearhivirati in posvojiti Sv. Nikolaja nad Mačami. Sam sem ji svetoval, da objavi nov zaklad in ne gre v dearhiviranje. Sama je sicer kasneje vztrajala na svoji prvotni zamisli. Toda zakaj sem sam mislil drugače. Ta kešek je bil tipičen primer začetniškega krneki keška (da ga ne bi slučajno kdo zamenjeval z odličnimi kandelaber krneki zadevami :lol: ), kjer so bile koordinate povsem zgrešene, hint s tem čisto neuporaben, škatlica pa sicer solidna, toda dejansko postavljena že vsaj dobre pol leta prej kot opencaching škatla. Samo skrivališče je bilo pa tudi precej krneki. V glavnem. Dulsineja mi je pojasnila, da pripravlja povsem novo škatlico, z lepim logbookom in novo vsebino, ki bo postavljena na novem, bolj primernem mestu nekoliko stran. V takšnem primeru bi novo mesto in novo škatlico z veseljem obiskal in jo v logu pohvalil, mogoče dal favorita. Kar pa seveda sedaj, ko sem (prejšnji) zaklad že našel, nima več niti smisla, niti pomena.

Uporabniški avatar
Kremenčkovi
Geolovec
Prispevkov: 181
Pridružen: Če Jul 03, 2014 11:08 am

Re: GC34QNA Mrtvaski most/Bridge of Dead

Odgovor Napisal/-a Kremenčkovi » Po Sep 08, 2014 10:38 pm

Nov zasuk v zgodbi. Trenutni lastnik mi je pojasnil, da možnost objave Reviewer note-a izgine z objavo zaklada! Tako naj bi bilo tudi zapisano v uradnih navodilih. Po objavi pa je z Reviewerjem moč komunicirati le prek e-pošte oz. sporočilnega servisa, ki ga nudi uradna spletna stran. Sledila je pritožba na Groundspeak s pojasnilom o nadaljnih korakih ali pa nov Reviewer. :?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost