GC3BGXY - Matjaževa jama

Je osnovna oblika zaklada, ki je sestavljen najmanj iz škatle, svinčnika in dnevnika.
Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a icabrian » So Jan 28, 2012 7:27 am

Gre seveda za navaden tradicionalni zaklad, za katerega je recenzent zatežil, da mora biti tipa Unknown s končno lokacijo kot Final waypoint. V Groundspeakovih navodilih in smernicah nisem našel opore za tako zahtevo, pa tudi v Sloveniji so zakladi, ki jih je objavil sam Vrso, pri katerih je treba iti v podzemlje še malo globje kot v Matjaževo jamo. Kako pa naj bi sredi jame izmeril koordinate končne točke? Poleg tega sem našel kar nekaj tradicionalnih zakladov, kjer je "končna lokacija" oddaljena od objavljenih koordinat za nekajkrat več kot pri tem... Res gre za "sivo cono", ker zaklad ni na objavljenih koordinatah (vendar le nekaj metrov stran), bi pa pričakoval od recenzenta nekaj več prožnosti in upoštevanja dosedanje prakse. Ampak o Vrsotu bi morali odpret svojo temo, se mi zdi res bedno, da tukaj nekaj dlakocepi ob vsem, kar je v zadnjem času spustil skozi, pa je očitno v neskladju s pravili...

Skratka, zdelo se mi je, da je na Šmarni gori še prostora za en zaklad, ki ga je mogoče poiskati skupaj z nekaterimi drugimi, pa tudi otrokom zna biti zanimiv. Jama ni neko veliko naravno čudo, vendarle pa omogoča nekaj raziskovanja podzemlja kar pred domačim pragom (oziroma ob obisku Šmarne gore). Za najdbo škatlice pa ni treba rešiti nobene uganke.

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a pikacu » So Jan 28, 2012 10:40 pm

Vrso, huh... Res rabi svojo temo, morda celo rubriko samo zase ;) . Jaz sedajle nimam časa začeti...

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Ne Jan 29, 2012 6:26 pm

Vrso ja...he, he, he. Bi se res dalo marsikaj povedati ;) Tudi sam sem našel že nekaj keškov v jamah, večinoma itak tradiji. Zdaj ali je to prav ali ne, je stvar diskusije. Vsekakor pa bi bilo prav, da bi bile odločitve enotne, ne pa enkrat tako, drugič drugače.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Jan 29, 2012 8:11 pm

Saj pravim, da je to siva cona. Zelo striktno gledano to ni tradi, vendar je puzzle po mojem še slabša izbira. Moral sem tehtati med hitro objavo in debato z recenzentom, katerega (slaba) odzivnost mi je znana že od prej. Sem se pač odločil za hitro objavo in kot Final waypoint vpisal krneki, zdaj pa še malo pljuvam od jeze. Ne vem, kaj si je Vrso sploh predstavljal, da bi moral biti Final Waypoint? In kako naj bi ga izmeril? Za najdbo pa ni treba drugega kot prebrati opis in pot pod noge do izhodišča. Saj je lepo napisal bojank v logu kako je s to jamo, zaklad si našel že s tem, da sploh prideš do nje; torej je pravzaprav res na izhodiščnih koordinatah, škatlica pa je še malo naprej ;) Lahko pa bi celo jamo razglasil za škatlico in velikost nastavil na large... ;)

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a pikacu » Ne Jan 29, 2012 8:35 pm

Dober uvod, ha ha: "na nerazumno zahtevo recenzenta".
Tudi meni se zdi puzzle čudna izbira. Vendar pa dejansko ta oznaka označuje "vse ostalo" in ne samo ugank. Multi pa tudi ni...

Pri Vrsotu mene najbolj moti nedoslednost in neodzivnost / nekomunikativnost. Dosedanje izkušnje so me izučile, da manj kot mu poveš, bolje je. Tako, da sedaj sploh ne delam več angleških opisov, vsaj takoj ob objavi ne.
Moram pa priznati, da so bile njegove pripombe večinoma "po črki zakona" in sem se iz njih tudi nekaj naučil.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a icabrian » Ne Jan 29, 2012 9:01 pm

Se strinjam, vključuje vse ostalo, ne samo uganke. Moj ugovor je samo v tem, da se to konkretno situacijo težko stlači v Unknown tip zaklada, sploh pa ne na način, kot ga je predlagal Vrso, ker v njem res ni nobene logike. Mislim, da se bo večina najditeljev strinjala, da je našla tradi. Zato tudi nisem pričakoval težav, sicer bi naredil natančno tako, kot je napisal Pikacu. Glavni problem pa je res komunikacija z recenzentom.

Uporabniški avatar
mucek4
Geolovec
Prispevkov: 141
Pridružen: Če Jan 19, 2012 6:39 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a mucek4 » Po Jan 30, 2012 7:15 am

Jaz sem imel z njim dolgo in široko debato glede Udin Boršt by Night - The beginning. GC30W3K
Na vsak način je hotel, da je to Mistery in ne multi. Tisti ki ste ga našli kaj je? Prerekala sva se cca 1 teden, potem pa je šlo po moje.

Uporabniški avatar
icabrian
Doktor
Prispevkov: 1045
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 4:24 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a icabrian » Po Jan 30, 2012 8:21 am

Nekaj malega misterije že je zraven, ampak jaz sem ga doživel predvsem kot multi. Niti nisem razmišljal, da bi bil kaj drugega (aja, govoriš o Beginning, no saj za tistega najbrž velja isto kot za Stars). Po mojem je treba pri odločanju glede tipa zaklada v slogu kapitana Barbosse pravila tolmačiti bolj kot priporočila in ne pravila. Tip zaklada najbolj določa pretežna "uporabniška izkušnja".

Morda bi tudi jaz moral vztrajati, ampak nazadnje, ko je imel Vrso pripombe, je trajalo 10 dni in vsaj 3 moje vljudne prošnje, da je odgovoril. Mi je kar mrak padel na oči, ko sem dobil spet tisti copy/paste Reviewer note da "will react on your Reviewer note in 7 days".

Zakaj me to pravzaprav sekira: puzzle zakladi so manj obiskani, marsikdo jih po mojem preskoči ali odloži za kdaj kasneje (čeprav so tudi taki, ki iščejo samo še uganke), ne da bi sploh prebral cel opis. Ne bi rad, da se to zgodi Matjaževi jami samo zaradi dlakocepstva recenzenta. Včeraj sem bil tam s tropom otrok in so se izvrstno zabavali, v stranski rov so zlezli dlje kot Gumpi!

Uporabniški avatar
pikacu
FTF lovec
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 11:29 am

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a pikacu » Po Jan 30, 2012 9:38 am

@mucek004: Udin Boršt sta definitivno multi. Pač dodaten pogoj je, da se dela ponoči. Vendar to, da greš ponoči na hajko, ni toliko neobičajno, da bi ga moral označiti z "unknown".

Pri tem tipu je res slabši obisk, vendar so tudi multiji slabše obiskani. Vendar se jaz ne oziram na to, ampak se če ni očiten puzzle, se odločim po občutku glede na to, koliko mora človek delati doma/na papirju, koliko pa na terenu. Če je več kravžljanja možganov, je puzzle, sicer multi.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: GC3BGXY - Matjaževa jama

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Jan 30, 2012 9:50 am

Kako pa ti veš, do kam sem šel :o V stranski rov niso mogli zlesti dlje kot jest :D Sem šel čisto do konca, vse do tiste zadnje luknje, ki ima ob robu ene lesene dilce in seveda tudi vanjo. Tam je konec vsega ;)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost