Osvajamo vrhove: izziv za nove geolovske višave
Ste opazili, da so se v virtualnem inventarju novih zakladov začeli pojavljati žigi za čudesa Osončja, ki smo jih doslej lahko našli le v starejših zakladih? Očitno je, da si na sedežu igre želijo, da letošnje nadaljevanje izziva Svetovna čudesa čim prej zaključi čim več geolovcev. Razlog za to spremembo je precej očiten: pripravlja se nov izziv. Od ponedeljka, 2. avgusta, naprej bomo na Lestvici dosežkov (ki v tem trenutku še kaže geolovsko dejavnost za vas in vaše prijatelje v zadnjem tednu) zbirali točke izziva Osvajamo vrhove (Reach the Peak).
Za kaj gre? Po vzoru znanega gorniškega izziva bo treba virtualno osvojiti vrhove sedmih celin. Z iskanjem zakladov in avantur in vpisovanjem najdb boste zbirali točke, s katerimi se boste vsak mesec vzpenjali vse višje po aktualni gori tistega meseca. Vsak mesec bosta na voljo dva spominka, bazni tabor in vrh. Spominek za bazni tabor ne bo težava, spominek za vrh pa si bodo prislužili le tisti, ki bodo zbrali toliko točk, kot je višina gore posameznega meseca v metrih.
Prvi izziv, ki ga bo treba opraviti do 6. septembra, je najvišji vrh Oceanije Puncak Yaya (4.884 m). Kar veliko metrov, a ni skrbi, saj bodo najdbe prinašale malo več točk, kot ste vajeni. Točkovanje (v posameznih mesecih se bo morda tudi spreminjalo) bo za vzpon na Puncak Yayo naslednje:
Najdba večstopenjskega zaklada | 600 točk |
Najdba zaklada z uganko | 500 točk |
Najdba EarthCache zaklada | 450 točk |
Najdba Adventure Lab zaklada | 350 točk |
Najdba zaklada druge vrste | 325 točk |
Spominek za bazni tabor vam bo prineslo 325 točk, torej najdba enega tradicionalnega zaklada. Za vzpon na vrh in spominek z njega pa bo treba najti največ 16 tradicionalnih zakladov ali najmanj 9 večstopenjskih zakladov. Za poletje ne bi smelo biti pretežko. Ali bo za izziv štela tudi udeležba na dogodku ni znano.
Do 6. marca 2022 bo na voljo skupaj 14 spominkov. Kdor bo zbral vse, si bo prislužil še petnajstega za skupni dosežek. Da ne boste česa zamudili, si je dobro za uho zapisati naslednje:
- svoj napredek boste lahko spremljali na Lestvici dosežkov in v uradni Geocaching aplikaciji za obe platformi;
- za izziv Puncak Yaya bodo štele najdbe, ki jih opravite od 2. avgusta od 14. ure po našem času in vpišete do 6. septembra do 14. ure po našem času (oziroma opoldne po UTC);
- točke si boste prislužili le z objavo vpisa najdbe zaklada (Najden oziroma Found it). Urejanje in naknadna sprememba vrste dnevniškega zapisa (npr. iz Opombe ali DNF v Najden) ne bosta prinesla točk.
- 6. septembra ob 14. uri po našem času se bo Lestvica dosežkov ponastavila na nič, nov izziv za september pa bo Vinson, najvišja gora Antarktike.
Slovenski izziv Osvajamo Triglav
Za izziv Osvajamo vrhove bo treba opraviti virtualni vzpon precej višje od naše najvišje gore. Če se boste fizično povzpeli na Triglav, si boste za ta izziv lahko prislužili točke največ dveh zakladov z vrha: starejšega tradicionalnega, ki je bil kar dvakrat izbran za zaklad tedna, in novejšega virtualnega. Vse slovenske geolovske ekipe, ki se bodo od 2. avgusta do 31. oktobra (vzponov v zimskih razmerah ne bomo spodbujali) povzpele na Triglav in vzpon dokumentirale z najdbo enega od dveh zakladov na vrhu, bodo sodelovale v žrebu za najmanj en geokovanec. Opravili ga bomo v prvi polovici novembra. Sodelujejo lahko tudi ekipe, ki so oba zaklada našle že prej, če ponoven vzpon zabeležijo v spletni dnevnik enega od obeh zakladov in priložijo fotografijo, iz katere bo jasno, da je bil vzpon opravljen med trajanjem izziva. Kincho Ropy, boš šel še šestindvajsetič?
Torej do nadaljnega eventi (mega, giga, cce, cito ipd.) ne štejejo?
Dogodki niso nikjer omenjeni. In videti je, da vsaj en udeleženec dogodka s francozi za vpis udeležbe ni dobil nobenih točk.