Slovensko geocaching leto 2012
Leto 2012 je postavilo nove mejnike za geocaching v Sloveniji. Število objavljenih zakladkov je v minulem letu preseglo število vseh zakladkov, ki so bili objavljeni v letih 2001 do 2011, število aktivnih slovenskih geosledcev pa prav tako!
Številke odražajo, da je naša prostočasna dejavnost zaznala v lanskem letu eksponentno rast spreminjanja bunkeljnov v aktivne ali pa občasne geosledce. 😉
Tudi veliko že aktivnih geosledcev je v letu 2012 močno povečalo svoje udejstvovanje pri iskanju zakladov, kar pa je verjetno tudi posledica enormne rasti skritih škatlic.
Številke za leto 2012 govorijo svojo zgodbo:
• 1133 novih skritih zakladkov,
• več kot 1200 aktivnih slovenskih geosledcev,
• v začetku leta ena izmed slovenskih geosledskih ekip preseže magično mejo 1000 najdenih zakladkov. Tekom leta številko 1000 najdenih zakladkov preseže še 22 ekip,
• tri ekipe so v tem letu našle več kot 1000 škatlic (1270, 1507, 1590),
• ena ekipa je presegla 2000 najdenih škatlic (2208)
Številke leta 2012 nas tudi podučijo, da je od vseh objavljenih zakladkov 23 le-teh že bilo arhiviranih. Nekateri starejši geosledci tudi znajo pripomniti, da nekateri novi zakladki niso na najboljšem mestu ali pa da zakladek nekako nima »zgodbe«. A res je, da je tudi kakšen starejši zakladek tak in res je tudi, da se vsak od nas geosledcev lahko sam odloči, katere zakladke bo obiskal.
A ni vse v številkah!
Zgodbe, ki so bile objavljene v knjižicah obiskov na spletnih straneh slovenskih zakladkov govorijo o veselju, zabavi, rekreaciji, športu, samostojnih in skupinskih podvigih, slabem in lepem vremenu, izzivih in še o marsičemu. Vse te zgodbe nekako povzemajo čar geocachinga, ki ga suhoparna statistika ne zajema.
Kaj nam torej pravi slovensko geoaching leto 2012?
Brez dvoma se je geocaching v Sloveniji prelevil iz majhnega žuborečega potočka v »val vode«, za katerega pa se še povsem ne ve, v katero smer bo zavil in kako velik bo čez kakšno leto. Se bo ta gmota spremenila v čisto reko, v kateri se bomo vsi radi zabavali ali pa v blatno, s smetmi onesnaženo reko? To je povsem odvisno od nas samih.
Za sedaj nam gre dobro! Tudi dogajanja na 15 geo-dogodkih, ki so potekali v Sloveniji v minulem letu pričajo o tem. A verjetno lahko naredimo še več za to našo dejavnost, ki nam je v veseleje in zabavo.
Želimo vam uspešen lov
Ekipa Geocacher.si