Lažno logiranje

Uporabniški avatar
lynx.attentus
Geolovec
Prispevkov: 78
Pridružen: Pe Dec 03, 2010 1:13 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a lynx.attentus » Pe Jul 11, 2014 3:41 pm

Je, a ne? Ne vem, zakaj ne logira kar vseh zakladov tega sveta pa še ISS :twisted:

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Pe Jul 11, 2014 10:10 pm

Tale bi pa bil zrel za kašno prijavo na Groundspeak - vprašanje, če je v resnici sploh našel 100 zakladov, 2000 pa logiral.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » So Jul 12, 2014 7:23 pm

Mogoče je pa samo pravila igre narobe razumel? In misli, da gre za virtualno popotovanje po svetu :lol:

Uporabniški avatar
Kinčoropi
Geolovec
Prispevkov: 100
Pridružen: To Nov 03, 2015 8:47 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a Kinčoropi » To Jul 12, 2016 9:19 am

Supermanstvo ni več in. Sedaj je moderno vpisovanje celega avtobusa... :lol:
V glavnem, avtobus Čehov (28 ekip) je podelal celo Rijeko v enem dnevu. Seveda tudi keške, ki jih (trenutno) ni.
Pismo, a je težko preveriti vsaj kateri so onemogočeni, da ne izpadeš bedak. :evil:
Mislim...

#19 Rijeka – candidate city for ECoC 2020
Slika

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a bubiji » To Jul 12, 2016 10:42 am

Dána nova krabka logbook.
Dana provizorni kes.
Morda kaj narobe razumem, ampak Čehi so očitno prišli pripravljeni pomagati Hrvatom in so njihove neaktivne zaklade popravili in obudili v življenje.
Slika

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a bojank » To Jul 12, 2016 11:56 am

bubiji napisal/-a:Morda kaj narobe razumem, ampak Čehi so očitno prišli pripravljeni pomagati Hrvatom in so njihove neaktivne zaklade popravili in obudili v življenje.
Ta pomoč je samo navidezna, saj zaklad še vedno ostane dizejblan. Kot mi je znano, pa lahko enejbla zaklad le lastnik, kot tudi le lastnik lahko prinese lastništvo na drugega. Reviewer lahko zaklad le arhivira.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a bubiji » Sr Jul 13, 2016 8:33 am

Čehi so očitno prišli pripravljeni pomagati Hrvatom
je bilo mišljeno malce cinično. Ampak kakor vem, če si na lokaciji in najdeš škatlico, se vanjo lahko vpišeš tudi, če je ta arhivirana ali onemogočena. To je pravilo, ki so ga člani foruma že večkrat uporabili pri izbrisanih zapisih o najdbah. Enako tudi, če pred objavo najdeš zaklad (eni dve najdbi sta opisani tule). Vse ostalo je stvar lastnika zaklada, kaj bo dovolil in česa ne oz. kako bo stvar preveril.

Tema opisuje in opozarja na primere, kot sta tista o Portugalskem supermanu in slovenski legendi. Po mojem podan primer to ni, je pa zagotovo zanimivo branje in še en primer igranja igre.
Slika

Uporabniški avatar
boris0511
Zelenec
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jan 26, 2012 12:03 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a boris0511 » Če Avg 11, 2016 2:04 pm

Sam imam na listi za opazovanje nek silno redko obiskan zaklad v osrčju Bohorja. In prispe na mail sporočilo nekega nemškega geocacherja, da ga je našel, reci in piši, 26.marca 2012. Če drugega ne, ima slonovski spomin, da ve, kje je bil pred štirimi leti.
Jasno, da tega zaklada nikoli ni videl, pa tudi odgovora na moj mail ne pričakujem, ko sem ga poprosil, naj preveri, če ne gre v tem primeru za pomoto.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Avg 12, 2016 7:12 am

Ljudje smo različni. Tudi keškarji. Kar se tiče poznega vpisa nemca je za to lahko kup razlogov. Tudi sam sem že logiral zaklade za kar nekaj časa nazaj, ko sem presenečeno ugotovil ob pregledu območja ali pred novim obiskom, da sem po prejšnjem obisku pozabil kaj logirati. Se zgodi. Kar pa se tiče čehov ... o tem je bilo že veliko govora, besed, obtožb, nerganja ... moje mnenje ostaja takšno kot je bilo, nekateri mislijo drugače. Škatlico je smiselno obnoviti in tako pomagati lastniku, če točno veš kje je bila prejšnja (recimo jasna spoiler slika) in območje tudi naokoli dobro pregledaš, da zaklada mogoče kdo ni malenkostno prestavil (se dogaja) ali da ne leži kje malo proč. Sam sem že večkrat našel zaklad, tudi po več dnf-jih, ko je recimo ležal v bližini ali bil zakopan nekje v štoru.

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a bojank » Pe Avg 12, 2016 9:18 am

dr.gumpi napisal/-a: ... moje mnenje ostaja takšno kot je bilo, nekateri mislijo drugače. Škatlico je smiselno obnoviti in tako pomagati lastniku
Jaz že mislim drugače. Če sem jaz lastnik zaklada in škatlice, sem edini, ki upravlja in ga (jo) obnavlja jaz. Kot pri drugih stvareh v življenju. Če škatlice ni, sem proti aprioremu vpisu Found It, saj škatlice dejansko nisem našel. Če pa jo postavim na novo, je pa Found It spet absurd (nekaj najti, kar sem sam skril), ne glede na razlago dobrohotnega dejanja v logu.
Ampak to ne pomeni, da sem proti dobrohotnim dejanjem. Vesel sem jih, vendar naj bodo v sodelovanju z lastnikom, ne pa po "gotovem dejstvu". Torej, če se le da, se prej kontaktira lastnika, da se skupaj zmenita, kaj storiti. Pa tudi Found it z dovoljenjem lastnika, kot eni zapišejo, prav gotovo ne bo izostal.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov