Število premijskih kešk

Odgovori
Uporabniški avatar
mapko
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Avg 14, 2013 2:44 pm

Število premijskih kešk

Odgovor Napisal/-a mapko » Sr Avg 14, 2013 9:38 pm

Pozdravljeni!

Sem novopečeni geolovec.

Zaenkrat keške lovim z androidnim mobitelom s pomočjo uradne Geocaching ter c:geo aplikacije, kar mi zaenkrat povsem zadostuje.
Ker me je geolov že kar zasvojil :D , razmišljam o nakupu ''premijskega'' računa. Vem da s premijskim računom dobiš veliko ugodnosti, katerih večina pa se po mojem mnenju navezuje predvsem na uporabo s prostoročno GPS napravo. Ker te nimam, in je verjetno še kmalu ne bom imel, bi bila trenutno edina prednost nakupa premium članstva dodatno število ''premium only kešk''.
Torej, preden se podam v nakup, me zanima, koliko je le-teh v primerjavi z ''osnovnimi''? Če je recimo v Sloveniji trenutno navadnih kešk 2596, koliko jih je ''premium only''?

Hvala in lep pozdrav!

Gašper


PS: če je vprašanje v napačni kategoriji prosim administratorje, da moj post prestavijo.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: Število premijskih kešk

Odgovor Napisal/-a bubiji » Če Avg 15, 2013 1:56 pm

Pri nas jih do sedaj nisem veliko srečal. Morda je GC še premalo razširjen, da bi prišlo do uničevanja zakladov s strani nas zastonjkarjev. Več ko bo ljudi igralo, več bo tudi tega uničevanja in brezbrižnosti. Tedaj bo verjetno tudi marsikdo označil svoj zaklad kot premium only, s čimer bo krepko omejil obisk. Predpostavlja se namreč, da če je človek plačal potem ima z igro iskrene namene in ne vandalizem.
Naj bi se pa dalo to "zaščito" zaobiti. Sam ne vem kako, a če te kak tak mika, lahko še malo povprašaš po tem forumu.
Slika

Uporabniški avatar
mapko
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Avg 14, 2013 2:44 pm

Re: Število premijskih kešk

Odgovor Napisal/-a mapko » Če Avg 15, 2013 11:05 pm

Hvala za odgovor, vendar me vseeno zanima konkretno število premijskih kešk oz. odgovor s strani ''nezastonjkarja'' ;)

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Število premijskih kešk

Odgovor Napisal/-a 5-r » Pe Avg 16, 2013 8:07 am

Lep pozdrav!

V Sloveniji so trenutno 3 (trije) keški za premium members only.
V Avstriji jih je vsaj 1000.
Na Madžarskem jih je 9.
V Italiji jih je 60.
Na Hrvaškem jih je 24.
Po moje je nakup premium članarine samo zaradi dostopa do teh kešk, nesmiseln.

Uporabniški avatar
mapko
Bunkelj
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Avg 14, 2013 2:44 pm

Re: Število premijskih kešk

Odgovor Napisal/-a mapko » Pe Avg 16, 2013 10:51 pm

Super, najlepša hvala!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Število premijskih kešk

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Avg 22, 2013 9:15 pm

Se absolutno strinjam s Petrom. Še posebej je nesmiseln, ker boš potem, ko te stvar zasvoji in boš spoznal nekaj geolovcev, lahko z nekaj triki iskal in tudi logiral kot nepremium tudi premium keške. Trije v Sloveniji? Itak da je Bogatin, pa tisti earth Planinska jama. Kateri pa je tretji? Bil je še tisti v Bohinjski Bistrici, pa je arhiviran.

Uporabniški avatar
Zmajček
Zelenec
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Jan 26, 2012 2:29 pm

Re: Število premijskih kešk

Odgovor Napisal/-a Zmajček » Če Avg 22, 2013 9:27 pm

Tretji je Into the Darkness of 1916 na Vršiču.

Uporabniški avatar
Rozinica
Zelenec
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 5:30 pm

Re: Število premijskih kešk

Odgovor Napisal/-a Rozinica » Ne Sep 01, 2013 9:23 am

Tudi midva keškava s pametnimi telefoni, kar nama po dveh letih in pol še vedno zadostuje ;)

Premium članstvo nama več pomeni zaradi deljenja favoritkov. Tako na nek način 'nagradiš' dobre zakladke in pohvališ lastnika.
Poleg tega nama premium članstvo omogoča, da dobiva obestilca o novo postavlenih zakladkih (čeprav nisva največja FTF lovca).
Še edna zanimiva stvar je statistika.

Za naju so 'premium only' zakladki zadnja stvar zaradi katere sva premium člana.

S plačevanjem članarine, tako kot pri ostalih stvareh v življenu, podpiraš obstoj organizacije in jo sofinanciraš za nadaljni razvoj. :D

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: Število premijskih kešk

Odgovor Napisal/-a bojank » Po Sep 02, 2013 1:50 pm

"S plačevanjem članarine, tako kot pri ostalih stvareh v življenju, podpiraš obstoj organizacije in jo sofinanciraš za nadaljnji razvoj."

S tem se povsem strinjam in sem že od vsega začetka Premium Member. Tudi komu drugemu namenim vsaj enkrat na leto podoben znesek (npr. Wikipediji). Verjetno bi firma Groundspeak delovala tudi brez tega denarja, a to me ne zanima. Važno je zadovoljstvo za usluge, ki jih daje oz. nudi in to nekako nagradiš.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Število premijskih kešk

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Sep 02, 2013 8:45 pm

Ja. Sem vedno trdil, da meja Gorenjske poteka tam nekje malo bolj severno od Šmarne gore :lol:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov