Sem geolovka! Poznate me pod vzdevkom … mill75
V tokratnem prispevku vam predstavljamo mlado, nadobudno Štajerko, ki je popolnoma zasvojena z geolovom. Zase pravi, da bolj kot mestne ima rada zaklade v naravi, poseben izziv pa ji predstavlja tudi reševanje zapletenih ugank. Danes vam predstavljamo mill75.
Se lahko na kratko predstaviš in poveš nekaj besed o sebi?
Moje ime je Vanja. Z geocachingom se ukvarjam malo več kot dve leti. Rada se potikam naokoli v naravi, potujem in raziskujem skrite kotičke sveta, hkrati pa sem precej adrenalinska duša in geocaching je ravno prava zadeva, da združim vse skupaj na zanimiv način. 😉
Lahko pojasniš pomen svojega vzdevka, ki ga uporabljaš na strani geocaching.com?
Moj vzdevek izhaja iz starih časov, ko sva si z bratrancem ustvarila skupni profil v eni izmed spletnih iger. Skupaj z lepimi spomini mi je prirasel k srcu in tako še danes ostaja z menoj.
Kdo te je navdušil za geolov, kdaj si našla svoj prvi zaklad in kaj te je pri igri pritegnilo?
Za geocaching sem prvič slišala že kar nekaj časa nazaj, ko mi ga je predstavila prijateljica, s katero sva potem našli nekaj zakladov. A takrat me igra ni potegnila in sem hitro pozabila na vse skupaj. Potem pa sem spoznala dr_janija. Ob njegovem navdušenem pripovedovanju se je tudi v meni prebudilo zanimanje in stvar me je takoj potegnila vase. Našla sem sredstvo za koristno uporabo tehnologije in hkrati zadevo, ki naredi pohajkovanje še bolj zanimivo.
Kakšni zakladi so ti najbolj všeč (mestni, v naravi, uganke, večstopenjski …?)
Pravzaprav je to precej odvisno od mojega trenutnega razpoloženja. Sicer so mi najbolj pri srcu zakladi, ki vsebujejo kakšno res zanimivo uganko, praktično ali miselno, in pa zakladi, ki me pripeljejo na zanimive in enkratne lokacije, ki jih drugače verjetno ne bi obiskala. Rada se odpravim tudi po kakšen zaklad, ki zahteva bolj konkreten pohod in traja več časa. Najmanj pa so mi pri srcu mestni zakladi, saj po navadi potrebuješ več časa za skrivanje pred bunklji kot za iskanje zaklada. 😀
Kateri od zakladov, ki si jih našla do sedaj, se ti je najbolj vtisnil v spomin? Lahko poveš zakaj?
Težko je izbrati zgolj en zaklad in reči, ta je bil pa najboljši. Definitivno pa so mi nekateri zakladi ostali bolj pri srcu kot drugi. Od slovenskih zakladov je eden takšnih zagotovo Operacija Dieter, kjer me je zgodba takoj potegnila in sem od začetka do konca z velikim navdušenjem pričakovala, kaj vse se bo zgodilo na tej enkratni pustolovščini. Od tujih zakladov pa mi je v spominu posebej ostal zaklad Une Drôle d’héritage, ki mi je pobral kar dosti časa in živcev, a sem ga kljub moji polomljeni francoščini uspela rešiti. Bila je res super dogodivščina.
Geolov je običajno prava pustolovščina. Lahko opišeš dogodivščino, ki se ti je pri iskanju zakladov najbolj vtisnila v spomin?
Delala bi krivico, če bi kakšno dogodivščino označila za najboljšo, saj jih je bilo ogromno in vsaka zase je bila nekaj posebnega. Ena takih posebnih je bila definitivno odprava nad Dietra. Začelo se je sredi popoldneva in po 16-ih urah skrivanja po gozdovih, bežanja pred ponorelim bunkeljnom, čmokanja po dežju in gaženja v snegu, vse v eni noči, je bil celoten projekt premagan.. resnično nepozabno.
S kakšno navigacijsko napravo si začela iskati zaklade in če nam lahko zaupaš, kakšno sedaj uporabljaš za iskanje?
Zaklade sem začela iskati s pametnim telefonom in mobilno aplikacijo c:geo. Ker se mi zdi aplikacija zelo praktična in GPS na telefonu dovolj zanesljiv, moj način iskanja zakladov poteka še vedno na isti način. Sem pa zaradi svoje nerodnosti v tem času menjala že kar nekaj telefonov. 😀
Zanesljivo si se že srečala s kakšnim geolovcem ali ekipo pri iskanju zaklada. Je bilo srečanje zanimivo? Vzdržuješ stike s tem geolovcem ali drugimi še naprej?
Srečala in spoznala sem že kar nekaj geolovcev. Posebej mi bo ostalo v spominu srečanje z geolovcem iz Francije, ki ima zaklad postavljen doma, na svojih vhodnih vratih. Naslanjala sem se na vrata in poskušala ugotoviti, kako odpreti zaklad, ko je lastnik nepričakovano odprl vrata in zgrmela sem mu v stanovanje. 😀 Seveda sva se temu oba pošteno nasmejala. Po krajšem klepetu je poklical dva geolovca, tako da smo tisti dan skupaj našli kar dosti zakladov v trailu, skupaj pa smo potem tudi raziskali ogromen opuščeni rudnik. Čisto nepričakovano se je razvilo dobro prijateljstvo. Tudi kasneje smo veliko zakladov našli skupaj, in še zdaj smo, kljub veliki razdalji med nami, redno v stikih.
Kaj pa srečanja z bunkeljni in skrivanje pred njimi?
Brez tega seveda ne gre, sploh pri kakšnih mestnih zakladih. Doživela sem že marsikaj. Od soočenja s policisti, ki običajno niso ravno naklonjeni ljudem, ki stikajo okoli kipov in tabel sredi mesta, pa vse do bežanja z avtom pred bunkeljem, ki nas je preganjal iz svojega gozda.
Se rada udeležuješ dogodkov? Ti je ostal kateri v posebej lepem spominu?
Zelo rada se udeležujem dogodkov, saj tam srečaš ljudi z istim »čudnim« hobijem, in na njih se imam vedno lepo. Zame je bilo nekaj posebnega, ko sem se prvič udeležila mega eventa. Tam srečaš res veliko geolovcev na kupu, vzdušje pa je zelo zanimivo.
Si že skrila zaklad? Kakšne so izkušnje, odzivi geolovcev?
Kar nekaj časa sem razmišljala preden sem postavila svoj prvi zaklad in zdi se mi, da je kar dobro uspel. Bi pa zdaj, ko imam več izkušenj definitivno kakšno stvar naredila drugače. Najbolj pomembno mi je, da drugi uživajo pri iskanju.
Kaj bi v geocachingu spremenila najprej, če bi imela možnost spremeniti eno stvar …
Prva stvar, ki mi pade na misel je postavljanje prvih zakladov, saj kar nekaj zakladov postavijo začetniki in takšni zakladi običajno niso preveč kakovosti in obstojni.
Za konec pa še vprašanje – imaš kakšno sporočilo za ostale geolovce?
Igra je zelo raznolika in za vsakega nudi veliko različnih možnosti, zato jo izkoristite čim bolj in uživajte!!