Kaj trenutno počnete

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Pe Nov 07, 2014 4:03 pm

Tole temo sem odprl zato, da malo popestrim dogajanje na forumu in dvignem pričakovanja na terenu.

Trenutno pripravljam postavitev enega zakladka. Pravzaprav mojega prvega.

V nasprotju z iskanjem in najdbo je tole zadeva, ki vzame mnogo več časa in priprav kot bi si človek mislil. Zatakne se ti prav povsod. Vsaka stvar ima kup vprašajev. In odgovori rodijo ponovna vprašanja.
Postavitev zaklada očitno ni nekaj, kar bi bilo enostavno in pri tem je Vrso še najmanjši problem, do katerega sploh še nisem prišel. Predvidevam pa, ko bom rešil vse ostale stvari, Vrso sploh ne bo več problem.
Vse skupaj sem razdelil na več delov:

-Priprava geozaklada samega, torej vsebina šlatle.
Če hočem, da bo zakladek zanimiv, potem mora vsebovati zanimive stvari. Kaj se z vsebino dogaja kasneje ni ravno vedno mogoče nadzirati, a za vsebino ob startu je vsekakor mogoče poskrbeti. Sčasoma gredo stvari po svoje - zgolj nekaj plastike iz kinder jajčk ni nekaj kar bi zaklad delalo zanimiv. Tudi kasneje se v posodo lahko kaj doda, pogoj je seveda, da si prisoten. Zato pa je pomembna tudi izbira kraja, saj je škatlo oddaljeno nekaj 100km skoraj nemogoče dobro vzdrževati. V škatle tipa mikro je težko dati kaj več kot log. Ker imam v mojem okolju dovolj prostora za skrivanje mi je taka škatla torej vprašljiva, je pa ne izključujem. Precej raje imam večje posode. V mojem primeru bo to lock-lock volumna 1 l. Še sam sem presenečen, da se tako velika škatla lahko napolni do te mere, da jo je težko zapreti. Vendar je res. V škatli torej majka le še plastificiran list papirja z geocachenote. Saj veste to je tisto : "Geocache točka - prosim preberi / Čestitamo našel si! Namerno ali ne! ..." . Zanimivo v njej ne bo pisala.

Slika

-Priprava kraja, kjer bo zaklad
Izbira kraja je in ni problem. Če ti postane jasno, da mora zakladek nekaj pripovedovati, potem makro izbira ni več tako težka. Če hočem povedati zgodbo, potem je najbolje, da povem tisto, ki jo najbolj poznam. To je nedvomno zgodba domačih krajev. Ker je zakladek potrebno vzdrževati, je izbira domačega kraja še toliko bolj pomembna. Težja je mogoče izbira mikrolokacije. Ne morem se pohvaliti z kakimi velikimi izkušnjami, no nekaj tega pa sem že videl. Pri mikrolokaciji ni najbolj pomembno to, da zakladka sploh ni mogoče odkriti. Bistveno bolj je pomembno, da zakladek preživi. Da preživi naravo in ljudi. Vse prevečkrat sem že sušil premočene loge v avtomobilu, pri vključenem gretju na maximum. Razmisliti torej velja o tem, da bo 99,98% časa zakladek izpostavljen naravi in samo 0,02% časa Ljudem. Temu sem podredil mikrolokacijo in kvaliteto škatle same.

-Priprava objave
Ker je to moj prvi nimam pojma kaj me vse čaka ob oddaji vsebine. Vem pa, kakšen rezultat bi hotel imeti. Razlaga, zakladka, ki je postavljen v Sloveniji mora biti v Slovenskem jeziku ! Ker pa tovrstne točke množično obiskujejo turisti, je skoraj nemogoče pričakovati, da bo zaklad priljubljen, če ne bo ta tekst objavljen v vsaj še enem tujem jeziku. Izbral sem si angleščino. Nebi mogel reči, da ne znam angleščine, a se dobro zavedam, da bo to na ogled na spletu. Tekst sem v prevajanje torej raje zaupal nekomu, ki se s tem daje vsakodnevno.

-Posebni dodatki
Ja seveda tudi to mora biti. Drugače zadeva nebi bila zanimiva. Pa ne mislim samo na FTF, tudi še kaj drugega. Ampak o tem pa zdajle raje nebi. To je namreč kot jagoda na vrh smetane in dokler je ne poizkusiš, pravzaprav ne veš ali je kisla ali sladka. Tu se boste torej morali zadovoljiti le s tole sliko.
Slika

-Objava zaklada
No tu me verjetno ali pa ne, čaka borba z vrso-tom. Ampak to se prej ali slej premaga. Mislim pa, da dejstvo "nov zakladek" ni dovolj, da bi nekatere premaknil s fotelja. Treba je torej narediti
REKLAMO.

Ja kaj hudiča pa mislite, da delam zdajle ?


Toliko o tem kaj jaz počnem zdaj. V temi se oglsite in povejte kaj počnete Vi. Povejte tudi na kaj vse sem pozabil, da bom naredil lažje in boljše, ter da ne bom zagrešil kake neumnosti.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Nov 07, 2014 6:54 pm

Jest trenutno berem tvoj post in gruntam kaj za vraga je tista ftf cerkev :lol:

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Pe Nov 07, 2014 8:56 pm

dr.gumpi napisal/-a:Jest trenutno berem tvoj post in gruntam kaj za vraga je tista ftf cerkev :lol:
Gravura v nagradi za FTF, delno pa spoiler, ki sicer takoj po objavi ne bo več pomemben.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Nov 07, 2014 9:07 pm

Aha. Smo že na trnih :D

Uporabniški avatar
Kremenčkovi
Geolovec
Prispevkov: 181
Pridružen: Če Jul 03, 2014 11:08 am

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a Kremenčkovi » Pe Nov 07, 2014 9:45 pm

Čudimo se zapisanemu in vloženi energiji ter trudu, vse pohvale za postavitev zaklada. Mogoče bi bil to prej zapis za vstopno stran kluba, saj je objavljen pod zelo ”skrivno” temo. :?

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Pe Nov 07, 2014 10:28 pm

No zakladek ne bo še tako hitro objavljen, iz kar nekaj razlogov ( če odštejemo Vrsota). No kljub temu računam na kake 14 dni. Bomo videli.

Da pa medtem ne boste preveč trpeli, vam že takoj postavljam uganko: Za katero cerkev se gre?

( bo prelahko ? )

Če ja, potem pa še dodatno vprašanje: " Datum na katerega se prvič omenja ime vasi, katere del je ta cerkev "?

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Pe Nov 21, 2014 3:20 pm

No zdaj je pa samo še stvar Vrsota.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a VolkD » Ne Nov 23, 2014 5:52 pm

VolkD napisal/-a:No zdaj je pa samo še stvar Vrsota.
Ki je bil tokrat zelo priden !

Cerkvica Marijinega rojstva v Kačičah

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Ne Nov 23, 2014 7:13 pm

Zanimivo:
- Inventory: poln
- size: other - torej je precej velik
- D: 3,5

Sicer pa le malo pozna objava, ker nas je bilo danes kar nekaj na primorskem. Le kdo bo FTF?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Kaj trenutno počnete

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Nov 23, 2014 7:45 pm

Size other ne pomeni, da je velik. To bi bil large. Other se po navadi uporablja za "škatlice" ki jih ni možno stlačiti v nič drugega. Nekateri to uporabljajo za nanote, kar ni prav, saj so to mikroti. Other bi bila recimo magnetna nalepka, na katero se podpišeš ali kaj podobnega. Torej nekaj kar ne moreš opredeliti kot klasično škatlo. Ker je tukaj notri kup coinov gre vseeno za škatlo, zato je možno, da opredelitev velikosti ni pravilna ali pa je nekaj takšnega, kar kot pravijo pravila, ne moreš stlačiti v nobeno drugo kategorijo.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov