Munzee

Odgovori
Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Munzee

Odgovor Napisal/-a jean » Sr Okt 08, 2014 11:03 pm

O munzetinah sem pisal poleti, takrat je bilo mogoče 5 munzeejev po sloveniji, sedaj jih je pa že precej več, predvsem v Ljubljani. Pojavil se je tudi mini Munzee trail ( :roll: ).
Najbolj pa se je zagrel geocacher "misica", ki je našel skoraj vse slovenske Munzeeje :) Na veliko munzetinah mu je uspel tudi "First To Capture", FTC, ki je bolj uradno priznan kot FTF na geocaching, saj si napisan v desnem stolpcu.

Poglejte si http://www.munzee.com/map/

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: Munzee

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Če Okt 09, 2014 11:56 am

No, sem "pobral" danes 4 QR kode. Nekako ni nobenega občutka, ko nič nimaš v rokah, nikamor se ne vpišeš. Kaj pa vem. :|
Pa še on-line moraš biti. Pa zemljevide ti nalaga. ... :|
Kar se tiče pa FTC-ja, se ga ne da delit tako kot FTF-ja.

Na poti domov "pobral" še 2 QR kodi. Ker sem bil na švoh z baterijo, sem imel izklopljen GPS in mobilne podatke. QR kodi sem poskeniral in me je lepo vprašal kaj želim z njimi. Seveda sem izbral ZAJEM. Ko sem kasneje poskusil logiranje, mi je pa napisal: "Sorry you need to have GPS lock before you can capture a munzee."
To pomeni PONOVI VAJO.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Munzee

Odgovor Napisal/-a jean » Če Okt 09, 2014 10:41 pm

So plusi in minusi, mogoče več minusov kot plusov (komerciala).
Ko ti zmanjka zakladov v centru mesta (oz ostanejo samo še razni "Kr neki", škoda ker je ignore opcija samo za premiče), so munzetine zanimiva popestritev.

> Moraš biti on-line
Pri Ingressu tudi, pa še precej podatkov ti pobere, če si aktiven igralec. To je bil problem 2 leti nazaj. Sedaj vsak mobilni operater v standardnem paketu ponuja vsaj jiggabajt zakupljenega prenosa. Tujina je drugo, e-zasvojenci si bomo počasi morali omislit kakšne predplačniške SIM.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Munzee

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » So Okt 11, 2014 8:09 pm

Ah kaj pa vem. Ni zaklada brez zaklada, razen EC. Se bojim da bo to bolj poplava tipa "kr neki", ni pa nujno. Zaenkrat, ne hvala.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Munzee

Odgovor Napisal/-a jean » So Okt 11, 2014 8:16 pm

Če bi vsi kr neki zakladi prešaltali na munzije ali opencaching takoj podpišem :D

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Munzee

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » So Okt 11, 2014 8:18 pm

+1

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov