GeoKrti

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Uporabniški avatar
rado
Bunkelj
Prispevkov: 2
Pridružen: To Sep 14, 2010 2:08 pm

GeoKrti

Odgovor Napisal/-a rado » To Sep 14, 2010 2:42 pm

Pozdravljeni,

Sem nov tukaj, čeprav aktiven "geokešer" že od 2005.

Na zadnjem dopustu na Rabu sva z mojo "sokešatorko" v enem zakladu našla TB, ki ni uradni TB, je pa sledljiv. Poleg je bila pripeta laminirana kartica z navodili za sledenje in link na stran:

http://geokrety.org/

Na tej strani si lahko sam narediš kartico, ki jo pripneš k takšnemu GeoKretyu ali po slovensko GeoKrtu. Za razliko od TB je stvar brezplačna. Na uradnih straneh sicer takšni GeoKrti niso objavljeni, lahko pa si naložiš poseben vtičnik (samo za nekatere brskalnike), ki ti potem potegne podatke s strani GeoKrety.org in vključi v prikazano uradno stran.

Stvar se mi je zdela zanimiva, zato jo objavljam tukaj, v kratkem pa bova najdenega GeoKrta odložila v enega od slovenskih zakladov.

LP
Rado

Uporabniški avatar
mrvidk
Zelenec
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Sep 25, 2011 9:10 am

Odg: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a mrvidk » Ne Apr 29, 2012 7:43 pm

Zanimivo. Je treba sprobat.

Uporabniški avatar
soncek
Administrator
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Feb 08, 2010 11:54 pm

Odg: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a soncek » Ne Apr 29, 2012 8:54 pm

Nekajkrat smo GeoKrte srečali - a vedno je bilo "težavno" zapisati najdbo. Treba se je namreč prijaviti na "drugo" spletno stran.

Zaradi "lenobe" je torej zapisovanje nekoliko nerodno. Je pa to verjetno cenejša alternativa grounspeakovim TB-jem in kovancem.

Uporabniški avatar
mrvidk
Zelenec
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Sep 25, 2011 9:10 am

Odg: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a mrvidk » Ne Apr 29, 2012 8:58 pm

Kakor vem obstaja za to tudi slovenska stran.

Uporabniški avatar
Miha&Katja
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Maj 14, 2014 10:12 am

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a Miha&Katja » Sr Avg 27, 2014 12:38 pm

Danes sem naletel na tole stran in sem že hotel odpreti novo temo če kdo pozna to zadevo pa vidim da je tema že odprta vendar dokaj stara.

Torej je še kdo naletel na kaj takega? Koliko je tega po Sloveniji ter če se splača kaj takega dati v obtok ali mislite da bo prehitro zamenjano za navadno "darilce" in bo ostalo v rokah enega geocacherja?

Kolikor sem gledal po strani se sedaj lahko da zraven kode še QR koda katera te pelje na to stran za logiranje "sledljivčka"....

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Avg 27, 2014 12:51 pm

Ni najbolj zaželen, sam ga ponavadi ne jemljem iz zaklada, ker je potem kup dela (vsaj do sedaj je bilo tako), da si pologiral, da si ga vzel in še več, da si ga oddal. Neprimerno lažje je logirati "uradnega" sledljivčka.

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Sr Avg 27, 2014 12:56 pm

dr.gumpi napisal/-a:Ni najbolj zaželen, sam ga ponavadi ne jemljem iz zaklada, ker je potem kup dela (vsaj do sedaj je bilo tako), da si pologiral, da si ga vzel in še več, da si ga oddal. Neprimerno lažje je logirati "uradnega" sledljivčka.
Enako tudi pri meni.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Avg 27, 2014 2:24 pm

Ja, enako, preveč dela, preveč štorasto. Pa zunaj srednje Evrope praktično neznano. Zahodneje od Avstrije nisem nikoli videl niti enega. Lastnica enega geokrety polža se bo ob tej priliki najbrž spomnila, da slinar ždi pri meni že skoraj leto dni... :oops:

Uporabniški avatar
Kremenčkovi
Geolovec
Prispevkov: 181
Pridružen: Če Jul 03, 2014 11:08 am

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a Kremenčkovi » Sr Avg 27, 2014 9:34 pm

Meni se pa zdi, da rahlo pretiravate z opisi. Kar je več dela, da je potrebno skopirati CG kodo in koordinate. Meni se pa zdi vredno podpirati alternativo, saj je 15 € za kičast obesek odločno preveč. Sam bi si drugače sigurno omislil kakšnega, če ne bi bila cena največja ovira.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: GeoKrti

Odgovor Napisal/-a pikacu » Sr Avg 27, 2014 9:55 pm

Kremenčkovi napisal/-a:Meni se pa zdi, da rahlo pretiravate z opisi. Kar je več dela, da je potrebno skopirati CG kodo in koordinate. Meni se pa zdi vredno podpirati alternativo, saj je 15 € za kičast obesek odločno preveč. Sam bi si drugače sigurno omislil kakšnega, če ne bi bila cena največja ovira.
Tako je pač mnenje oziroma občutek večine. Če si lastnik sledljivčka, boš zagotovo želel, da ga prestavlja čimveč ljudi in ne, da ždi pozabljen v neki škatli. Torej ti je v interesu, da je rokovanje z njim čimbolj preprosto.
Drugače pa se da dobiti sledljivčke za solidno ceno. Celo samo kodo dobiš in potem sam narediš sledljivčka. Tule: http://fsu.ch/webshop/pi/tracking-number-for.html

Sicer pa se meni recimo že z navadnimi sledljivčki ne da ukvarjati, zato jih ne jemljem niti ne logiram. Izjemo naredim pri redko obiskanih zakladih.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov