Novinec

Odgovori
Uporabniški avatar
5roker7
Zelenec
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Dec 03, 2014 8:30 pm

Novinec

Odgovor Napisal/-a 5roker7 » Ne Maj 03, 2015 11:32 am

Včeraj sem šel prvič sam iskati zaklad.Odpravil sem se kot star,izkušen ,maček.No od vsega je ostala le beseda star :)
Iskal se zaklad na mestu kjer je padel avški meteorit.Videl sem nekakšno leseno konstrukcijo,v obliki piramide.Tam mi je Garmin kazal 6 m.Prebrskal sem vse živo,a razen dveh klopov nisem našel nič :x
Prav gotovo je tam že kdo iskal.
Prosim da mi pove kaj sem "kiksnil"

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Novinec

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Maj 04, 2015 1:14 pm

Mogoče če dopišeš še GC kodo zaklada, da bomo (vsaj jaz) več vedeli kaj si iskal, pa ti bo lahko kdo pomagal, ki je že našel ta zaklad...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
darklugia
Zelenec
Prispevkov: 22
Pridružen: Sr Mar 05, 2014 7:27 pm

Re: Novinec

Odgovor Napisal/-a darklugia » Po Maj 04, 2015 1:29 pm

Verjetno je mišljen Meteorit / Izpodnebnik (GC4MXTP)

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Novinec

Odgovor Napisal/-a krossnik » Po Maj 04, 2015 1:37 pm

Sicer nisem med najditelji, vendar je že spoiler slika velik plus, v primeru da ne gre z namigom, ki je vsaj na prvi pogled konfuzen (z upoštevanjem da še nisem bil tam seveda)... Glede na vpise najditeljev (zadnji je bil zadnjega februarja), pa bi rekel, da je zaklad še zmeraj na mestu.

Seveda je potrebno upoštevati tudi, da lahko pride tudi do odstopnja koordinat. Svetujem, da ko prideš na približno točko nič (po garminu), da naprej iščeš z očmi in kje bi lahko skrivališče bilo... Občutek pa seveda dobiš s "kilometrino", samo ne smeš obupati ;)
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Novinec

Odgovor Napisal/-a VolkD » Pe Maj 08, 2015 1:20 pm

Zelo dobro je imeti GPS, ki pove s kakšno natančnostjo je točka določena. Potem pa v krogu te natančnosti iščeš kje bi lahko bil zaklad. Pri tem si pomagaš s informacijo o velikosti zaklada. Posodo enega litra je v prostoru kroga s polmerom recimo 4 m težko skriti do te mere, da je nebi v pol ure našel. Pri tem je seveda potrebno upoštevati težavnostno stopnjo. Če je ta na primer 1,5 in imam posodo velikosti 1 l, krog pa velikosti na primer 4m polmera (kar je zelo nenatančno) potem po pol ure iskanja neham, ker zaklada očitno ni tam. Obstaja sicer možnost, da sem geo-slep za ta tip zaklada, a se mi to še ni zgodilo.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov