Geocache: Odsek železniške proge I

Odgovori
Pletko
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: So Nov 28, 2015 6:08 pm

Geocache: Odsek železniške proge I

Odgovor Napisal/-a Pletko » So Nov 28, 2015 6:16 pm

http://coord.info/GC64EMN

Kaj menite o tem geocachu? Ali bi moral owner narediti lažjo uganko? :shock: :?:

L.p. Pletko (family)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Geocache: Odsek železniške proge I

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Nov 29, 2015 11:54 am

Vprašanje nima smisla. Lahko, da je lastnik dal prenizko oceno težavnosti, lahko, da je s samo uganko kakšna težava. Da bi pa dal lažjo uganko, ker je (še) nihče ni znal rešiti, je pa neumnost.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Geocache: Odsek železniške proge I

Odgovor Napisal/-a bubiji » Ne Nov 29, 2015 5:50 pm

marko007 je pomagal z namigi. Se je pa o tem fino pomeniti z avtorjem, saj je to njegov zaklad in lahko z njim dela, kar ga je volja in ne, kar zahteva ljudstvo. Nekateri zakladi so brez rešitve več let. Tudi "gostilniške debate" na forumu niso ravno način dobre komunikacije.

Kaj bo v dotičnem primeru? Če bi mene pot vodila mimo tega zaklada, bi se obrnil na avtorja za pomoč...
Slika

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Geocache: Odsek železniške proge I

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Nov 29, 2015 5:55 pm

Avtor je dejansko že ponudil pomoč. Njegov zapis: "Tako zaklad kot tudi podatki zanj so v 1. kvadrantu sistema. Kak podatek se dobi na googlu, ostala pa na sprehodu ob progi. Če je možna kakšna druga interpretacija pri katerem vprašanju, se opravičujem, jaz je ne vidim. Sicer pa je to puzzle cache, ki lahko dopušča variante...V kolikor ne bo šlo, me kontaktirajte in bom povedal rešitev (kot sem si jo pač jaz zamislil).
Hvala za opozorila in pomoč pri prevodu.
Pa uživajte še naprej!"

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Geocache: Odsek železniške proge I

Odgovor Napisal/-a bubiji » Ne Nov 29, 2015 6:44 pm

dr. gumpi: priznam, da sem spregledal. V tem primeru pa: :roll:
Slika

Uporabniški avatar
crko
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Maj 31, 2012 12:49 pm

Re: Geocache: Odsek železniške proge I

Odgovor Napisal/-a crko » Ne Maj 22, 2016 11:17 pm

Kaj je s tem zakladom je jasno in lepo opisal 5r v svojem found it logu.
Enakih elementov ob progi je res zelo veliko. Kako predvideti kateri so pravi? Kako preveriti možne kombinacije, ko pa so več ali manj v slabo prehodnem gozdu? Geochecka ni. In končni zaklad sploh ni na 'E015°39.XXX', kot trdi avtor! Ne vem no, ne bi priporočal iskanje. Namreč prenekaterim je tale uganka dala jezo in nezadovoljstvo. V večini primerov mi je težko rešiljiva uganka prinesla zadovoljstvo, tukaj pač ne.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov