eTrex 30

Uporabniški avatar
eka&me
Zelenec
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Okt 08, 2012 2:59 pm

eTrex 30

Odgovor Napisal/-a eka&me » Po Okt 08, 2012 10:45 pm

Pozdravljeni!
Imam vprašanje o Garmin eTrex30. Nihče mi ne zna povedati, koliko zakladov lahko imam naenkrat na napravi. Poleti se mi je zgodilo, da sem si pripravil podatke (Query) za par mest v Skandinaviji. Vse sem jih prenesel v mapo Garmin\Gpx. Ko sem želel začeti iskati, pa ni bilo vseh podatkov. S sabo sem imel na srečo še prenosnik, a nisem videl nobene napake ne v datotekah GPX ne v čem drugem.
Ali kdo ve, koliko zakladov lahko imaš naloženih na eTrex30. Ali so lahko GPX datoteke tudi na SD kartici. Jih najde tudi tam?
Hvala za kakšne informacije
Lep pozdrav

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: eTrex 30

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » To Okt 09, 2012 12:17 pm

Z etrexom žal nimam izkušenj, lahko pa povem, da imam na Oregonu naloženih preko 1000 zakladov in dela b.p. Mislim, da tudi eTrex ne bi smel imeti težav, saj je relativno nov model.

Uporabniški avatar
eka&me
Zelenec
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Okt 08, 2012 2:59 pm

Re: eTrex 30

Odgovor Napisal/-a eka&me » Sr Okt 10, 2012 9:25 am

Zdravo!

Kam pa nalagš GPX datoteke? Ali imaš samo eno (en par - GPX in WPTS) ali jih imaš več.
lp

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: eTrex 30

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Sr Okt 10, 2012 2:22 pm

Ker sem premium member, naredim PQ v katerem je preko 1000 zakladov, zraven je še ena datoteka z WPT od teh zakladov - vsega skupaj 2 datoteki. Zraven pa imam še recimo 50 ostalih GPX datotek. Vse kupaj je skopirano v mapo GARMIN\GPX.

Je pa korenček opozoril na problem zginevanja keškov po povezavi naprave z garmin connect, čeprav se meni to še ni zgodilo. Do sedaj vse bp :)

Uporabniški avatar
eka&me
Zelenec
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Okt 08, 2012 2:59 pm

Re: eTrex 30

Odgovor Napisal/-a eka&me » Sr Okt 10, 2012 9:38 pm

Hvala. Bom preveril. Moram si spremeniti članstvo v premium, da bom lahko delal PQ. Mi je poteklo pred dobrim mesecem. Malo počakam - 30$ tudi ni tako malo.
Hvala za pomoč.

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: eTrex 30

Odgovor Napisal/-a 5-r » Če Okt 11, 2012 7:37 am

Saj verjetno veš, pa vendar - če registriraš svojo Garmin napravo, lahko na podlagi tega aktiviraš 30 dni premium članstva na Geocaching-u.

Kar se tiče keškov pa je tako, da je vsaj pri Oregonu bolj gvišno, če uporabljaš nastavitev GPX 1.0 in ne 1.0.1. Razen tega, se ni dobro preveč približat limitu keškov (ne vem zakaj, ampak meni se je Oregon sesul tudi pri številu manjšem kot je 2000).

Uporabniški avatar
andreju
Geolovec
Prispevkov: 53
Pridružen: To Avg 07, 2012 7:56 am

Re: eTrex 30

Odgovor Napisal/-a andreju » Če Okt 11, 2012 11:08 am

GSAK se mi je pritožil, če sem hotel naložiti na svojega eTrexa več kot 5000 keškov, ko sem malce preveč optimistično polnil bazo z okolico. Brez problema mi not naloži celo Slovenijo in Istro, kar pomeni okrog 2500 keškov, sem in tja pa kakšnega pogrešam, ampak potem že pridem do tega, da nisem več prepričan, ali sem ga res že naložil ali ne (beri: nisem povsem prepričan, kdaj sem gor naredil zadnji update). Bom zdajle namestil zadnjo svojo bazo Slo + Istra, pa da vidimo ;)

Vsekakor pa pride do težave pri waypointih - več kot 2000 jih ne sprejme in ko sem hotel delati waypoint averaging na novi lokaciji, mi je prijazno razložil, da je waypoint baza polna in da ne morem narediti novega. Edina rešitev: delete all waypoints :( - posamično nisem mogel brisati, da bi, recimo, zbrisal enega in naredil novega. Meja je, če se ne motim, 2000 waypointov (in sem malo presenečen, da dopušča več keškov od tega? - tu je to, da nisem prepričan, če jih dejansko shrani ali ne).

Čakam, kdaj omogoči Groundspeak GPX 1.0.2 (tudi s foto spojlerji). To bi moralo biti luštno ;) čeprav za take stvari pač uporabim telefon. On-line geocaching v Sloveniji gre fino in tam je aplikacija na telefonu majka, malo bolj problem je pa tujina...

Uporabniški avatar
eka&me
Zelenec
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Okt 08, 2012 2:59 pm

Re: eTrex 30

Odgovor Napisal/-a eka&me » Če Okt 11, 2012 1:14 pm

Zdravo1
5-r: Nisem vedel, da z registracijo dobiš 30 dni. A to je treba registrirat na mygarmin in potem na geocaching? Mi lahko poveš bolj točno?
-----------------------
andreju: GSAK se pa kupi a ne? A se ga da dobiti tudi kje na torrentu? Pa še nekaj bi te vprašal. Če delaš query, lahko vsebuje 1000 zakladov. A potem za SLO in Istro narediš recimo tri query-e, potem pa jih združiš z GSAK in z GSAK jih preneseš na eTrex. Jaz sem do sedaj delal tako, da sem datoteke, ki so nastale na query-u skopiral na Garmin\GPX. Težava pa se je pojavila, ko sem imel naštiman tedenski Query za nove zaklade v SLO. Namreč datoteke imajo vedno enako ime in potem mi je brisal stare.
Če te lahko še prosim - mi lahko pošlješ datoteki za SLO in Istro, ki si jih naredil?

Na Androidu pa uporabljam program GeOrg, ki je sicer zelo dober. Samo slabe so baterije na Ideos-u X5 in držijo z GPS le kako uro ali uro in pol. Potem pa ni še telefona več. Sem pa včasih na Windows Mobile 6.5 (HTC) uporabljal program DropBox. Ta je bil najboljši. Sem pa videl, da ga imajo sedaj tudi za androida, samo na moj telefon se noče nainštalirat.

Hvala vsem za pomoč. Se bom oddolžil s kakšnim zakladom. Verjetno ste moje že vsi obiskali.

Lep geolov

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: eTrex 30

Odgovor Napisal/-a 5-r » Če Okt 11, 2012 5:20 pm

Ja, tako je to:
Na my.garmin.com registriraš svojo napravo in potem greš preko te povezave:

http://www.geocaching.com/garmin/freetrial.aspx

ter si aktiviraš 30dni gratis.

Uporabniški avatar
eka&me
Zelenec
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Okt 08, 2012 2:59 pm

Re: eTrex 30

Odgovor Napisal/-a eka&me » Če Okt 11, 2012 9:11 pm

Hvala 5-r. Deluje in že sem pripravil 5 query-ev. Da si malo poupdate-am bazo.

Lep pozdrav

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov