Nasičenost

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Nasičenost

Odgovor Napisal/-a mare » Pe Dec 06, 2013 11:43 am

Pravilo veleva, da so posamezne točke vsaj 0,1 milje (161m) vsakasebi, kadar gre za "fizično" vsebino, vključno "multi" točke. Zanima me, kako striktno se to preverja pri aktivaciji? V planu imam nekaj sredi mesta, kjer bi bile točke precej bolj blizu skupaj. To sem ugotovil šele, ko sem šel vse skupaj postaviti na karto. Saj bom celoten koncept postavil na novo, me pa vseeno zanimajo vaše izkušnje z nasičenostjo (saturation).

LP,
Mare
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Nasičenost

Odgovor Napisal/-a 5-r » Pe Dec 06, 2013 4:53 pm

To se preverja ob aktivaciji striktno in občasno tudi kasneje (če malo mutiš n kaj prestavljaš kasneje, ti utegne reviewer kešek disablat - očitno ga opozori na to)!
V ZELO redkih primerih, ko ima smisel, lahko reviewer (če ga prepričaš) gre preko tega pravila.
Če gre pri tebi za multi, pri katerem na vsakem stagu nekaj prebereš/prešteješ, potem to niso fizične lokacije in smejo biti magari točno na lokaciji drugega keška in zanje ne velja pravilo 161m.
Le tam, kjer bo iskalec nekaj "v roke prijel", belja pravilo 161m.

Uporabniški avatar
Rozinica
Zelenec
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 5:30 pm

Re: Nasičenost

Odgovor Napisal/-a Rozinica » Ne Dec 22, 2013 9:42 am

Z vsem kar je napisal 5-r se strinjava.

Je pa res tudi to, da so lahko fizične škatlice enega multizakladka bližje od 161m. Tako so lahko poljubno blizu skupaj ali narazen, če pripadajo istemu multi zakladku.

Kljub vsemu pa tu velja pravilo, da morajo biti te lokacije od ostalih zakladkov in njihovih fizičnih stopenj oddaljeni več kot 161m.

Več o tem na:
http://www.geocaching.com/about/guideli ... multicache
Guidelines >> I. PLACEMENT Guidelines >> 1. Fundamental Placement Guidelines >> 7. Physical elements of different geocaches should be at least 0.10 miles (528 ft or 161 m) apart (glej slikco za lažjo predstavo).

Uporabniški avatar
darklugia
Zelenec
Prispevkov: 22
Pridružen: Sr Mar 05, 2014 7:27 pm

Re: Nasičenost

Odgovor Napisal/-a darklugia » Sr Mar 05, 2014 8:18 pm

Do sedaj s postavljanjem škatlic nismo imeli težav. Ker smo si zdaj izbrali novo lokacijo v središču Ljubljane imamo seveda nekaj težav s pravilom 161m. Gibljemo se namreč prav po robu krogca v novi Planning karti. Ker je včasih težko do metra natančno izmeriti pozicijo me zanima, če Ima kdo izkušnje z Vrsotovo toleranco. Je neusmiljen, ali... :D

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Nasičenost

Odgovor Napisal/-a jean » Sr Mar 05, 2014 8:24 pm

Mislim da ima on nek avtomatiziran sistem, ki je žal neusmiljeno natančen. Poleg tega nam na zemljevidu ne pokaže finalov multijev in ugank, ali vmesnih stopenj multijev (Stages of a Multicache), njemu pa ja, tako da boste morali biti na to posebej pozorni, drugače se začne tisti njegov 7-dnevni cikel za korespondenco :)

Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Re: Nasičenost

Odgovor Napisal/-a mare » So Mar 08, 2014 9:27 am

Če Vrsotu napišeš pred postavljanjem, da ti sporoči, ali je lokacija OK, potem ne bi smelo biti težav. Meni je do sedaj vedno odgovoril. Včasih takoj, včasih pa po "Vrsotovo" malo kasneje.
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
andreju
Geolovec
Prispevkov: 53
Pridružen: To Avg 07, 2012 7:56 am

Re: Nasičenost

Odgovor Napisal/-a andreju » Po Jul 07, 2014 5:30 pm

Jaz sem se že zaletel v 161m limito. 163m (ali je bilo 162? nisem več prepričan) stran je šlo, 159m stran ni šlo (kljub temu, da pomota ne bi bila možna - je vmes avtocesta, hribček, most,...) Takle mamo...

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Nasičenost

Odgovor Napisal/-a jean » Po Jul 07, 2014 5:48 pm

andreju napisal/-a:Jaz sem se že zaletel v 161m limito. 163m (ali je bilo 162? nisem več prepričan) stran je šlo, 159m stran ni šlo (kljub temu, da pomota ne bi bila možna - je vmes avtocesta, hribček, most,...) Takle mamo...
http://www.wolframalpha.com/input/?i=0.1+mile+to+meters

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Nasičenost

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jul 07, 2014 7:41 pm

Jaz sem se že zaletel v 161m limito. 163m (ali je bilo 162? nisem več prepričan) stran je šlo, 159m stran ni šlo (kljub temu, da pomota ne bi bila možna - je vmes avtocesta, hribček, most,...) Takle mamo...
Tako je tudi pri večini ostalih reviewerjih... Bral sem, da je GS glede razdalje nepopustljiv. Blesavo :x

Uporabniški avatar
andreju
Geolovec
Prispevkov: 53
Pridružen: To Avg 07, 2012 7:56 am

Re: Nasičenost

Odgovor Napisal/-a andreju » Po Jul 07, 2014 7:56 pm

Jean, točno vem, da je 0,1 mile = 161m. Govoril sem o oddaljenosti keška od drugega... pa sem šele pol ugotovil, da sem za par m preblizu - pač, napaka, nisem preveril na lokaciji, koliko stran je naslednji...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov