Vrso

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Vrso

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Ne Jul 06, 2014 8:47 pm

Naš revizor lahko, zaradi poznavanja jezika, pokrije precejšen del balkana, a to ni dovolj veliko področje za NOVEGA :?:

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Vrso

Odgovor Napisal/-a pikacu » Ne Jul 06, 2014 9:36 pm

a to ni dovolj veliko področje za NOVEGA
Nisem vedel, da imajo določeno velikost teritorija. Koliko pa znaša?

Uporabniški avatar
andreju
Geolovec
Prispevkov: 53
Pridružen: To Avg 07, 2012 7:56 am

Re: Vrso

Odgovor Napisal/-a andreju » Po Jul 07, 2014 7:23 am

Tale debata me je malce ustrašila. Pripravljam namreč en cache, ki je sicer 1/1 tradi (a vseeno malo poseben), ampak ima precej obsežen opis lokacije, ki bi jo lahko Vrso smatral tudi za komercialno (namreč, ime lokacije, kjer se cache nahaja in se, seveda, v opisu pogosto ponavlja, je tudi ime, ki ga lokalna skupnost komercialno uporablja, in če gre to poguglat, bo to opazil in sem prepričan, da bo to določil kot komercialo.

Ali ima kdo kaj izkušenj s tem, da narediš en krneki opis, da gre skozi objava, pa potem, ko objavi, vržeš not celoten opis? A on vidi, da se je naredila sprememba vsebine in jo (lahko) gre preverjat, ali je to zgol odvisno od tega, če kdo to potem dejansko prijavi kot komercialno vsebino?

(s tem se predvsem igram zaradi izkušenj od David&Ajda, ki sta postavila par keškov, ki so bili sprva objavljeni, potem pa zaradi komercialne vsebine preklicani)?

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Vrso

Odgovor Napisal/-a jean » Po Jul 07, 2014 9:42 am

Veliko se jih poslužuje trika kratkega opisa, ki je namenjen samo Vrsotu, ta pa se naknadno popravi kasneje, po objavi. Slo reviewerja bi bilo dobro imeti, nekaj truda smo že vložili v to smer, a dokler Vrso sam ne odstopi iz prestola in predlaga drugega direktno na Groundspeak iz te moke ne bo kruha.

Uporabniški avatar
andreju
Geolovec
Prispevkov: 53
Pridružen: To Avg 07, 2012 7:56 am

Re: Vrso

Odgovor Napisal/-a andreju » Po Jul 07, 2014 10:30 am

Okej, vzeto na znanje. Pripravim krneki opis, samo zanj, da bo šlo skozi...

Hm, damn, a bo sumljivo, če že prej slike naložim? ;)

Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Re: Vrso

Odgovor Napisal/-a mare » Po Jul 07, 2014 11:53 am

Ne zagovarjam Vrsota, samo po mojih izkušnjah ga moraš vzeti v zakup kot del izziva pri pripravi GC.
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Vrso

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jul 07, 2014 8:05 pm

Pri prilagajanju opisa za objavo tvegaš, da ti bo kasneje Vrso brez komentarja zaklad arhiviral. Dva primera:
- zaklad nekdo prijavi, da ne ustreza pravilom. Ni nujno, da zaradi neke zamere, ampak ga prijavi tujec, ki je doma navajen na drugačna pravila, oziroma na bolj fer odnose;
- nekdo drug regularno (brez zavajanja) objavi zaklad, podoben tvojemu, in mu ga Vrso po prijazno blokira. Oni se potem nič slabega misleč sklicuje, zakaj je pa tvoj zaklad lahko objavljen (tvoj zaklad ima sedaj drugačen opis ali waypointe). Vrso odkrije prevaro in se ne počuti dobro ter ustrezno ukrepa...

Zoprnija pri fintiranju je lahko tudi, da imajo prvi iskalci, ki odprejo nepopoln zaklad, pokvarjeno doživetje - v nasprotji z lastnikovo željo/idejo. Če pa prehitro spremeniš lastnosti zaklada, pa tvegaš Vrsotovo odkritje.

Zato jaz raje ne tvegam s prehudimi fintami, ker se mi zdi škoda vreči ves trud v stran.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Vrso

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jul 14, 2014 8:55 am

V petek 11.7. sem na Groundspeak oddal pritožbo in o tem obvestil tudi reviewerja.
Vmes Vrso objavi še nekaj zakladov, med njimi vrečko pri pastircih, gozdarje v gozdu... :shock:
V ponedeljek 14.7. je zaklad objavljen tak, kakršnega sem poslal v objavo. :D ( Operacija Dieter: http://coord.info/GC4NC24 Vabljeni! )
Vmes od njega nisem dobil nobenega sporočila, tako da ne vem, ali bi brez pritožbe zaklad objavil, ali ne.
Tako, da vsakomur, kateremu Vrso v nedogled brez komentarja zadržuje objavo, svetujem, da se obrne na Groundspeak (odda Appeal).

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Vrso

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Jul 14, 2014 12:17 pm

Predvidevam, da se je malo "ustrašil"...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Vrso

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jul 14, 2014 7:20 pm

Huh presenečenje: danes je prišel odgovor iz Groundspeaka, v katerem potrjujejo Vrsotovo odločitev in jo tudi obrazložijo. :?

Sedaj lahko že povem, za kaj je šlo: ali je tip zaklada multi-cache ali mystery. Vrso je zahteval mystery ter da končna lokacija ne sme biti dlje kot 2-3km od objavljenih koordinat.
Mi smo se odločili za multi, ker imamo fizične lokacije, ki so med seboj oddaljene več kot 3km (oziroma začetek od cilja), kar je v nasprotju z eno zahtevo za mystery. Začetne točke pa ne želimo postaviti preblizu cilja. Iskalci morajo res reševati naloge, vendar v navodilih nikjer nisem zasledil, da v multiju ne sme biti ugank oziroma, kako zapletene so naloge tam še lahko. No, iz GS pa so odgovorili tole:
multi-caches should not involve any puzzle activity or require internet access to solve
Na odgovor nimam pripomb, škoda je le, da tako natančne definicije ni tudi v navodilih.

Sedaj je odločitev na Vrsotu, ali bo postavil zaklad nazaj v fazo objavljanja. Tedaj bom pač uporabil rezervni scenarij za mystery, ki ga že imamo pripravljenega. Upam le, da ne bo do tega prišlo ravno, ko bomo na morju...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov