Regije v Sloveniji

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Regije v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a bucar » Po Jan 30, 2012 11:33 am

Kot ste verjetno opazili, je število zakladkov v Sloveniji preseglo 1000, kar je tudi zgornja meja za Pocket Query. Tako ni več moč dobiti GPXa vseh zakladov v enem "šusu". Takrat sem prvič pomislil, ali bomo v bližnji prihodnosti razdelili Slovenijo na geo-regije, podobno kot ima to večina ostalih držav ("States / Provinces" v PQ), kjer ima vsak zakladek poleg države tudi regijo.

Recimo na http://badgegen.com/ obstaja medalja za Slovenijo (v koliko različnih regijah si našel zaklad) in trdijo (očitno jim je to nekdo nekoč sporočil), da ima Slovenija 12 regij, niso pa nikjer naštete. Groundspeak za Slovenijo nima regij. Z dodatnimi programi (GSAK) lahko najdenim zakladkom sicer pripišeš regijo, a javnih pravil (poligonov) za Slovenijo nisem našel.

Tako bi iz firbca povprašal za mnenje ostalih, oziroma ali kdo ve, kakšna je uradna razdelitev Slovenije na regije? Če bi dobili GPS točke (poligone) meja, bi lahko zakladom pripisali regije. Zanima me čisto zasebno (za domačo bazo, firbec), dobro rešitev bi pa verjetno lahko nekoč tudi naredili uradno na GS. Zaradi majhnosti bi verjetno prišlo v poštev le majhno število regij, tri, max. štiri. Osebno bi me tudi zanimale meje občin, zanimivo bi bilo videti, kako so zakladi razporejeni po občinah. Če ima kdo kaj v elektronski obliki, se priporočam za informacije.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Regije v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jan 30, 2012 11:58 am

Uf, tole si pa zašel na spolzek teren :P
Uradno regij nimamo, je pa veliko prepirov o tem, koliko bi jih imeli in katere.
Jaz osebno bi imel tiste, o katerih smo se še učili v osnovni šoli pred 30 leti, vendar nekaterih sedaj ni več... (npr. poskusi na slonep.si kupiti kakšno parcelico na Štajerskem ;) ).

Predlagam tole razdelitev: http://vreme.zurnal24.si/slovenija/

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: Regije v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Po Jan 30, 2012 11:59 am

Z GPXi ni tak problem. Jaz jih preprosto ločim v dva Tradi - vse ostalo.

Glede regij se pa strinjam. Problem je samo, da niti naša država ne ve kje imamo regije, kaj šele Groundspeak

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Regije v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jan 30, 2012 12:10 pm

Jaz imam še vse v enem queriju, ker izločim tiste, ki sem jih že našel.

Uporabniški avatar
bucar
Administrator
Prispevkov: 260
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 10:47 pm

Re: Regije v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a bucar » Po Jan 30, 2012 1:27 pm

Groundspeak ve tisto, kar mu kdo pove (pa še tega ne vedno). Kolikor sem uspel zaslediti na GC forumih, potrebujejo le poligone (in nekoga, ki jih vzdržuje, če pride do kakšnih vprašanj). Tako da je v principu ta razdelitev neodvisna od uradne državne delitve, ki pa je ponavadi najbolj praktična in sprejeta - razen pri nas, kjer regij uradno ni in bi bil potreben nek splošen konsenz.

Kar se PQ GPXov tiče, je v vsakem primeru nad 1000 treba razdeliti na več kosov. Ali so to regije, ali tradi/non-tradi, ipd., je druga zgodba. (Ali pa uporabiš API GPX dostop, kjer je GPX omejitev 6000 zakladkov na dan.)
Na potovanjih v tujini so se pri meni do sedaj regije izkazale kot koristne (še posebej A,D,I), da se ne mučiš s točkami in radiji, čeprav je čedalje več regij čez 1000...

Uporabniški avatar
gregorbe
Zelenec
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 9:48 am

Re: Regije v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a gregorbe » Po Jan 30, 2012 5:31 pm

Jaz bi Slovenijo razdelil na 4 dele glede na :
http://www.delo.si/assets/media/picture ... jine2.jpeg

Goriška-Primorska
Gorenjska-Osrednjeslovenska
Savinjska-Dolenska
Podravska-Pomurska

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Regije v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Jan 30, 2012 7:16 pm

Gorenc nočmo bit z Lblančan :D

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Regije v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jan 30, 2012 8:10 pm

Evo, kaj sem rekel - spolzek teren :D

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Regije v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a stoparg » Po Jan 30, 2012 8:20 pm

Gorenc nočmo bit z Lblančan
Haha Gumpec :) :P

Uporabniški avatar
gregorbe
Zelenec
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 9:48 am

Re: Regije v Sloveniji

Odgovor Napisal/-a gregorbe » To Jan 31, 2012 7:52 am


Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov