Nov celoletni geolovski izziv: Signalov labirint
Iz središča geolovskega vesolja – nekateri trdijo, da je tam pravzaprav središče celotnega vesolja – prihajajo zaskrbljujoče novice. Naša maskota Signal se je izgubila med iskanjem pravljičnega navdiha za nov zaklad in tava po nekakšnih labirintih. Vendarle pa ni vse izgubljeno. Od 4. aprila 2022 naprej mu bomo lahko pomagali najti pravo pot z iskanjem zakladov in Lab avantur ter najdbo za zdaj še večinoma skrivnostnih predmetov. Očitno se je Signal kar pošteno izgubil, saj bo pot nazaj v Geocaching HQ iskal skozi šest labirintov kar leto dni. Geolovci, ki mu bodo pri tem uspešno pomagali, pa si lahko obetajo do dvanajst novih spominkov in še trinajstega zapovrhu.
Od 4. aprila 2022 do 3. aprila 2023 opoldne po UTC (v obeh primerih je to 14. ura po našem času) bo treba Signalu pomagati pri pobegu iz šestih različnih labirintov. Začelo se bo v začaranem gozdu. Za pot iz vsakega labirinta bosta na voljo dva meseca, kar najbrž pomeni, da bo naloga težja od Osvajanja vrhov. V tem času bo treba na Lestvici dosežkov zbrati 50 točk za prvi spominek (vstop v labirint) in 500 točk za drugi spominek (pobeg iz labirinta). Po zaključku vsakega dvomesečnega obdobja se bo lestvica ponastavila na nič, vse se bo začelo od začetka v novem labirintu. »I tako to šest puta«, če si izposodimo besede iz znane šale iz nekega drugega časa.
Število točk, ki jih prinašajo najdbe, se bo za vsako obdobje spreminjalo. V začaranem gozdu bo šlo točkovanje takole:
Najdba Lab zaklada (ene točke v avanturi) | 10 točk |
Najdba zaklada z vsaj 10 favoriti | 20 točk |
Najdba večstopenjskega zaklada | 25 točk |
Najdba zaklada z uganko | 25 točk |
Najdba virtualnega skrivnostnega predmeta | 60 točk |
Ostale najdbe (in udeležba na dogodku?) | 15 točk |
Nov točkovnik bo objavljen zadnji torek pred začetkom novega labirinta. Iz doslej znanega spet ni jasno, ali bodo točke prinašali tudi dogodki. Skrivnostni predmet v začaranem gozdu bo kresnička. Skrivnostni predmeti ne bodo vidni (sicer ne bi bili skrivnostni, ane?), zato se bo za njihovo najdbo treba zanesti na srečo. Geolovci, ki bodo vpisali najdbe z uradno Geocaching aplikacijo, bodo obvestilo o najdbi skrivnostnega predmeta dobili s pasico na vrhu zaslona. Ali bodo na podoben način obveščeni tudi tisti, ki najdbe vpisujejo na spletu, še ni jasno. V vsakem primeru pa vas bo na najdbo opozorilo nenadno povečanje seštevka točk na lestvici. Zanimivo bo videti, ali bodo kresničke za vse geolovce v istih zakladih ali bodo dodeljevane popolnoma naključnostno ob vsaki posamezni najdbi.
Svoj napredek skozi labirint boste lahko spremljali tako na spletni strani kot v uradni aplikaciji. Točke za posamezno najdbo se ne seštevajo (najdba večstopenjskega zaklada z več kot 10 favoriti vam prinese samo 25 točk), razen v primeru najdbe skrivnostnega predmeta (najdba večstopenjskega zaklada s kresničko bo štela 85 točk).
Za pravilno beleženje točk veljajo ista opozorila kot doslej. Štejejo samo zapisi, ki jih vnesete kot Najden; popravljanje Opomb, DNF ali drugih vrst zapisov v Najden ne prinaša točk. Najdbe bo treba vpisati do najkasneje 14. ure po našem času dan po izteku vsakega dvomesečnega obdobja (kar bo v vseh primerih ponedeljek). Ko se bo lestvica ponastavila, zbiranje točk za najdbe iz prejšnjega obdobja ne bo več mogoče. Najdbe torej vpisujte sproti.