Ko so na delu geogverilci

Vprašanje glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti, ....
Odgovori
Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Ko so na delu geogverilci

Odgovor Napisal/-a mare » So Jan 04, 2014 11:25 pm

Nekaj čudnega se dogaja. Žalost in veselje je že drugič uničen. Namerno, drugače ne morem reči. Nastavil sem PET epruveto z zamaškom in je že drugič ukraden zamašek in vsa vsebina, epruvetka pa je ostala pritrjena na žico. Očitno je na delu en gverilec, ki mu je v veselje uničevanje nastavljenih posodic. Nekaj podobnega se je dogajalo pri Stari vrbi, kjer pa sem našel le čudne (malce žaljive) vpise, pokurjene čike in podobno nesnago. Ampak tole zdaj je pa višek, saj nekdo namerno uničuje.

Je kakšna rešitev? Verjetno če bi naredil preprost "multi", bo veliko manj verjetnosti oskrunjenja.

Kakšne imate kaj izkušnje s tako gverilo?
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Ko so na delu geogverilci

Odgovor Napisal/-a krossnik » Ne Jan 05, 2014 12:37 am

Kot prvo - tega zakladka še nisem obiskal, zato bolj kot ne pišem na pamet 8-)
Ena od variant je prestavitev škatlice. Kolikor sem po gmapsih gledal kaj dosti možnosti v neposredni bližini ni, je pa tam videti nekaj dreves, samo ne vem kako je s privat posestjo... Mogoče če bi lastnike parcel vprašal, če je možno postaviti škatlico na njihovi parceli nekje ob ali na drevesu....
Druga varianta je arhiviranje in postavitev multija, kjer lahko v primeru vandalizma samo spremeniš končne koordinate.


Škoda bi bilo, da bi se ta zakladek arhiviral pernamentno in bi s tem lepo pripravljen opis zakladka šel v pozabo...

To je moje mnenje, bi bilo pa fino, če bi kakšnega podal še kdo drug...
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Ko so na delu geogverilci

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Jan 05, 2014 12:41 am

Dvomim, da bere gc.com listing in iz tam pobira koordinate. Verjetno je škatlico našel po naključju. Spremeniš lokacijo na neko, ki ni tako "prometna", na listingu pa koordinate in bo problem verjetno rešen. Če se problem ponovno pojavi - imaš opravka z anticacherjem. Arhiv, uganka/multi z dovolj visoko težavnostjo, da ga njegov IQ ne premore, ostala geopopulacija pa. Ampak moraš spet pazit, kje je final. Pod klopco v parku bo težava. Tam lahko marsikdo počne kakšne čudne stvari :)

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Ko so na delu geogverilci

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Jan 05, 2014 6:16 am

Čudne stvari? He, he. Za negeopopulacijo sta dva ki se mečkata na klopci v parku zanesljivo manj čudna, kot pa mi, ki do obisti prešlatamo ... klopco :lol:

Uporabniški avatar
jean
FTF lovec
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Mar 08, 2013 6:49 pm

Re: Ko so na delu geogverilci

Odgovor Napisal/-a jean » Ne Jan 05, 2014 7:15 pm

:lol: Sicer nisem to mislil, ampak OK.
Bolj to, da na mestih, kjer se obrne veliko mlade bande, bo slej ali prej kaj izginilo. Pri Stari vrbi sem bil, in je kar zanimiva lokacija (+FAV!), tam se verjetno obrne tudi veliko otrok, ki v svojem mladem raziskovanju preiščejo vsako špranjo, četudi še slišali niso za geozaklade. Sem pa videl da sta Ridler in Knedlček našla tudi arhivirani zakladek stare vrbe? Ali je še tam? Jaz sem našel samo novo verzijo, pod tistim lesenim stebrom za elektro napeljavo. </offtopic>

Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Re: Ko so na delu geogverilci

Odgovor Napisal/-a mare » Po Feb 10, 2014 2:09 pm

http://www.geocaching.com/geocache/GC4W ... ss-and-joy

Stvar urejena. Tole bi pa sedaj moralo zadržati vse klasične gverilce.

LP,
Mare
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Ko so na delu geogverilci

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Feb 10, 2014 2:17 pm

Če je skrito stran od bunkeljskih oči, potem itak ni problema. Če pa je končna lokacija problematična, so vedno možne težave. Tudi če je multi še tako zaguljen. Večina teh "gverilcev" najde škatlico slučajno. Eni jo pustijo pri miru in ne kvarijo igre, se pa vedno najde tudi kak vandal. Ko je skrivališče enkrat razkrito, je bolje stran...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov