Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Nov 17, 2014 10:58 pm

Kremenčkovi napisal/-a:Smo pa včeraj naleteli na situacijo na Rožniku (GCV6XD), ko bi v škatlici morali biti kar 3 TB-ji, pa ni bilo ničesar.
Meni se je tudi zgodilo to in sicer v Makedoniji. Sem bil fuul razočaran. Ampak zvečer, ko sem vnašal podatke sem pa videl, da jih je vzel nekdo v tem istem dnevu, verjetno tik pred mano. :( sem pač slabe sreče.

Ja saj vem, da se lahko zgubi. Nekateri izgubijo celo lastnega otroka. Ampak opozoriti sem htel, da je to stvar, ki jo je treba malo bolj čuvati.

Vsekakor smo sledljivčku dolžni neko spoštovanje. Evo, ravno zdaj imam v rokah enega, ki ima za seboj 34510km. Še malo pa bo prišel okrog zemlje,... vsekakor spoštovana razdalja. Samo koliko ljudi ga je že imelo v rokah, koliko src je malo hitreje bilo, ko so zagledali Al ploščico. Mislim, da že vem kam ga bom odnesel. Na kraj, kjer je zaklad na suhem, kjer je škatla dovolj velika in kjer ima krasne možnosti za nadaljnje potovanje kam daleč. Nič zato, če sem tam že bil. Lokacija je primerna!

Ampak, ja življenje je kruto, ne da nam časa zase, toliko kot bi hoteli in lahko se zgodi marsikaj. Če se tole zgubi ni ravno hudo. Je pa lepo, če se zadeva potem končno najde.


kar malo sem foušen tem ploščicam, ki prepotujejo več, kot bom lahko jaz kdajkoli.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Nov 18, 2014 2:41 am

Dobro je prej pregledat, kdaj so bili sledljivčki, ki so zabeleženi v inventarju, odloženi tja. Eni so zabeleženi še leta potem, ko se je za njimi izgubila vsaka sled. Pri Cup of Coffee je že bil tak primer. To bi morala potem urediti ali lastnik sledljivčka ali lastnik zaklada, oba ga imata možnost označiti za pogrešanega, da potem izgine iz inventarja.

Uporabniški avatar
Miha&Katja
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Maj 14, 2014 10:12 am

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a Miha&Katja » To Nov 18, 2014 7:09 am

Ko smo že ravno pri TBjih...koliko od vas jih ima "osebne" sledljivčke? Tko da si recimo beležite samo obisk v vseh zakladih ki jih obiščete in si s tem beležite vaše kilometre?

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Nov 18, 2014 8:21 am

Torej, da jih ne daš naokoli? Jest trenutno večino.

Uporabniški avatar
Miha&Katja
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Maj 14, 2014 10:12 am

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a Miha&Katja » To Nov 18, 2014 10:12 am

Ja tako ja...pač ga imaš skoz pri sebi in ga ne pustiš v zakladu....

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » To Nov 18, 2014 1:33 pm

Tole so pa moji. Eni pri meni, drugi naokoli.
Priponke
Sledljivčki.PNG
Sledljivčki.PNG (56.93 KiB) Pogledano 13038 krat

Uporabniški avatar
Adven2rer
Zelenec
Prispevkov: 26
Pridružen: So Maj 10, 2014 10:24 am

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a Adven2rer » To Nov 18, 2014 10:22 pm

V primeru, da se vam sledljivček izgubi, lahko obiščite tale zakladek, ki smo ga letos postavili v prestolnici slovenskih čipk ;) http://coord.info/GC554ET

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » To Nov 18, 2014 10:41 pm

Zanimiva ideja, nisem vedel, da obstaja TB pokopališče.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a icabrian » Sr Nov 19, 2014 5:04 am

Ideja je fajn, samo potem se bodo pokojniki v inventarju mešali s še živimi in bo zmeda...

Sicer pa ja, tudi jaz svojih dveh sledljivčkov, ki sem ju dobil kot darilo, nisem pustil v divjini. Enega imam s sabo in spremlja mojo pot (http://coord.info/TB5BABZ), drugi (http://coord.info/TB57RHJ) pa gostuje pri drugih ekipah. Trenutno je v rokah Čudnovih, če pa je kak interesent, se lahko javi za naslednjega gostitelja... ;)

Sem pa razočaranje, da se je sledljivček z veliko sentimentalno vrednostjo izgubil že po 10 km poti, počasi pozabil in bom morda kmalu spet poslal kako ploščico v svet.

Uporabniški avatar
Adven2rer
Zelenec
Prispevkov: 26
Pridružen: So Maj 10, 2014 10:24 am

Re: Najden sledljivček je v evidenci pri nekom,.....

Odgovor Napisal/-a Adven2rer » Sr Nov 19, 2014 9:43 am

icabrian napisal/-a:Ideja je fajn, samo potem se bodo pokojniki v inventarju mešali s še živimi in bo zmeda...
Idejo smo dobili po zakladku RIP http://coord.info/GC30Z7W ki ga je postavil zelo znani avstrijski geocacher. Sličnega na področju naše Kokoške še nismo zasledili. Vbistvo je s tem Letterboxom ustvaril "pokopališče" sprva vseh njegovih izgubljenih sledljivčkov. Zanimivi so mi logi najditeljev teh izgubljenčkov, ker se večina - nekateri tudi s spodbudnimi besedami - spomne na določen sledljivček, ki ne kroži več po svetu. Prepričan sem, da marsikateri najditelj tudi preveri loge, kdaj, kje in po možnosti kako je bil tuji TB/GCi izgubljen, kar običajno ne bi nikoli izvedel.

Inventar pokaže samo prvih 20 sledljivčkov. Osebno sicer dvomim, da se bo inventar zakladka "zafilal" s pokojniki, vsaj v prvih letih ne. V opisu je tudi z mastnim tiskom dvojezično (materni in anglosaški jezik) poudarjeno, zakaj bo nekoč toliko sledljivčkov vanj vnesenih.

Se oprvičujem za morebitni OFFTOPIC.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov