Nakup GPS naprave

Odgovori
Uporabniški avatar
AADT
Zelenec
Prispevkov: 34
Pridružen: To Feb 21, 2012 8:14 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a AADT » To Feb 21, 2012 8:37 pm

No pa da se jaz pristavim svoj piskerček.Tudi jaz sem začel iskati zaklade z telefonom in sicer SGS 1 in probal vse app ki obstajajo za android naprave.Več krat ko sem prisel na teren in začel iskati in ko sem prisel v gozd,predvsem kakšno kotlino,tudi v Portorožu sem iskal skatlico vendar je nisem nasel.Predvsem je problem natančnost GPS sprejemnika.Kaplja čez rob je bila ko sva z mojo partnerko bila v Pragi in sva se podala na lov na zaklad saj je bila škatlica skrita 350 m od hotela.Vreme je bilo oblačno z delnim dežjem in me je telefon me je pošiljal v gozd 32 m .Ko sem prisel v gozd pod mokro listje na drevesu sem bil pa v r.....Nato me je pa začel pošiljat sem in tja tako da sem na koncu imel srečo oz.so mi izkusnje zelo pomagale da sem nasel skatlico saj sem hotel zabeležit prvi zaklad v Česki republiki.Ko sem prisel domov sploh ni bilo več dileme o nakupu samostojne GPS naprave.Vprasanje je bilo samo katero ?Moj kolega ima dakoto 20 vendar takrat je imela dakota 20 tako napihnjeno ceno (280€)sem se odločil za nakup garmin oregon 450.Iskanje skatlic z garminom je pa bila čisto druga pesem.Razlika 100 in 1. Tudi jaz sem prisegal na pametne telefone odkar pa uporabljam garmin oregon 450 mi niti na pamet ne pride da bi se iskal z telefonom.Telefon uporabljam v bistvu za logirat skatle in pa branje in pogled v spoiler slike.Zato imam odgovor za tiste ki niso prepricani o nakupu samostojne GPS naprave.Kaj še sploh čakate,upam da še ni prepozno.Je pa res vse odvisno od finančnih srectev.To je iz moje strani in iz izkusenj ki sem si jih napral ta cas.L.P
Geocaching je zakon tako kot laško pivo.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Feb 21, 2012 10:24 pm

Ja, pri meni je verjetno prepozno, ko sem z dlančnikom in telefonom našel le teh nekaj malega keškov :lol:

Uporabniški avatar
marko0037
Geolovec
Prispevkov: 77
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 2:44 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a marko0037 » Sr Feb 22, 2012 8:45 am

Imel sem podobne težave kot AADT, z Nokio E52, dokler sem iskal preko navigacije z zemljevidom. Odstopanje je bilo 10-20m. Vse se je pa spremenilo, ko sem našel možnost iskanja brez zemljevida, le s puščico za smer , kaže pa tudi razdaljo in ciljno točko glede na smer.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Feb 22, 2012 1:12 pm

Če dodaš še A-GPS, je pa sploh zakon ;)

Uporabniški avatar
AADT
Zelenec
Prispevkov: 34
Pridružen: To Feb 21, 2012 8:14 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a AADT » Sr Feb 22, 2012 8:00 pm

No no jaz pravim iz svojih izkušenj in kako sem jaz prestal preskok iz pametnega telefona na garmin oregon 450.Sem pa srečal jludi ki iščejo z dlančniki in so mi tudi rekli da so probali z telefoni vendar so se več krat vrnili praznih rok saj niso natančni.To vem tudi iz svojih izkusenj,z dlančnikom pa nisem imel možnosti probat.Vem pa da ne bi nikoli več šel nazaj ampak le naprej na bolj simpl varijanto.Je pa kombinacija pametnega telefona in pa samostojne GPS naprave le pika na i saj lahko poiščeš in logiraš direktno na terenu.
Geocaching je zakon tako kot laško pivo.

Uporabniški avatar
boris0511
Zelenec
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Jan 26, 2012 12:03 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a boris0511 » Če Feb 23, 2012 5:21 pm

Če še jaz dodam skromno raznišljanje o smotrnosti posameznih komponent: imam GPSMAP 60 Csx in konec tega meseca (!) bo napolnil štiri leta. Ko bo izdihnil, bom nabavil po obliki podeben GPS. Za nakup pametnega telefona se ne odločam, ker zelo cenim mir pri geolovu.

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a Korencki » Če Feb 23, 2012 9:12 pm

Še ena morda neumesna pa vseeno. Recimo da se odpravim na Viševnik in ne poznam poti do vrha. Ali te taka pohodniška navigacija vodi na kakšen način do vrha hriba? Če že na kakšen način? Upam da ne sami s puščico v smeri vrha, ampak z kako vrisano potjo ki ji po mapi slediš ...

Hvala vsem, ki imate izkušnje in pomagate

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a pikacu » Če Feb 23, 2012 11:49 pm

Na Oregonu imam Topo Slo, ki ima vrisane tudi poti. Tam kjer smo hodili, je bilo kakih 70-80% poti - večinoma smo lepo šli po gps-ju, včasih pa smo šli po poti, ki je ni bilo na mapi, včasih pa je bila na mapi pot, ki je v resnici ni bilo več.
Prijatelj, ki je izkušen planinec, zaupa samo printanim kartam od GZS. Tako, da v visokogorje vseeno vzemi backup zemljevide.
Topo SLO ni takšna, da te vodi (kot pri cestnih, ko ti pove, kdaj in kam moraš zaviti), ampak moraš sam "preračunavati" ;)
Drugih kart nimam. Verjetno bi se dalo pred turo na gps naložiti ruto, ki jo narediš v progamu mapsource, vendar jaz tega ne delam.

Uporabniški avatar
Geobunkelj.si
Administrator
Prispevkov: 240
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:40 pm

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a Geobunkelj.si » Pe Feb 24, 2012 9:05 am

Tako je kot je napisal Pikacu.

Karte AdriaRoute so "rutabilne" - pomeni, da GPS (če je tako nastavljen) vodi po cestah, poteh,... - kot cestni Nuvi-ji, le da pohodniški GPS-i nimajo govornega usmerjanja.

Karte TOPO žal še niso rutabilne, tako da če to želiš, si moraš doma zarisati pot in potem ji lepo slediš. To tudi ni moja praksa, saj je prej dobro malo prebrati opis poti, pogledati pravi zemljevid... Je pa vsekakor dober pripomoček, če kaj zaškripa.

Uporabniški avatar
Korencki
Geolovec
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jan 26, 2012 11:17 am

Re: Nakup GPS naprave

Odgovor Napisal/-a Korencki » To Feb 28, 2012 10:05 pm

No pa sem danes dobil novo igračko; Oregona 450. Zaenkrat samo preletel meni in začetna navodila. Upam da bo hčerka kmalu zdrava in da do takrat naštudiram kaj in kako da se lotimo prvega zaklada z njim.
Drugače pa zadeva izgleda več kot super. Nekaj stvari sploh nisem pričakoval in so me prav presenetile.

Se pa moram zahvalit za pomoč, nasvete in dodatke geobunklju ter topel sprejem njegovega sinčka in žene. Še enkrat hvala za začetek, sem pa prepričan da bom sigurno še kaj "moril" po forumu ko mi kaj ne bo jasno ;)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov