Zgodba štirih sledljivčkov.

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Odgovori
Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Zgodba štirih sledljivčkov.

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Sep 14, 2015 8:11 pm

Danes sem doživel eno neverjetno presenečenje. Niti v sanjah nebi pomislil, da je kaj takega mogoče.

Pred časom, točneje 22.7.2015 sem pohajal po Italiji in Avstriji, seveda brez geocachinga ni šlo. V Mittersill-u so mi v času kosila na silo odprli avto, odnesli eno potovalko s tablico, kup baterij, torbo s hrano in umazanimi cunjami,... Seveda sem prijavil policiji, a nisem upal da bi vse skupaj še kdaj videl. Sem se od tega že poslovil.
Osvojene geocache sem vpisal v log, na sledljivčke pa sem pozabil, ker jih preprosto nisem imel - ostali so v potovalki :(

Danes pa se pojavi pri meni na dvorišču en človek, ki ni znal angleško, jaz pa ne nemško. Ampak sva med kavo toliko mahala z rokami in brcala z nogami, da sva se vse sporazumela.

On je potoval službeno za Luko. Njegov brat je geocacher. Našla sta mojo potovalko. S skoraj vso vsebino vred (tablica je izginila). Ker v potovalki nisem imel nobenih dokumentov in/ali naslova, je praktično neverjetno da je našla do mene. Pripeljali so jo sledljivčki. Izkušen geocacher je uspel pogruntati kdo je bil na vseh štirih lokacijah, preden so sledljivčki "izginili".
Z malo spretnosti in interneta so me sledljivčki in potovalka našli.

Pa naj še kdo reče, da ta igra ni koristna!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Zgodba štirih sledljivčkov.

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Sep 14, 2015 8:30 pm

Imam samo eno besedo: NEVERJETNO 8-)

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Zgodba štirih sledljivčkov.

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Sep 14, 2015 9:36 pm

Uh, kakšna sreča :)

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Zgodba štirih sledljivčkov.

Odgovor Napisal/-a VolkD » Po Sep 14, 2015 10:30 pm

pikacu napisal/-a:Uh, kakšna sreča :)
No še največ vrednega so bili dejansko sledljivčki. Od ostalega - potovalka, ki je bila že kar nekaj po svetu,.. nekaj spodnjega perila, brisača, ... nič kaj takega.

Bolj je zanimivo kako se stvari lahko obrnejo zaradi par sledljivčkov. Kakorkoli ime imajo pa res pravo. Izsledili so me.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Zgodba štirih sledljivčkov.

Odgovor Napisal/-a bubiji » To Sep 15, 2015 8:02 am

Odlična zgodba! Za na spletno stran, ali pa naslednji GIFF! Drugače pa čestitke ob "najdbi" tako potovalke kot sledljivčkov!
Slika

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Zgodba štirih sledljivčkov.

Odgovor Napisal/-a krossnik » To Sep 15, 2015 10:52 am

No, tako zgodbo je pa res lepo slišati! Ne zato, ker si dobil stvari nazaj, ampak način. Da se je nekomu dalo delati poizvedbo za tabo, samo zato, da ugotovi komu vrniti torbo (navadnemu človeku z nevrednimi stvarmi, zate predvidevam sentimentalne narave), nato pa jo še osebno dostaviti...

Jaz sem samo gledal in ostal brez besed... Danes takih ljudi tudi z mikroskopom ne najdeš več...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
Kamion123
Bunkelj
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Sep 04, 2015 2:59 pm

Re: Zgodba štirih sledljivčkov.

Odgovor Napisal/-a Kamion123 » To Sep 15, 2015 8:29 pm

V takih dogodkih je point usega :D :mrgreen:
Slika

Uporabniški avatar
Adven2rer
Zelenec
Prispevkov: 26
Pridružen: So Maj 10, 2014 10:24 am

Re: Zgodba štirih sledljivčkov.

Odgovor Napisal/-a Adven2rer » To Sep 15, 2015 10:20 pm

bubiji napisal/-a:Odlična zgodba! Za na spletno stran, ali pa naslednji GIFF! Drugače pa čestitke ob "najdbi" tako potovalke kot sledljivčkov!
Se strinjam in podpiram morebitni prispevek o tovrstnem nepričakovanem razpletu dogodkov.
Še so dobri/pošteni ljudje na tem modrozelenem planetu! ;)

Uporabniški avatar
VolkD
Geolovec
Prispevkov: 152
Pridružen: Po Okt 27, 2014 9:58 pm

Re: Zgodba štirih sledljivčkov.

Odgovor Napisal/-a VolkD » To Sep 15, 2015 10:38 pm

Trenutno sem v Neumu na aktivnem dopustu. Spet bom povečal nabor zanimivih najdenih zakladov :)
Ne vem kaj in kako bi tole lahko prezentiral. Mogoče bi bilo še najbolje na kakem srečanju. Bom razmislil, ko pridem domov. Tudi o drugih dejavnostih (šola mladih) lahko povem veliko.

Sicer pa mislim, da je bilo kar nekaj naključij vmes. Mene in mojega naslova pa ni težko najti na netu,...

http://www.elektroniki.si/novi/forum/pr ... f66a527111
Tole vrne telefon. preko telefona dobiš tole:
http://lea.hamradio.si/~s57uud/
Od tu dalje je enostavno,...
http://www.itis.si/oseba/volk-darko?5446394
naslov...
Možnosti je še veliko. Že s57uud vrne vse podatke.

In mislim, da se gre bolj kot karkoli drugega za dokazovanje, kaj kdo zmore.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Zgodba štirih sledljivčkov.

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Pe Sep 18, 2015 8:32 pm

Nn pol off topic - jaz sem enkrat na morju našel kar GPS ob zakladu, lastnika pa nikjer. Iz logov sem ugotovil, da gre za češko geokešerko, jo kontaktiram, pa je ravno odšla proti domu tako, da sem ji ga potem poslal po pošti. Ampak pazi naključje, meni je tiste dni crknil moj lastni GPS, tako da sem uporabil njenega za iskanje zakladov v času dopusta.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov