Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovori
Uporabniški avatar
family.kusar
Zelenec
Prispevkov: 11
Pridružen: To Mar 20, 2012 5:57 pm

Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovor Napisal/-a family.kusar » Po Okt 01, 2012 8:43 pm

A kdo ve v čem je problem z objavljanjem neobjavljenih zakladov?
Danes zvečer je na mail in SMS priletelo spet nekaj obvestil o novih zakladih v Ljubljani. Od 5 objavljenih zakladov (po infu na mail in SMS) sta dosegljiva le dva.
Konkretno. Objavljeni so bili:
1. Kardeljeva ploščad
2. Vodarna Kleče
3. Lek
4. AMZS
5. Ljubljanske Mlekarne
Trenutno pa sta vidna le:
1. Kardeljeva ploščad
2. Vodarna Kleče

Taka obvestila zelo otežijo "FTF evente". Ali je to krivda Vrsota, da prehitro objavi ali pa postavljalca zaklada, da da zaklad v revizijo še preden je postavljen? Ali pa še kaj tretjega?

Uporabniški avatar
family.kusar
Zelenec
Prispevkov: 11
Pridružen: To Mar 20, 2012 5:57 pm

Re: Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovor Napisal/-a family.kusar » Po Okt 01, 2012 8:45 pm

Pa še nekaj. Mi si ponavadi sprintamo papirnato verzijo in se gremo potem tradicionalno iskanje z ročnim dešifriranjem namigov. In iskanje zakladov, ki še niso postavljeni je potem neuspešno :(

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Po Okt 01, 2012 9:29 pm

Ja tole pa tudi meni ni čisto jasno. Mislim, da opcija Unpublish ni na voljo uporabnikom, ampak le revizorjem - mislim, da je to njegova napaka.

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovor Napisal/-a 5-r » Po Okt 01, 2012 9:38 pm

Se je pred časom zgodilo nekaj takega tudi v našem rajonu.
Takrat je šlo za to, da je reviewer očitno takoj po objavi ugotovil, da s keškom nekaj ne štima in ga je "potegnil nazaj". Najprej je bil "tradi", čez nekaj dni je bil kešek končno zares objavljen - tokrat kot "unknown".
Obakrat je šlo za isto GC kodo in je vmes prišlo do spremembe tipa keška:
http://coord.info/GC3D8NE
Tudi mi smo takrat trapasto gledal, kaj se je zgodilo, pa se je na koncu skristaliziralo.
Po mojem mnenju gre v tem primeru za nekaj takega.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Okt 01, 2012 9:59 pm

Še dobro, da sem bil pod tušem, ko je vse to priletelo. Klic soseda za akcijo sem zgrešil, očedenemu pa se mi ni dalo več na kolo... ;) Sem pa imel še odprto Mlekarno in sem prebral opis. Mislim, da sta lastnika spregledala tisto o zakladih komercialne narave. Najbrž nenamerno, ampak zaklad je bil ena velika reklama za Ljubljanske mlekarne. Morda je bilo podobno z Lekom in AMZS. In jih je Vrso zato skenslal, morda sam, morda po namigu...

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Okt 01, 2012 10:11 pm

Kot Icabrian tudi sam menim, da je razlog v morebitni komercialni naravi - Lek, Ljubljanske mlekarne, AMZS. Vsi trije keški bi bili lahko ali pa po revjuerjevem mnenju morebiti so komercialne narave. Sam sem pred brisanjem pogledal samo Lek in tam je bil opis tovarne in da je del Sandoza in tako naprej. Vprašanje pa je, če je Vrso to sam opazil ali pa ga je nekdo na to opozoril...

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Okt 02, 2012 7:08 am

Hmm, ponovna objava AMZS nekako pritrjuje moji teoriji...

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » To Okt 02, 2012 5:36 pm

Očitno postavljavca zakladov David & Ajda nista prebrala/razumela pravil za postavljanje zakladov. Če jih kdo mogoče osebno pozna, naj jima to omeni, saj ne vidim razloga v postavljanju zakladov kot so AMZS, Lek, ... - četudi je zavito v celofan. Ker če gre to vse skozi Vrsota, potem lahko tudi jaz postavim zaklad pred hišo z naslovom "Vse za dober zaklad" ... Misli, da ne smemo iti tako daleč, saj potem vsa zadeva izgubi smisel - vsaj za mene.
Aleš

Uporabniški avatar
andreju
Geolovec
Prispevkov: 53
Pridružen: To Avg 07, 2012 7:56 am

Re: Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovor Napisal/-a andreju » Pe Okt 05, 2012 1:46 pm

Well, verjetno bo spet kdo rekel, da se repenčim :P ampak tole je tipičen primer zakladkov, ki so postavljeni samo zaradi zakladka, lokacija je brezvezna. Copy-paste z websajta strani od tam, kjer je postavljen, vse skupaj daje malo negativne občutke. Od Davida&Ajde smo do zdaj pobral samo dva ali tri zakladke, ostali so še v čakalni vrsti, da se nam "dvigne" it na kak park&grab, prav hudih pozitivnih občutij (pa da bi se šli grebst za FTF) pa ne zbujajo ob objavi.
Drugače od danes naprej so spet objavljeni vsi, opisi so zreducirani na minimum. Je pa zanimivo videti par logov "Found it" pred logom "Publish" ;)

Vsekakor se mi pa to ravno ne zdi v duhu geocachinga. Take zaklade lahko vsi namečemo vsepovprek na vsakih 160 metrov, ampak veselja pretiranega v lovu le-teh pa ne bo...

Uporabniški avatar
family.kusar
Zelenec
Prispevkov: 11
Pridružen: To Mar 20, 2012 5:57 pm

Re: Objavljeni neobjavljeni zakladi

Odgovor Napisal/-a family.kusar » Pe Okt 05, 2012 2:51 pm

Mislim, da je Vrso tudi napisal namig na komercialo :) Zgleda, da od kar se je na Madžarskem srečal z "našo" delegacijo, kar resno jemlje svojo vlogo ;)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov