TMC v Sloveniji

Odgovori
Uporabniški avatar
Sonček Team
Bunkelj
Prispevkov: 4
Pridružen: To Feb 09, 2010 9:25 am

TMC v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a Sonček Team » Pe Apr 16, 2010 9:13 am

Do 30 aprila Garmin ponuja brezplačno nadgradnjo Garminivih GPS TMC sprejemnikov za prejemanje slovenskih prometnih informacij.

Ste mogoče nadgradili svoj TMC sprejemnik? Ste TMC kupili za svoj GPS? Kakšne so vaše izkušnje s TMC na poti?

Uporabniški avatar
soncek
Administrator
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Feb 08, 2010 11:54 pm

Re:TMC v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a soncek » Sr Mar 23, 2011 12:55 am

Nekaj časa že uporabljam TMC sprejemnik, ki sem ga nabavil za Garminu Nuvi 775T.

Moje izkušnje v Sloveniji so sledeče:

Pozitivne izkušnje:
ob nakupu sem imel občutek, da bom/sem obveščen o zastojih in dogajanju na cesti :blush:

Negativne izušnje: :blink:
- o zastojih sem bil velikokrat obveščen potem, ko sem že stal v koloni :unsure:
- zastoji so bili vedno opisani kot zamuda "2 minuti". Kar nekajkrat sem obtičal na poti proti morju na enem mestu celo uro!!! :angry:
- redko - a vseeno se je zgodilo, da sem bil obveščen o zastoju, ki pa ga potem na sami lokaciji ni bilo. :S

Zaključek:
- TMC v Slovenjii ni "zrel". Kljub temu, da ima TMC sistem s stališča uporabnika veliko "vrednost" le-ta v Sloveniji ni izražena.
- sprašujem se ali mogoče DARS vpliva na podatke - zato da uporabniki ostanejo na avtocesti... :silly:
- Zgleda, da podatki o zastojih in delih na cesti niso vzdrževani v realnem času :dry:

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re:TMC v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a bucar » To Maj 24, 2011 12:51 pm

Popolnoma enake izkušnje. Zamuda "2 minuti", precej zastojev je virtualnih, nikjer nič,... Precej razočaran.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov