HAM radio QTH locator - UL

Wherigo (Where I go? – Kam grem?) je orodje za ustvarjanje in igranje GPS avantur v realnem svetu.
Odgovori
Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

HAM radio QTH locator - UL

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Ne Maj 03, 2015 7:25 am

Ker sem radioamater imam pogosto v hribih s seboj tudi radijsko postajo, vendar se le redko javljam, saj ne vem trenutnega UL lokatorja (eden od podatkov zveze). Moj telefon še ni kaj preveč pameten (ima sicer GPS in symbian), tudi prenosa podatkov ni povsod v hribih, imam pa skoraj vedno s seboj moj GPS :)
In zato je padla ideja, da izdelam Wherigo kartušo, ki bi mi preračunala koordinate v UL lokator. Pri nekaj malenkostih mi je pomagal jean (Žan) - moj rjasto znanje programiranja ni opazilo očitne napake, zraven pa sem spoznal še okolje za programiranje wherigo kartuš - Urwigo - je bistveno boljši od starega Wherigo builderja.

Kartuša stestirana na emulatorju za širše območje ter na GPS-u za ožje območje. Meni je delalo vse ok, če kdo opazi kakšne napake, naj mi javi.

Kartušo (cartridge) dobite tukaj. Datoteko skopirate na GPS v mapo Wherigo in zaženete Wherigo.

Aleš

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: HAM radio QTH locator - UL

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Maj 03, 2015 9:41 am

Kako pa je s pokritostjo APRS-ja, ali ni to vse na isti frekvenci, pa kdor te sliši, te sliši (in pove naprej)?

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: HAM radio QTH locator - UL

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Ne Maj 03, 2015 12:48 pm

APRS je pač na eni od frekvenci, radioamaterki pasovi pa so tako razdeljeni, da je dovolj prostora za FM, SSB, CW zveze ter vse ostale digitalne načine zvez in podatkovnik povezav. S5 band plan.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: HAM radio QTH locator - UL

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Maj 03, 2015 4:05 pm

Torej nimaš postaje z GPS+APRS? Meni Kenwood TH-D72E pokaže QTH lokator.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: HAM radio QTH locator - UL

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Ne Maj 03, 2015 8:08 pm

Ne nimam, imam navadno 2 band FM ročno postajo - ker je stara toliko kot moj RA izpit je brez GPS, APRS, TNC in drugih digitalij

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov