Dan v Zeleni prestolnici Evrope
Ljubljana v letu 2016 ponosno nosi naziv Zelena prestolnica Evrope. V okviru dejavnosti, ki jih Mestna občina Ljubljana izvaja v letu, ko nosi ta naziv, je januarja pred Mestno hišo je svoja vrata odprla informacijska točka Točka.Zate. Gre za dva med seboj povezana lesena paviljona, v katerih bo celo zeleno leto potekal raznolik program. V mesecu, katerega tema so dejavnosti na zelenih površinah, je dobil Slovenski GeoCaching klub priložnost, da pripravi v Točki.Zate. samostojen program. Vabimo vas, da se nam v nedeljo, 8. maja 2016, pridružite na Mestnem trgu med 10. in 19. uro. Predstavili bomo geolov kot privlačno in v ohranjanje naravnega okolja usmerjeno prostočasno dejavnost na prostem.

Informacijsko točko Točka.Zate. bomo 8. maja zasedli geolovci.
Informacijsko točko in mestni trg bomo geolovci ta dan zasedli tudi v okviru dogodka Dan v Zeleni prestolnici / A day in Green Capital. Pripravili bomo celodneven program z delavnicami, namenjenimi promociji geolova in prvim korakom v igri, pa tudi izkušenejšim geolovcem, praktično izkušnjo geolova, video projekcijo in razstavo geolovske opreme in drugih geolovsko pomembnih predmetov. To bo priložnost za druženje, hkrati pa tudi za promocijo igre širši javnosti.
Dogodek bo priložnost, da preživite geolovsko obarvan dan v središču Ljubljane. Informacijska točka pred Mestno hišo bo ta dan križišče vseh vaših geolovskih in drugih poti. Obiščete jo lahko večkrat in se na njej zadržitev v klepetu z organizatorji in drugimi drugimi geolovci, si ogledate razstavo in video projekcijo, se udeležite katere od delavnic, na wi-fi točki celo vpišete najdbo kakega bližnjega zaklada. K obisku posebej vabimo novince, saj bo to priložnost, da poklepetate in se posvetujete z drugimi geolovci o vsem, kar želite vedeti o geolovu.

Točka.Zate.
Zelena prestolnica Evrope je sicer pobuda Evropske komisije, ki s tem nazivom od leta 2010 nagrajuje mesta, ki trajno dosegajo visoke okoljske standarde. Na ta način spodbuja zastavljanje ambicioznih ciljev pri trajnostnem razvoju in izpostavlja primere dobre prakse. Glavno sporočilo tega naziva je, da imamo Evropejci pravico živeti v zdravem mestnem okolju, zato si morajo mesta prizadevati za izboljšanje kakovosti življenja meščanov in zmanjšanje svojega vpliva na okolje. Od leta 2010 se je za naziv potegovalo več kot 100 mest. V ožji izbor jih je prišlo 30, naziv pa so doslej prejeli Stockholm, Hamburg, Vitoria-Gasteiz, Nantes, København, Bristol in Ljubljana, ki jo bo v letu 2017 nasledil Essen.