Ponovni obisk zaklada

Odgovori
Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Ponovni obisk zaklada

Odgovor Napisal/-a pošastki » So Jan 26, 2013 8:34 pm

Zelo začetniško vprašanje: Kako je s ponovnimi obiski istega zaklada (mislim, na brskanje po škatlici, ne na obisk kraja)? Sklepam, da so dovoljeni.

Pri brskanju po opisih različnih zakladov sem opazila, da en lastnik navaja, v katerem primeru je možen ponovni obisk zaklada.
Opazila sem, da nekateri zaklad še kdaj obiščejo, da vanj dajo potujočega hroščka. Nekdo je napisal, da bo predmet za zamenjavo prinesel drugič. ...

Iz vsega tega sklepam, da ni nič narobe, če zaklad (škatlico) še kdaj odpreš, ko greš mimo in nardiš menjavo predmetov. Imam prav?

Jasno mi je, da v tem primeru prek spleta ne pišeš, da si zaklad spet našel, ampak samo zapišeš, da si tam bil in kaj si z zakladom počel.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Ponovni obisk zaklada

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » So Jan 26, 2013 10:19 pm

Seveda ni nič narobe, če zaklad obiščeš večkrat, še posebno če imaš kakšen TB, ki bi rad šel naprej in ga odložiš kam v bližino. Seveda ne daš vedno "found it", ampak samo prvič, potem pa "write note".
lp, Aleš

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Ponovni obisk zaklada

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Jan 29, 2013 12:12 pm

Še nekaj je treba omenit pri teh ponovnih obiskih. Naj bodo predvsem izjema in nikakor pravilo. Vsak obisk namreč lahko povzroči, da te kdo opazi, tvoje sledi ali slabo skrito škatlico. Zato je kar novo in novo skakanje do bližnje škatlice, po možnosti še z razlogom "če je kdo kaj zanimivega noter pustil", nesmiselno in se ga je treba izogibati.

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Ponovni obisk zaklada

Odgovor Napisal/-a pošastki » To Jan 29, 2013 9:30 pm

Hvala obema za odgovor.

Se strinjam, da je bolje, da je ponovni obisk le z "izjemnimi nameni".

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Ponovni obisk zaklada

Odgovor Napisal/-a icabrian » Če Jan 31, 2013 12:35 am

Jaz ne vidim nobenega razloga, zakaj bi bil moral biti ponoven obisk izjema. Ni nič bolj nevaren, prvi obisk. Kvečjemu manj, ker obiskovalec ve, kje je škatla, in je njegovo vedenje manj sumljivo, kot če tava z napravo v roki slep za vse okoli sebe. :) Pa tudi površno pospravljenih škatlic sem se že nagledal, in to večinoma po prvih obiskih... Če ima kdo veselje ali sam pri sebi vidi razlog za ponoven obisk, zakaj pa ne. Res je, da se zakladu najbolje godi, če ždi lepo skrit in ga nihče ne najde, ampak to ni ravno cilj igre. ;)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Ponovni obisk zaklada

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Feb 06, 2013 12:22 pm

Jah, to vse je sicer lahko točno. Toda sam ne vidim posebnega razloga, da vedno znova obiskuješ eno in isto škatlo. Kar pa se tiče površnosti ... seveda. Vendar če isto stvar delaš dvakrat, je dvakrat večja verjetnost, da boš kaj zamočil, aneda :lol:

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Ponovni obisk zaklada

Odgovor Napisal/-a pošastki » Če Feb 07, 2013 12:19 am

Hi, hi, človek bi res moral biti malo "mahnjen", da bi kar naprej brskal po enem in istem zakladu.

Štos vprašanja je bil pravzaprav v tem, da me je mali po Wherigo zakladu v Kamniku vprašal, če bomo šli še kdaj do zaklada. Po poti domov mu je namreč postala zelo všeč figurica Dona, ki je seveda ob menjavi ni vzel, ker mu še ni bila všeč. :lol:
Potem mu pa nisem znala točno odgovoriti, če se sme hoditi še enkrat do iste škatle.

Jasno, da nismo zaradi Dona leteli še enkrat v Kamnik. Ampak zdaj vsaj vem, da ni prepovedano pokukati dvakrat v isto škatlo.

Uporabniški avatar
andreju
Geolovec
Prispevkov: 53
Pridružen: To Avg 07, 2012 7:56 am

Re: Ponovni obisk zaklada

Odgovor Napisal/-a andreju » Po Feb 11, 2013 10:24 am

Mislim, da imajo mulci, tako kot ponavadi, ekstra porcijo tolerance - če si ekstra želijo naredit še eno menjavo in zaradi tega ponoči komaj spijo, jim ne bo nihče zameril, če gredo še enkrat pogledat. Po drugi strani, če prideš še enkrat samo ukrast en TB, te bodo morda malo grše gledali (ane, Geobunkelj? :P :D )

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Ponovni obisk zaklada

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Feb 11, 2013 12:42 pm

Mislim, da nekje na GS spletnih straneh glede sledljivčkov celo zelo nedvoumno piše, da ni nič narobe, če prideš in ga vzameš iz zaklada, tudi če si zaklad sicer že obiskal. Sledljivčki si želijo predvsem potovati, če lahko kaj prispevaš k temu, kar brez zadržkov. Enako ni nič narobe, če zaklad obiščeš še enkrat zato, da kakega sledljivčka not odložiš... ;)

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Ponovni obisk zaklada

Odgovor Napisal/-a bubiji » Pe Feb 15, 2013 3:59 pm

Zanimiv pogovor o tej, včasih kar pereči temi. Seveda se kopja lomijo bolj v primerih, če želiš isto najdbo logirati 2x :) Sam ne vidim posebnih ovir, da kdo ne bi smel ponovno obiskati zaklada. Oz. narediti menjave tudi kasneje, po prvi najdbi. Da pa ne bom žvečil istih besed, kot so že zapisane zgoraj, morda ena osebna izkušnja.

Lepo dopoldne smo se zapodili v proti Križni gori in med potjo pobrali še nekaj zakladov. Ustavilo se je malo pred ciljem, pri GC3JA1G. Zaklad smo pred tem že našli, tako da se nismo pretirano sekirali, ker je bilo okoli nas ogromno ljudi. Na poti nazaj je bil mir, pa sem preveri, če je z zakladom vse v redu in naredil še menjavo TBjev. Pri avtu na Planici pa smo ugotovili, da je najmlajši izgubil čepico. Doma pa je bilo že sporočilo, da je čepica že pospravljena v zakladu (mali je bil v nahrbtniku, ko sem brskal za škatlico, pa mu je bilo kot kaže dolgčas) in najditelj za nami jo je prijazno pospravil. Pa sem tako še tretjič obiskal ta zaklad :)
Slika

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov