Statistika, baza, ...

Odgovori
Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Statistika, baza, ...

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » So Dec 27, 2014 11:18 pm

Nekaj je bilo govora o tem na enem stašnem eventu, pa sem že malo pozabil.

Ali je možno z orodji (gsak, project-gc, ...) pridobiti lastno statistiko oz. kar celotno bazo najdenih zakladov z lastnimi logi vred.

Druga stvar, ki me zanima je sledeča: ali je možno dobiti seznam vseh mistery zakladov, ki jih še nisem našel, sem jih pa že rešil (spremenjene koordinate ali tekst v NOTE polju) - pogosto se mi zgodi, da kakšen ?? rešim, potem ga pa ne drem iskat mesece in več, ker enostavno pozabim, tako pa bi imel ažuriran seznam rešenih zakladov.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Statistika, baza, ...

Odgovor Napisal/-a jean » So Dec 27, 2014 11:27 pm

Geobunkelj.si napisal/-a:Ali je možno z orodji (gsak, project-gc, ...) pridobiti lastno statistiko oz. kar celotno bazo najdenih zakladov z lastnimi logi vred.
Mislim, da je to možno samo pri Pocket Query. Je posebna opcija prav za to.
Geobunkelj.si napisal/-a:Druga stvar, ki me zanima je sledeča: ali je možno dobiti seznam vseh mistery zakladov, ki jih še nisem našel, sem jih pa že rešil (spremenjene koordinate ali tekst v NOTE polju)
V GSAK-u lahko naštimaš filter (changed coordinates, field note al nekaj takega) in izvoziš.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Statistika, baza, ...

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Dec 28, 2014 10:39 am

možno dobiti seznam vseh mistery zakladov, ki jih še nisem našel, sem jih pa že rešil (spremenjene koordinate ali tekst v NOTE polju)
To imaš v project-gc, samo ne vem, ali je to premium feature ali ne.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Statistika, baza, ...

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Ne Dec 28, 2014 9:16 pm

jean napisal/-a:V GSAK-u lahko naštimaš filter (changed coordinates, field note al nekaj takega) in izvoziš.
Sem nekaj probaval, pa ni bilo rezultatov. Če prav razumem GSAK, narediš PQ, ga uvoziš v GSAK in potem se igraš z bazo. Problem je ta, da GPX datoteka ne vsebuje NOTE polja, torej je tudi v GSAK-u ne bo vidno.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Statistika, baza, ...

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Ne Dec 28, 2014 9:22 pm

Geobunkelj.si napisal/-a:Ali je možno z orodji (gsak, project-gc, ...) pridobiti lastno statistiko oz. kar celotno bazo najdenih zakladov z lastnimi logi vred.
No tole sem pa ugotovil. Ker nikoli nisem delal PQ za že najdene zaklade, tega nisem opazil. Skratka, v PQ se nahaja zadnjih 5 logov TER moji lastni logi. Sedaj moram samo še pravilno definirat PQ, da bo vse zajeto.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Statistika, baza, ...

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Dec 28, 2014 10:28 pm

Geobunkelj.si napisal/-a:Problem je ta, da GPX datoteka ne vsebuje NOTE polja, torej je tudi v GSAK-u ne bo vidno.
ja, to je res, gpx nima tega podatka not. Ko imaš keške v bazi lahko klikneš refresh cache data, all in current filter, pa bo pobralo tudi user note dol.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Statistika, baza, ...

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Po Dec 29, 2014 7:55 am

Pa še ena omejitev je v PQ - ne pokaže najdenih arhiviranih zakladov

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Statistika, baza, ...

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Dec 29, 2014 9:49 am

Geobunkelj.si napisal/-a:Pa še ena omejitev je v PQ - ne pokaže najdenih arhiviranih zakladov
To ni res, če daš izdelavo PQ lastnih najdb, dobiš PQ z vsemi najdbami tudi arhiviranimi in brez omejitev v številu najdb... Ti si verjetno fromiral nov PQ, tam pa ni arhiviranih ;) Za lastne najdbe zlistej do konca strani, kjer je seznam PQ, pa boš videl "My finds", tam pa klikni gumb "Add to queue" :D Prenese ti samo lastne loge!
Če hočeš o PQ kaj več izvedeti, si preberi si tole: http://www.geocacher.si/gsak-osnove-04-pocket-query-pq/ In verjemi, preden je izšel članek, je bilo to preverjeno tudi v praksi...

Geobunkelj.si napisal/-a:Druga stvar, ki me zanima je sledeča: ali je možno dobiti seznam vseh mistery zakladov, ki jih še nisem našel, sem jih pa že rešil (spremenjene koordinate ali tekst v NOTE polju) - pogosto se mi zgodi, da kakšen ?? rešim, potem ga pa ne drem iskat mesece in več, ker enostavno pozabim, tako pa bi imel ažuriran seznam rešenih zakladov.
Tu nastane majhen problem, saj s PQ preneseš le izhodiščne, ne pa tudi popravljene oziroma končne koordinate in PQ nima "Personal Cache Note". En velik plus boš imel, če si končne koordinate ročno popravljal na listingu (opis zaklada), saj lahko popravljene koordinate v GSAK "potegneš" z API call-om (Refresh geocaches), kjer so potem tudi označene kot popravljene koordinate. Te lahko potem v GSAK-u "blokiraš" in tako preprečiš da se ob vsakokratnemu vnosu PQ le-te spremenijo nazaj na izhodiščne.

Če boš spremljal, v začetku januarja izzide prispevek o API klicih v GSAK-u, v enem od naslednjih pa je predvideno tudi popravljanje koordinat in vnos teh v GSAK. Upam da čim prej, samo saj veš da čas zmeraj preganja... Če pa se zelo mudi, me lahko tudi kontaktiraš...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Statistika, baza, ...

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Po Dec 29, 2014 10:33 am

Ufff, tale My finds sem čisto spregledal in se zaj**** s formiranjem klasičnega PQ - HVALA
krossnik napisal/-a:Tu nastane majhen problem, saj s PQ preneseš le izhodiščne, ne pa tudi popravljene
Tole pa mislim, da ne drži. Če na opisu mistery zaklada vneseš popravljene koordinate v okvirček "Corrected Coordinates (hidden from others)", potem se te popravljene prenesejo v PQ, le na zemljevidu GC.com ostane na prvotni lokaciji

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Statistika, baza, ...

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Dec 29, 2014 7:02 pm

Geobunkelj.si napisal/-a:
krossnik napisal/-a:Tu nastane majhen problem, saj s PQ preneseš le izhodiščne, ne pa tudi popravljene
Tole pa mislim, da ne drži. Če na opisu mistery zaklada vneseš popravljene koordinate v okvirček "Corrected Coordinates (hidden from others)", potem se te popravljene prenesejo v PQ, le na zemljevidu GC.com ostane na prvotni lokaciji
Imaš prav... V PQ so popravljene koordinate in te tudi preneseš v GSAK...

Dejstvo je da PQ uporabljam samo enkrat tedensko in to izključno za zaklade v Sloveniji (na 1000 jih delim z datumi), vse pa uvažam direktno v GSAK. Za vse ostale države delam uvoze preko GSAK vmesnika, ki je bistveno bolj prilagodljiv od PQ, edina slaba stran tega uvoza je, da ne potegne popravljenih koordinat, vendar se da to rešiti z naknadno osvežitvijo (glede na to, da imaš 6000 API klicev/dan tu ni težav). Zato sem se prej tudi prenaglil z izjavo, da v PQ ni popravljenih koordinat.

Je pa tako, jaz osebno vse manipulacije z zakladi opravljam izključno preko GSAK. Težko se ga je navaditi zaradi obsežnosti, ko pa enkrat spoznaš vsaj del njegovih funkcionalnosti, težko shajaš brez. Predvsem ima en velik plus v makrojih, s pomočjo katerih si poenostaviš marsikatero delo.
Addicted with Geocaching!

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov