Travel Bug Gallery

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Odgovori
Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Travel Bug Gallery

Odgovor Napisal/-a pikacu » To Okt 16, 2018 11:00 am

Včeraj sem popravil opise na nekaj sledljivčkih (bani za potujoči sudoku). Sedaj pa sem dobil že nekaj "Discover" zapisov iz raznih koncev sveta. Pišejo, da so našli sledljivčka v "Travel Bug Gallery".
Ali kdo ve, kako uporabniki pridejo do sledilne kode? A je to neka nova funkcionalnost?
Ker jaz se absolutno ne strinjam s tem, ker mi povsem onemogoči spremljanje, kaj se dogaja s sledljivčkom...

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Travel Bug Gallery

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Okt 23, 2018 6:06 am

To je stara funkcionalnost. :( Obstaja neka spletna stran, kjer pač ljudje zbirajo slike sledljivčkov s kodami. Da jih potem lahko masovno vpisujejo iz fotelja. Lahko se strinjaš ali ne, ampak je vprašanje, kaj lahko narediš. Tako pač je. Ljudje brez pameti in občutka za mero ponavadi pokvarijo zabavo vsem ostalim.

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Travel Bug Gallery

Odgovor Napisal/-a krossnik » To Okt 23, 2018 5:19 pm

Tukaj vidim edino rešitev arhiviranje trenutnega z onemogočenim logiranjem (če se da) in pa nabava nove kode...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Travel Bug Gallery

Odgovor Napisal/-a pikacu » To Okt 23, 2018 7:10 pm

Jaz sem kar vprašal geolovce, ki so logirali sledljivčke, in prijazno so mi pojasnili, da so na tej galeriji sproti prikazane nove default fotke sltedljivčkov.
Ugotovil sem, da je bila moja "napaka". Na novih banih je QR koda, ki vsebuje url za logiranje obiska (vsebuje tracking kodo). Na objavljeni sliki je bila ta QR koda vidna in par ljudi, ki spremlja galerijo, je takoj logiralo "discovered". Sedaj sem tudi QR kodo na fotki naredil neprepoznavno in zadeva je rešena. Loge bom pa pustil, saj fantje niso naredili nič narobe.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov