"Mega" cache

Mystery / Puzzle Cache – Skrivnostni / Ugankarski zaklad
Ta zaklad pogosto vsebuje komplicirano uganko, ki jo morate rešiti, da dobite koordinate zaklada. Informacije za rešitev uganke morajo biti prosto dostopne iskalcem zakladov, opis pa mora vsebovati vse potrebne podatke za njeno uspešno rešitev.
Odgovori
Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

"Mega" cache

Odgovor Napisal/-a bojank » Pe Mar 14, 2014 9:47 am

Po Evropi je postavljenih kar nekaj povsem podobnih zakladov, ki imajo D5.
Npr: Apache87 of Mega http://coord.info/GC2FECC ali
I5fzi of Mega http://coord.info/GC2F980
A kdo pozna to? In v čem je štos?
Lp B.

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: "Mega" cache

Odgovor Napisal/-a bubiji » So Mar 15, 2014 10:13 pm

Sem si jo malo ogledal. Trenutno sem pri četrti nalogi http://coord.info/GC2F980. Kar luštna zadeva, čeprav se mi je pa sedaj čisto zataknilo... Prva stopnja moraš dobiti idejo in jo nato pravilno izpeljati, druge in tretje stopnje smo že vajeni, četrte pa verjetno tudi, a ne dobim prave ideje za dekodiranje...
Slika

Uporabniški avatar
bojank
Geolovec
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 1:12 pm

Re: "Mega" cache

Odgovor Napisal/-a bojank » Ne Mar 16, 2014 12:09 pm

Pravzaprav sem postavil to temo zaradi serije teh zakladov. Avtor je Španec ali Katalonec Seping, ki ima preko 43.000 najdenih in je tudi med organizatorji treh mega eventov v Kataloniji, kar se vidi med njegovimi postavljenimi. Na vseh teh mega event listingih je prav tak "mega" znak kot v omenjenih zakladih. Vsi naslovi so oblike "nickname of Mega". Če smo pri nicku i5fzi , le ta verjetno postavi zaklad nekje v svoji bližini in skrbi zanj. Sem še pogledal, če je kaj v povezavi s tistimi tremi mega eventi. Težko reči, saj i5fzi ni bil udeleženec na nobenem.
Lp

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: "Mega" cache

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Ne Mar 16, 2014 3:20 pm

Mogoče je kaj v zvezi z maso in energijo. Tudi mene zdej firbca. Samo se nazaj držim ... :)

Uporabniški avatar
bubiji
Geolovec
Prispevkov: 149
Pridružen: Ne Apr 22, 2012 12:40 pm

Re: "Mega" cache

Odgovor Napisal/-a bubiji » Ne Mar 16, 2014 6:27 pm

Hm. Sicer imam z reševanjem nalog nekaj težav, pa tudi z razumevanjem celotne serije. Sem še preveč zelen za ušesi, da bi razumel tole poanto. Kdo postavlja, kdo objavlja, na željo koga in kdo lahko to potem tudi najde. Skratka grem zabijat čas z reševanjem, z veseljem pa bom prebral tule kake vaše ugotovitve... LP
Slika

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: "Mega" cache

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Ne Mar 16, 2014 6:40 pm

Tukaj je bookmark lista vseh teh "MEGA" zakladkov.

Upam, da povezava dela. Sem tud pri tem še zelen :mrgreen:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov