Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Nov 17, 2014 11:02 am

Torej takole. Ko najdem TB, grem vedno takoj v to, da najdbo registriram na geocaching.com. Pa se izkaže, da je TB vpisan nekje povsem drugje. Ali pri nekem igralcu ali pa celo na povsem drugi lokaciji.

V redu, si rečem in čakam, da se vpis zgodi za pravo lokacijo. Ampak , kaj pa če se po recimo treh dneh ne zgodi nič ?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Nov 17, 2014 12:12 pm

Odvisno. Če je druga lokacija, ga logiraš kot da si ga vzel od nekod drugje. To je ena od izbirnih možnosti. Če pa je v rokah nekoga drugega, mu lahko najprej napišeš in ga opozoriš, da naj ga odloži, če tega ne stori, ga lahko prevzameš od njega, torej spet izbereš ustrezni log.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Nov 17, 2014 12:28 pm

Počakaj vsaj 1 teden, potem pa trenutnega posestnika opomni, naj zabeleži najdbo. Izpuliti sledljivčka (grab) je skrajni ukrep, če ni odgovora. Vedeti moraš, da se tako izgubi morebitna pot, ki jo je opravil medtem. Enako velja če ga najdeš v enem zakladu, vpisan pa je v drugem. Počakaj vsa kak teden. Sploh poleti, ko je veliko tuistov, ki vpišejo najdbe, ko se vrnejo domov, je s tem precej zmešnjave.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Nov 17, 2014 12:34 pm

No saj pisal sem že. V enem primeru se je potem vpis zgodil hitro. Imam pa zdaj enega, ki je verjetno - glede na loge Francoz in od njega ni odgovora že več kot 10 dni. Ima pa sledljivčka pri sebi. Drug primer je še svež. sem poslal mail in čakam,..

Hvala za odgovore.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Nov 17, 2014 12:43 pm

Nekateri se pa naredijo francoze. Dva moja sledljivčka sta kao v rokah geolovcev, eden že od mislim da marca, drugi od začetka poletja. Nobeden niti na maile na odgovarja. Po moje sta jih izgubila, sedaj pa jima je nerodno reči ... oprosti.

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Nov 17, 2014 1:08 pm

Kako pa to lahko izgubiš?
To se vedar čuva, ajde če je neka stvar moja, potem ni hudega, če jo izgubim. Ampak sledljivček ti je samo zaupan!!

Takemu jaz nebi dal službe - ni zaupanja vreden človek.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Nov 17, 2014 1:10 pm

Ha, ha, ha :lol:

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Nov 17, 2014 3:26 pm

Začetniki so še posebej nevarni: ti niti ne vedo, kaj so to sledljivčki in da je treba paziti nanje. Jih pobašejo in dajo otrokom, da se igrajo z njimi :D

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Nov 17, 2014 4:15 pm

Kako pa to lahko izgubiš?
Shit happens? Ni vsak, ki izgubi kako tujo stvar takoj za odstrel...

Uporabniški avatar
Kremenčkovi
Geolovec
Prispevkov: 181
Pridružen: Če Jul 03, 2014 11:08 am

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a Kremenčkovi » Po Nov 17, 2014 10:21 pm

Ravno otrokom so sledljivčki najbolj interesantni. Mi smo poleti enega 2 meseca iskali po stanovanju, ker je bil čisto drugje, kot naj bi bil varno odložen. Drugega smo pa čisto zares izgubili začetka meseca. Olajševalna okoliščina, da je bil že kopija brez kovinske ploščice. Smo se ponižno opravičili in priznali krivdo. :cry:

Smo pa včeraj naleteli na situacijo na Rožniku (GCV6XD), ko bi v škatlici morali biti kar 3 TB-ji, pa ni bilo ničesar. Smo ustrezno popisali v logu, a dvomim v tako pozorno branje lastnikov le-teh. Kaj pa v takšnem primeru naredite? :shock:

Na FB berem, da jih Američani niti ne spustijo več iz rok. Objavijo kodo prek družabnega omrežja in to je to. Jih izgleda preveč izgine v neznano. :o

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov