c:geo

Odgovori
Uporabniški avatar
cuden_family
Zelenec
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe Jun 14, 2013 10:08 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a cuden_family » Pe Avg 23, 2013 11:06 pm

c:geo trenutno nima samo problemov z prikazovanjem "nearby", temveč niti slik oziroma spojlerjev na nalaga, vpisaovati se ne da logov in to vse na račun sprememb na geocaching strani.
Sicer se že trudijo da tole popravijo, tako da upam da bo kmalu spet vse delovalo kot mora.

Uporabniški avatar
dmrvos
Zelenec
Prispevkov: 10
Pridružen: Po Dec 31, 2012 1:12 am

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a dmrvos » Ne Sep 01, 2013 10:19 am

Zahvaljujem se tudi jaz za odgovor. Sem že malce pozabil na tole vprašanje, ko ni bilo odgovora kar nekaj časa. Sedaj sem šel dol pogledat in ugotovil, da bi bilo kar dobro pogledat tole stvar pred dopustom. Zemljevide si počasi dajem dol in hrvaška že deluje, ostale pa bo še sprobal. Hvala za vse.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a bubiji » So Dec 12, 2015 12:13 am

c:geo pri posameznem zakladu omogoča "One click offline log", kar je super za hitro logiranje, kaj se je pri iskanju tega zaklada dogajalo. Omogoča "pravi" on-line vpis najdbe s kompletnim opisom. Ali omogoča tudi off-line vnos kakšnega kratkega zapisa, ki bi se nato poelg one click offline loga izvozil kot Terenski zapis (Field notes)?
Morda bolj za mucka: ali ste se na tem področju pri c:geo že kaj pogovarjali?
Slika

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a jean » So Dec 12, 2015 12:32 am

Field notes omogoča že od nekdaj in jih lahko uploadaš na GC.com in jih imaš potem v takem seznamu, kot je bilo opisano v enem izmed nedavnih člankov.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a bubiji » So Dec 12, 2015 12:07 pm

Super jean. Ali si ti narobe razumel mene ali pa sem jaz tebe. Vse je možno. Glede na to, da c:geo to omogoča že od nekdaj, bi te prosil, da mi razložiš, kako lahko k zakladu dodam kratek opis najdbe in ne samo "one click offline log"? Personal note se pri meni namreč ne izvozi v Fields note ...
Slika

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a jean » So Dec 12, 2015 6:07 pm

Offline log narediš normalno. Vpišeš nekaj v log in namesto send klikneš back. Ko prideš do neta imaš 2 opciji, ali odpreš cache in imaš log že vpisan in ga pošlješ (to ni field note)

Ali pa greš na seznam keškov (stored, itak), klikneš Export > Field notes.

voilà

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a bubiji » Ne Dec 13, 2015 3:02 pm

Aham. Razumem. Sam sem imel vedno vklopljen offline logging in sploh nisem vedel, da je možno normalno logiranje shraniti. Sem vedno mislil, da ga moram poslati na splet.

Sem testiral in res dela tako, kot mora. Dodatno vprašanje je še glede sledljivčkov. V c:geo ob logiranju vnesem, da sem ga odložil. Kot Fields notes pa tega ne izvozi - ali pa sem še kaj zgrešil...
Slika

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a mucek4 » To Dec 22, 2015 11:16 am

Field notes ne omogoča dela s slednjivčki.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a bubiji » Sr Dec 23, 2015 7:26 pm

Mucek, hvala za pojasnilo. Škoda, da se s Field Notes ne da narediti zabeležke glede sledljivčkov.

In ko sem ravno v pravi temi :) Vem, da c:geo ni ravno namenjen delu s sledljivčki, ampak ali vseeno omogoča kakšno označbo, v katerem od tistih 100 zakladov, ki sem jih danes našel, sem pustil ta nesrečni TB?
Slika

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: c:geo

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Če Dec 24, 2015 7:20 am

Žal ne.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov