Izdelava štampiljk

Odgovori
Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Izdelava štampiljk

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Pe Jul 05, 2013 2:11 pm

Vidim, da forum zadnje čase kar malo sameva, pa vseeno upam, da mi bo znal kdo pomagati :)

Namreč že nekaj časa se zanimam za izdelavo svoje GC štampiljke (za logirati in za letterbox cache) prek spleta in je ponudb kar veliko. Zanima me, kakšne so vaše izkušnje s tem in kaj priporočate.

Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Re: Izdelava štampiljk

Odgovor Napisal/-a mare » To Jul 09, 2013 11:09 pm

Jaz si naredim stampiljko kar sam. Rabis pa CNC rezkalnik in primeren material za zalivanje. Uporabljam kar UV silikon. Ce koga zanima, lahko izdelam za kaksen radler. Blazinica in nosilec se pa kupi.
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Izdelava štampiljk

Odgovor Napisal/-a jean » Pe Jul 12, 2013 9:14 pm

Kaj pa možnost z nastavljivim datumom na štampiljki? :D

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Izdelava štampiljk

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » So Jul 13, 2013 6:29 am

Jest dam za radler, ni problema. Vsekakor interesent Mare ...

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Izdelava štampiljk

Odgovor Napisal/-a bubiji » So Jul 13, 2013 3:53 pm

Ali je na ta način možno narediti tudi štampiljk, ki bi se jih dalo vstaviti v sisteme, ki imajo štampiljko, držalo in blazinico združeno v enotno ohišje, ali "samo" za vgradnjo v samostojno držalo? Delaš besedilo ali tudi slike (kakšen format)?
Slika

Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Re: Izdelava štampiljk

Odgovor Napisal/-a mare » Ne Jul 14, 2013 7:46 pm

Za dnevnike je ponavadi nekaj malega, ena vrstica z imenom ali kaj podobnega. Gumico je najenostavneje vstaviti v odsluženo otroško štampiljko (razne živali itd...), ki ima v pokrovčku tudi blazinico. Dobijo se v raznih tedi in podobnih "1€" shopih. Avtomati so sicer kar dragi, za 12x12mm štampiljko je nekje 12€.

Bom ob priliki zagnal mašino in poslikam, kaj se da narediti enostavno in poceni.

LP,
Mare
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
andreju
Geolovec
Prispevkov: 53
Pridružen: To Avg 07, 2012 7:56 am

Re: Izdelava štampiljk

Odgovor Napisal/-a andreju » Če Avg 22, 2013 9:27 am

Po dopustih malce traja, da človek prebere vse forume, zato se pozno oglašam ;)

Torej, merilo, kaj je poceni in kaj ne, je seveda odvisno od vsakogar posebej, ampak meni osebno se cca. 14 eur ni zdelo prav veliko za izdelano štampiljko v bljižnji trgovini. Mi smo dali naredit Colop Mini Dater S160 ( http://www.colop.com/en/product-overvie ... dater.html ) in je primerne velikosti, da se da odtisniti v večino logbookov. Za manjše bi znalo prit prav še kaj manjšega, recimo 12x12, ampak tam pač vpišemo ročno. Sem hotel prav datirko in to tolikšno, da lahko gor še trackable code napišem. Naredili so mi jo pa v prodajalni štampiljk v LJ Supernovi v 15 minutah.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Izdelava štampiljk

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Maj 15, 2014 10:33 am

Mare, glede na to, da se na maile ne odzivaš (več) :( te kar tukaj sprašujem, kako sedaj kaj kaže. Radlerjem, ki čakajo, je po moje že rok uporabnosti potekel :lol:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov