Nakup GPS naprave

Odgovori
Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » So Sep 14, 2013 8:49 pm

Kar se tiče hitrosti najdbe položaja je pri telefonih zelo odvisno katerega imaš. Meni je Nokia brez A-GPS iskala satelite ene pol leta, z njim pa seveda našla neprimerno hitreje. Sedaj imam Samsung Galaxy Note l. Ko ga prižgem, brez A-GPS, ima položaj najden skoraj v trenutku. Seveda pa ima kakšne druge štose, nobody's perfect. Kar pa se natančnosti tiče. V zadnjem času sem okoli precej letal z zakladolovci, ki išečjo z Garmini. Ti lažje in bolj natančno določijo nulo. Niso pa vsemogočni. Tudi njih občasno kar lepo sprehajajo sem in tja. Saj eden mora pa skrbet za rekreacijo, aneda :lol: Kar pa se podatkov tiče, mi pa po pravici ni jasno, kje je štos. Sam sem na Nokiji in Androidu uporabljal gpxe narejene kot PQ preko premium memberja, pa preko geotoada in vedno sem imel bolj ali manj vse podatke, zagotovo pa opis in hint.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Sep 15, 2013 11:40 pm

Oregon 600 nima Wherigo.
Pa ekran zelo rad poči in ni prav nič odporen na udarce. Softver se pa sesuva vsakih 5 min, updejti so sicer redni, ampak po nekaj mesecih so težave še vedno prisotne v enaki meri.

Jaz imam 450 in je kul. Sem se kar nekaj časa mučil na androidih s c:geotom, ampak GPS absolutno prehitro požre baterijo. Poleg tega, če si v divjini (ala bear grills), nočeš, da ti zadeva pade po tleh, ali še huje, v vodo.
Pri Garminu s sabo vlačim six pack baterij in si dober za par dni. c:geo je pa super za logiranje s terena, spoiler slike in planiranje rute. Iskanje poti na garminu - pri takem zoomu da na skali piše 1.2km ali več - je nemogoče. OSM na c:geotu - the best.
Tako da kombiniram.

Tudi na oregone lahko naložiš spoiler slike (450/550/600/.../montana/...), ampak se naprava z veliko spoiler fotkami ob vklopu pobira STO LET. Predolgo traja, da se vžge, ker iz neznanega razloga nalaga vse fotke nekam. Zato kljub temu bonbončku tega ne uporabljam več. Raje naložim slike v cgeotu za offline.

Ostajam na 450 in mislim, da ne bom menjal. Za moje potrebe ravno prav, pa ne samo za geocaching. Prav pride tudi pri kakšnem športu, za silo pa tudi kot cestna navigacija.
Sem pa že imel 450, ga izgubil, dal oglas na internet, nekdo ga je našel, in terjal veliko denarno nagradno zanj (skoraj polna cena rabljene naprave). Eh, sem raje kupil novega za ta denar, pa dobil premium članstvo za dva meseca. Sem pa vzel spet 450. Ker je kul! ;)

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Sep 16, 2013 9:09 am

Uf, hvala jeacaffou za te informacije okrog spoiler slik na Oregonu 450. Jaz imam naložene za vse nenajdene v Sloveniji (pa tudi tiste, ki sem jih našel in še nisem pobrisal), in se mi res pobira 100 let, pa nisem vedel, zakaj :( ! Bom vse zbrisal in preizkusil delovanje... (potem se moram še naučiti metode, da na hitro zberem in uploadam samo potrebne spoilerje).

Za Oregon 600 je pa tudi dobro vedeti, da je treba še malo počakati :? .

Jaz uporabljam samo Oregona. Imam sicer androidni telefon, ampak GPS na njem sploh ne uporabljam, ker je baterija švoh, pa že z enim aparatom imam vrh glave dela.

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a bojank » Po Sep 16, 2013 12:27 pm

Tudi jaz sem s 450 povsem zadovoljen. Že dolgo ga uporabljam, pa lahko zrušitve v črni ekran preštejem na prste ene roke. Pa še te so povsem slučajne, se jih ne da ponoviti. Dogodek zrušitve se da predvideti le ob meji dveh zemljevidov. Npr. imate naloženo karti Evrope in Adria Route, pa hočete iz Trsta v Koper.
Pa še o spoiler slikah. Ravnokar sem pogledal na napravo. Imam naloženih 660 spoiler slik in nalaganje traje 20 sekund. To se mi ne zdi pretirano.
Spoler slike nalagam s program za prenašanje spoiler slik RCH65 Spoiler Downloader (še enkrat hvala pikačuju, ki ga mi je priporočil), ki ga downloadate s tele strani:
http://www.rchnet.ch/spoilertool/
Zadnja verzija 1.26 je stara manj kot 1 mesec. Uporaba je enostavna. Kot input daste gpx datoteko, npr. iz Pocket Queryja. Program zbira datoteke, ki imajo v imenu "spoiler" na vaš računalnik in jih na koncu uploada na napravo. Lahko dodate še kakšno drugo besedo (namig, hint itd). Na napravi je narejena enostavna dvostopenjska drevesna indeksacija (podirektorij z imenom zadnje črke kode keša in pod njim podirektorij predzadnje črke keša). Morda bi bilo zoprno le ročno brisanje slik, ko je zaklad enkrat najden, a jaz tega ne počnem, saj sem napisal, da me nalaganje slik ne ovira in s seboj nosim še vse slike najdenih kešov.
Lp Bojan.

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Sr Sep 18, 2013 8:40 am

Tako, danes sem bil v eni izmed pooblaščenih trgovin za Garmin (BigBang), da bi kupil 450ko. Prodajalec je rekel, da je model 450 že tako star, da se ga ne da nikjer dobiti :x Je rekel, da imajo sicer 550 in da kmalu pride 600, ampak ne mislim plačevati za 550 samo za to, da bom imel gor še fotoaparat. Potem je kontaktiral sestrske trgovine in spet ista zgodba. Pozna kdo še kakšno prodajalno, kjer bi se jih dalo naročiti/kupiti? Novega seveda :)

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a pikacu » Sr Sep 18, 2013 11:46 am

Jaz sem svojega kupil tukaj, dobil po pošti:
http://www.electronic4you.at/garmin-ore ... 18489.html
Zanimivo, da če izberem slovenski jezik, potem 450 ne morem izbrati. Tako da predlagam, da jim pišeš, kako je z dobavljivostjo v Slovenijo.

Uporabniški avatar
CASPARVS
Zelenec
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 8:01 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a CASPARVS » Sr Sep 18, 2013 11:52 am

Hvala pikacu. Se slovenski jezik na napravi da naknadno gor naložit/nastavit (da recimo v originalu kupiš nemškega)?

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a pikacu » Sr Sep 18, 2013 12:32 pm

Ne vem. Jaz povsod uporabljam angleške menije, ker se v slovenskih ne znajdem :oops:

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a pošastki » Sr Sep 18, 2013 7:00 pm

@CASPARVS: Verjetno se splača malo poguglat; mi smo tako lani našli 550 za ugodno ceno - ponekod je bil 450 toliko.

Za 450 so še podatki, da ga imajo:
http://www.ceneje.si/sport/gps-ure-in-m ... BEB?bPar=2

Pa ne geobunkelj.si je tudi v spletni trgovini.

Uporabniški avatar
5-r
Geolovec
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:44 am

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a 5-r » Sr Sep 18, 2013 10:45 pm

Jeziki se na Oregone nalagajo čisto po želji.
Oba moja Oregona (450 in 600) sta bila kupljena v Avstriji in imata slovenščino.
Kot kaže se 450-tka počasi umika s tržišča, je pa še 550-tka s poštnino vred na voljo od Amazon-a za 267.68€
Če naročiš pri Electronic4you, pa imajo še eno 450-tko na zalogi (en komad!), kot je videt v tem trenutku in je na voljo po kar zanimivi ceni 199€. Pri Electronic4you jaz ponavadi robo naročim za osebni prevzem in potem dvignem v njihovem Abholshopu. Konec koncev grem po kakšno keško ali dve v Graz, pa spotoma dvignem še robo...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov