Preveč razkrivajoč vpis najdbe

Odgovori
Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Preveč razkrivajoč vpis najdbe

Odgovor Napisal/-a pošastki » Ne Jun 01, 2014 7:18 pm

Zanima me, kakšen je najbolj ustrezen postopek, če lastnik meni, da je v logu najditelja zapisan kak podatek preveč (npr. konkretno mesto, kjer je skrit zaklad).

Bo tako OK?
- Encryptiraš vpis.
- Obvestiš najditelja, zakaj si to naredil.
- Ga prosiš, če lahko log popravi in umakne informacijo, ki pove preveč. To verjetno lahko stori, tudi če je log encryptiran?

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Preveč razkrivajoč vpis najdbe

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Jun 01, 2014 8:36 pm

Mislim, da bi to moralo biti. OK. Sam sem že večkrat koga prosil, naj popravi vpis, ki razkriva preveč. Ampak vpisa prej nisem enkriptiral. Saj ni bilo treba, vsi so takoj popravili.

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Preveč razkrivajoč vpis najdbe

Odgovor Napisal/-a pošastki » Ne Jun 01, 2014 8:52 pm

Joj, potem sem bila pa prehira z encryptiranjem.
Ga ne poznam. Ima malo najdb. Zdelo se mi je pa res čudno, da napiše, kje je zaklad in potem še doda, da so kordinate napačne (pa se nobena od legend geolova ni pritožila, da bi imela kake hude težave).

Zaskrbelo me je, če bo sploh pripravljen popravit. Sem pokukala po par najdbah in je bil nekje hud, da bedne kartice smrkci niso zaklad, drugje je napisal, da je pri multiju našel prvo točko, drugo in tretjo točko in končni cache bo pa drugič ... a je zaklad pisal kot najden. To me je napeljalo na to, da sem kar sama malo skrila zapis in ga takoj obvestila.
Saj drugi dgeolovci pri istem zakladu tudi malce namigujejojo na skrivališče, ta je bil pa čisto direkten, tako da pokvari morebitno presenečenje.

Bom videla, kaj bo. Sporočila sem mu čisto vljudno, tako da upam, da se bo odzval.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: Preveč razkrivajoč vpis najdbe

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Jun 02, 2014 8:03 am

Čisto prav, da si takoj zakodirala. Vpis odraža popolno brezbrižnost do truda, ki ste ga vložili v pripravo zaklada. Mene tak odnos zelo moti in mi zbija voljo, da bi sam skrival še kaj več kot krneki. :evil:

Uporabniški avatar
pošastki
Geolovec
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Nov 26, 2012 9:43 pm

Re: Preveč razkrivajoč vpis najdbe

Odgovor Napisal/-a pošastki » Po Jun 02, 2014 3:15 pm

No, pa se je vse dobro izteklo.

Vpis z natančno omembo mesta, ki ga ne omenja niti namig, je popravil, jaz pa sem si oddahnila. Očitno sem vseeno imela opravka z bolj kulturnim geolovcem kot sem najprej ocenila. ;)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov