Avtodom in GC

Vprašanje, navodila in napotki glede skrivanja zakladov, velikosti, težavnosti,...
Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Avtodom in GC

Odgovor Napisal/-a mare » Sr Maj 21, 2014 11:08 pm

Nisem zasledil teme, ki povezuje geolov in avtodom. To je gotovo super kombinacija. Ker bi se konec junija podali na en izlet z AD, me zanimajo vaše praktične izkušnje in seveda kakšni koristni napotki. To bo prvič, da bi šli z AD, do sedaj smo šli vedno s svojim kombijem + razni apartmaji/hoteli.

O samem geolovu ni potrebno izgubljat besed, bolj me zanima avtodomarska plat take avanture.

Hvala!

Mare
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
krossnik
Moderator
Prispevkov: 655
Pridružen: Pe Maj 03, 2013 2:26 pm

Re: Avtodom in GC

Odgovor Napisal/-a krossnik » Če Maj 22, 2014 7:52 pm

Ooooo, to bo pa tema za dr.gumpija :D
Addicted with Geocaching!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Avtodom in GC

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Če Maj 22, 2014 7:55 pm

O, jaaaaaaa! Mare, najprej hvala, radlerj(ji) seveda sledijo. Kot vidim, ko se srečamo s kemperjem. Ja. Mi to prakticiramo že osem let, seveda zadnja tri leta povezujemo oba moja hobija. To kupujete oziroma ste kupili, boste rentali? Aja, pa nas je kar nekaj. AtaOru, Buhteljni ...

Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Re: Avtodom in GC

Odgovor Napisal/-a mare » Če Maj 22, 2014 11:04 pm

Rentali, seveda. Ker zaenkrat še ne mislim prodajat ledvic.

Običajno gremo z našim kombijem, enkrat pa bi radi poskusili še tak način vandranja.
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Avtodom in GC

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Pe Maj 23, 2014 9:47 am

Ok. Kul. No, in kaj te zanima? Ti samo vprašaj.

Uporabniški avatar
Ljubljanski pirati
Geolovec
Prispevkov: 107
Pridružen: To Feb 18, 2014 1:31 pm

Re: Avtodom in GC

Odgovor Napisal/-a Ljubljanski pirati » Pe Maj 23, 2014 4:07 pm

Mogoče bi bilo dobro vedet, kako je z navigacijo pri avtodomu. Vsi vemo, da je razlika med avtom, avtodomom in tovornjakom. Za avto in truck navigacijo sem že slišal. Kaj pa uporabljate AD uporabniki?

Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Re: Avtodom in GC

Odgovor Napisal/-a mare » Pe Maj 23, 2014 11:38 pm

Hm, ja, recimo kje so kakšni AD-friendly počivališča? Kako je npr. z osnovno higieno, preživetjem, ... ? A je AD namenjen, da greš v neko vukojebino za n dni, ali si predvsem odvisen od postajališč? Je AD bližje ruzaku v karjoli ali je bolj apartma na kolesih? Videl sem, da izposojajo tudi terence s kiblo za spanje. A se s takim pride po kakšnih bolj zahtevnih poteh?
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Avtodom in GC

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Maj 25, 2014 2:56 pm

Ljubljanski pirati - sam uporabljam Igova z nastavitvijo avtobus.
Mare - vprašanj za eno pravo srečanje :lol: Na kratko. Z avtodomom se pride marsikje, od lastnika pa je odvisno kako daleč v vukojebino ga bo še vlekel. Če je AD lastniški, potem nanj bistveno bolj paziš. Kar pomeni, da vedno, ko ti kakšna veja popraska po stranici ali strehi malo zavzdihneš, pa tudi kakšnega hudega makedama se ne lotiš. Tam je že boljša opcija, da prideš do zadnjega kulturnega parkirišča, naprej pa s kolesom recimo. Počivališča so opcija, seznamov je veliko, cene so od zastonj do 15, 20 evrov, seveda pa se najdejo tudi cvetke, kjer so številke dokaj višje. Bistveno pri počivališčih je možnost praznjenja odpadne vode, polnjenja čiste, praznjenja wc-ja in včasih priklop na štrom. Čeprav za slednje niti ni običajno potrebe. Sicer pa je pokritost s počivališči zelo različna. Italija, Francija in Nemčija jih imajo skoraj v vsaki vasi, v nekaterih drugih država jih moraš skoraj z lupo iskat. Higiena, preživetje? Ne razumem vprašanja. Imaš kopalnico s tušem in wcjem, kuhinjo s štedilnikom, hladilnikom in včasih tudi pečico, bojler s toplo vodo, gretje za hladne dni. Hm, ni mi jasno, kaj ima tukaj preživetje veze? Tisto karjolo ne razumem najbolje, kar pa se tiče Tisher varijant moraš vedeti, da rabiš seveda dober pik up. To pomeni, da niti slučajni ni vsak v redu, predvsem je štos, poleg moči in nosilnosti, v vzmetenju. Če to ni dobro, boš plesal po cesti kot balerina. Sicer pa boš s Tishcerjem res lahko prišel kam dlje po brezpotju. Ali pa tudi ne. Večina takšnih vukojebin je povezanih z ozkimi dostopi, kjer ti veje praskajo po AD ali pa celo povsem preprečijo nadaljevanje.

Uporabniški avatar
mare
Geolovec
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Mar 28, 2013 5:26 pm

Re: Avtodom in GC

Odgovor Napisal/-a mare » To Maj 27, 2014 7:46 am

Hvala za izčrpen odgovor.

Za prvič je ideja nekaj takega:
http://drgumpi.blogspot.com/2010/05/provansa.html

bi bil en teden dovolj, če izpustimo gardaland?
Obišči http://pavlin.si/ Hvala!

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Avtodom in GC

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Maj 27, 2014 8:05 am

Glej. Časa je vedno dovolj in premalo. Apetiti se že ob pripravah, sploh pa ob samem potovanju večajo, če jih znaš krotiti, potem čas ni težava in bi kot si lahko videl, bilo za pot, ki smo jo ubirali mi, en teden, torej devet dni z vštetimi vikendi, dovolj.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov