TB v rokah geobuteljna

Sledljivi popotniki (sledljivčki) so stranski pojav pri iskanju zakladov. Vsak posebno označen popotnik ima svojo identifikacijsko številko, ki služi za vpisovanje v spletni dnevnik ter za sledenje gibanja predmeta. So popotniki in niso namenjeni, da jih obdržite ampak, da potujejo po svetu.
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: TB v rokah geobuteljna

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Okt 20, 2013 7:54 pm

Jaz to vse razumem in mi je jasno, da je tako. Sledljivčki pač izginejo. Jaz se trudim, kolikor se morem, eni pač ne. Ampak o svojem primeru pa ne mislim več razpredat. Saj sem v log napisal, kaj me je zbodlo. Fisherju pa boljše da ne povem... :o

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: TB v rokah geobuteljna

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Okt 20, 2013 9:42 pm

Zadeva ni redka ne, opažam pa tudi, da gre boljše tistim trackablom, ki nimajo nekega specifičnega cilja. Pustiš no current goal, pa naj križari.

Krško: zgodbe govorijo za sebe. Lahko ga še kontaktiraš po fejst bukih, ali po geocacher.si forumu, če ti na mail ne odgovarja.

Fisher: O izginotjih sem začel razmišljat šele, ko sem prišel nazaj do digitalnega abaka in šel gledat loge trackablov. Verjetno bom šel enkrat ta teden kocko nazaj iskat. Razmišljam pa tudi o ključavnici v stilu bivši FTF.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: TB v rokah geobuteljna

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Okt 21, 2013 5:50 am

Pri foxu bi bila ključavnica enostavna zadeva. Kupiš obešanko na tri številke za drobiž in nato v inventory daš pri zadnji stopnji še kodo ključavnice.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: TB v rokah geobuteljna

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Okt 21, 2013 7:58 am

Eh, preveč komplicirat ni treba. Večina sledljivčkov izgine zaradi nemarnih geokešerjev ali po načelu shit happens. Pred bunkeljni se najbolje zavaruješ tako, da škatlo dobro skriješ. Če boš dal gor ključavnico, bo kak firbec kar vse skupaj odnesel.

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: TB v rokah geobuteljna

Odgovor Napisal/-a jean » To Okt 22, 2013 6:15 pm

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Danes sem šel res pogledat, kaj se dogaja s FOX RACE. In na moje negativno presenečenje, tole je ostalo od Fisherjeve kocke:
https://www.dropbox.com/s/4dczn2gws0cdy ... 190652.jpg
(1 cent dodan za "skrivanje kode")

V logbooku vpis 18.10.2013:
"good trava"


Izgleda, da sem trofnil ravno neko čudno lokacijo. Izgleda bo treba končno točko res zaščititi s ključavnico. Pa še prej zamenjat lokacijo. Kaj veliko skrivati je sedaj ne morem, ker je pribita na drevo.

Kaj naj s Fisherjem zdaj? :(

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: TB v rokah geobuteljna

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Okt 22, 2013 7:09 pm

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Saj ni kaj za komentirat. Ključavnica pa po mojem ni rešitev. Kvečjemu bo še bolj napalila kakega takega vandalskega bunklja, da bo vse skupaj razbil.

Fisherju pa povej. Shit happens. Bo malo žalosten, ampak to je pač nekaj, kar ne moreš predvideti. Lahko bi se zgodilo kjer koli. Bom ga še jaz potolažil. Ker TB ni daleč, lahko mogoče zrihtamo nadomestno kocko...

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: TB v rokah geobuteljna

Odgovor Napisal/-a jean » To Okt 22, 2013 7:11 pm

Ma kako je lahko namerno prav kocko vzel? :evil:
Vse je bilo lepo zapakirano in škatla zakamuflirana. Ostale stvari not. Namerno nekdo krade prav sledljivčke! :evil:

Če ne implementiram ključavnice in zadevo premaknem drugam (kot pravim: trenutno je pribita na drevo), bo končna lokacija še bolj "kr neki" kot je zdaj... Ker sem mislil, da je že zdaj dovolj umaknjena od mesta, s katero je končna točka povezana, da ne bi kakšen bunkelj po pomoti naletel na njo. :oops:

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: TB v rokah geobuteljna

Odgovor Napisal/-a icabrian » To Okt 22, 2013 7:56 pm

Namerno nekdo krade prav sledljivčke!
Čisto možno, najbrž so mu najbolj všeč oziroma se zdijo najbolj uporabni. Če prav vidim, sta izginila en GC in en TravelTag delfinček, pa kocka? Očitno je skrivališče razkrito. :cry: Morda pa jih je vzel kak kešer, ki ve kje je zaklad, in jih še ni vpisal? Ampak tak ne bi vzel samo kocke. Poglej log http://coord.info/TB3EQNE za sledljivčka, ki je izginil iz mojega Izvira Bistrice enkrat jeseni 2011. Model je vpisal najdbo letos avgusta... :o

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: TB v rokah geobuteljna

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » To Okt 22, 2013 9:00 pm

Tole bo pa za eno oddajo "Misteriji" :) Verjetno ima vsak kakšno zanimivo zgodbo na to temo.

Tudi meni gre na živce, ko mi spraznijo kešek. Pol ga daš pa bolj na silo kot iz lepote na drugo lokacijo, da je bolje skrito, vendar lokacija ni več to kar bi morala bit.

Naj samo opomnim, da imajo marsikateri zakladi v inventarju precej TB-jev, notri pa nič. Potrudite se prijaviti izginotje le-teh, da ne bodo inventarji polni "smeti".

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: TB v rokah geobuteljna

Odgovor Napisal/-a jean » To Okt 22, 2013 9:15 pm

http://coord.info/TB4AR5D je izginil še pred drugim obiskom
http://coord.info/TB3RZTC je izginil po vinkotovem obisku
http://coord.info/TB50RXD je izginil iz eventa, kot da ga ni noben vzel

Pa še iz današnjega STFja:
http://coord.info/GC41Y58 prvonajditelj je napisal, da je pustil GC. Hm, hm, not ni bilo nič.

kar se tiče tvojega - raje pozno kot nikoli? :D
izginotja pa vedno kliknem, malo je nerodno, ko se lastnik buga obrne nate.. :oops:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov