Lažno logiranje

Uporabniški avatar
marko0037
Geolovec
Prispevkov: 77
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 2:44 pm

Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a marko0037 » Po Apr 16, 2012 12:43 pm

Me je firbec matral, a se logbooka s terena in interneta kaj razlikujeta in sem preveril pri Park free 4. Od 130 vpisanih je sporen le eden. Je pa treba imet kar detektivsko žilico, ker so nekateri vpisi pomešani, slabo čitljivi in tudi kakšen datum ne štima. Zanimivo npr. tudi, da se zadnja 2 lovca v paru nista vpisala, je pa eden napisal, da je log book full, kar potrjuje, da ga je videl. Seveda bi se pa lahko vpisala, ker se vedno najde še kakšen košček za vpis.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Po Apr 16, 2012 12:53 pm

Vse je igra in vsak goljufa zgolj in izključno samega sebe ;)

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a stoparg » To Apr 17, 2012 9:51 am

Bom šel danes, po logbook od Kristalne palače (baje da je poln) In bom preveril nastalo situacijo. Me prav zanima, če so kakšni lažni logi. Sicer pa, saj igraš zase ne za druge, tako da goljufaš res samo samega sebe. Če bi hotel goljufati obstaja možnost da v parih urah logaš vse zakladke, in si najboljši! :P

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a stoparg » Po Apr 23, 2012 8:51 pm

Logbooka Kristalne palače se ne ujemata popolno. So na spletu 3 domnevam da lažni vpisi, razen če so napisani z nevidno pisavo ;)

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a stoparg » Po Apr 23, 2012 10:11 pm

Saj nič nisem jezen ali razočaran. Samo delim opažanje z ostalimi 8-) . Že vsak zase ve kaj počne in kaj mu geocaching pomeni.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » To Apr 24, 2012 6:33 am

Če si se že spuščal v to, čekiral in ugotovil tri neobičajne vpise, bi jih jest vsekakor kontaktiral. Čeprav je vse samo igra in vsak goljufa samo sebe, se je nekih pravil treba držati. Kajti, če bi se meni zgodilo, da bi bil brez pisala, bi slikal škatlico in jo pripel v log (škatlico, ne spoiler!), vsekakor pa bi vsaj kaj omenil v logu ali v res najslabšem primeru kontaktiral lastnika, pojasnil kaj se je zgodilo in prosil za dovoljenje za log...

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a stoparg » To Apr 24, 2012 9:15 am

Ponavadi so taki na spletu logirani kot: TFTC ali pa :) . Nobeden pa nima več kot 50 najdenih. Po eni strani se čutim dolžnega, da to naredim ker sem lastnik zaklada, po drugi strani ja pa to njihova stvar. Bom kontaktiral in vprašal, ni vpisa v logbook. Mogoče pa res ni bilo pisala pri roki. :roll:

Uporabniški avatar
stoparg
Zelenec
Prispevkov: 29
Pridružen: Sr Jan 25, 2012 12:34 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a stoparg » To Apr 24, 2012 3:59 pm

Mozno je da nismo imeli svincnika pri sebi in zato se nismo vpisali. Cache je pod stopnicami in je viden ze od dalec.

To pa sploh ni pomembno. Ze leta z otroci iscemo zaklade in nihce ni zahteval od nas kakrsnih koli pojasnjevanj ali dokazovanj tako kot ti zahtevas (zelo nenavadno). Sploh mi ni jasno kaj bi kdo imel od tega da se zlaze in logira cache ki ga ni nasel oz. kaj ti imas od tega da nas preverjas. Kaj ce bi nasel na Himalajih cache in ne bi imel svincika da se vpisem? Velikokrat sploh ni bilo logbooka v cache-u, in se pac ne vpises.
To je igra, zabava in nima smlisla da nas obremenjujes z taksnimi vprasanji.
Kaj pa ostali mislite? :ugeek:

Uporabniški avatar
AADT
Zelenec
Prispevkov: 34
Pridružen: To Feb 21, 2012 8:14 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a AADT » To Apr 24, 2012 7:16 pm

Kdo lažno logira laže sam sebi.Potem je to res brez smisla če si samo številko nabija.
Geocaching je zakon tako kot laško pivo.

Uporabniški avatar
dr.gumpi
Moderator
Prispevkov: 964
Pridružen: Če Jan 19, 2012 7:18 pm

Re: Lažno logiranje

Odgovor Napisal/-a dr.gumpi » Sr Apr 25, 2012 6:38 am

Vsaka igra ima svoja pravila. Tudi ta. Sem že povedal, da tudi če nimaš svinčnika pri sebi to načeloma ni težava. Vsak telefon ima že danes fotoaparat, ločljivost sploh ni važna. Slikaš škatlico ali logbook in pripneš v log ali pa vsaj pošlješ lastniku. In se potem logiraš. Pravica lastnika po drugi strani je, da preveri logbook in tiste, ki niso vpisani pozove, da povedo razloge za nevpis. Razburjanje tega iskalca in celo zapis, da "nima smisla, da nas obremenjuješ s temi vprašanji" je nedostojno. Podobno igralcu v nogometu, ki po čistem ofsajdu skoraj pretepe sodnika, ki je piskal.

Še posebej pa me čudi tale izjava: "Velikokrat sploh ni bilo logbooka v cache-u, in se pac ne vpises." Menda ima 77 najdb. Jaz imam dve ali tri več. In če po pravici povem se mi je morda zgodilo dvajsetkrat, da je bil logbook (skoraj) neuporaben zaradi moče, pa še tam sem se uspel vpisati ali pa sem dodal svoj listek. Da ga ne bi bilo, pa se je mogoče zgodilo dva ali trikrat, tudi tam sem našel kakšen listek in sem ga s svojim vpisom dodal. Mislm, kr neki...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov