Smo geolovci! Poznate nas pod vzdevkom … AADT
Se lahko na kratko predstavite in poveste nekaj besed o sebi?
Smo team AADT, štiričlanska družina, ki se rada potepa. Kadar nam dopušča čas, si poiščemo lokacijo in se odpravimo iskat zaklade.
Lahko pojasnite pomen svojega vzdevka, ki ga uporabljate na strani geocaching.com?
Naš vzdevek je sestavljen iz začetnic naših imen Aleš Ana David Tatjana.
Kdo te je navdušil za geolov, kdaj ste našli svoj prvi zaklad in kaj vas je pri igri pritegnilo?
Za geolov me je navdušil prijatelj in geolovec LuLaMO. Skupaj smo šli na naš prvi lov dne 27. 08. 2010 na Piramido in Gorca-Malečnik. Pri tej igri nas je navdušilo to, da lahko gremo na izlet in da obiščemo kraje, kjer še nismo bili.
Kakšni zakladi so vam najbolj všeč (mestni, v naravi, uganke, večstopenjski …?)
Najbolj so nam všeč tisti zakladi, kjer se ne rabimo preveč izogibati bunkeljnov. Se pravi zakladi v naravi. To so tradicionalni in pa večstopenjski, ki nimajo preveč stopenj (do 6 stopenj).
Kateri od zakladov, ki ste jih našli do sedaj, se ti je najbolj vtisnil v spomin? Lahko poveš zakaj?
Najbolj sem si zapomnil obiska Grad Negova GC35Q2V. Ko je nekega večera telefon naznanil nove zaklade, sva se s hčero odpravila na lov na zaklade. Ko sva prišla do gradu, sva ob vznožju zagledala majhno sovico. Obšla sva jo, ter se odpravila po zaklad. Ko sva se vračala, sva našla sovico, ki je med tem že padla med kamne. Tako sva jo pobrala in jo odnesla s seboj. To je bil naš FTF suvenir, ki še danes pridno leta po kletki.
Geolov je običajno prava pustolovščina. Lahko opišete dogodivščino, ki se vam je pri iskanju zakladov najbolj vtisnila v spomin?
Na Sudencih smo iskali zaklad, ki je bil zelo dobro skrit. Tam smo srečali nekoga, ki je tudi iskal zaklad, vendar se nam je nekako izmikal. Tako smo iskali zaklad v krogu, on je odnehal, mi pa smo nadaljevali in našli zaklad. In še danes ne vemo, kdo je bil ta geolovec.
S kakšno navigacijsko napravo si začel iskati zaklade in če nam lahko zaupaš, kakšno sedaj uporabljaš za iskanje?
Najprej sem uporabljal samsung galaxy 1, ki pa je bil vse prej kot natančen. Nato sem nabavil oregona 450, kasneje pa še oregona 600, ki ju uporabljam še sedaj. Seveda brez pametnega telefona tudi ne gre, tam kjer je potrebno pogledati spoiler sliko.
Zanesljivo ste se že srečali s kakšnim geolovcem ali ekipo pri iskanju zaklada. Je bilo srečanje zanimivo? Vzdržujete stike s tem geolovcem ali drugimi še naprej?
V samem začetku smo iskali zaklade sami. Nato pa smo se na terenu spoznali lokalni geolovci, kateri še sedaj vzdržujemo stike in pa skupne izlete, kjer se udeležujemo srečanj.
Kaj pa srečanja z bunkeljni in skrivanje pred njimi?
Na začetku smo bili bolj zadržani,sedaj pa to delamo rutinirano, saj si najmanj sumljiv, če narediš to brez zadržkov in naj drugi vidijo, da veš kaj delaš. Seveda pa ne smeš ogrožati obstoja zaklada.
Se radi udeležujete dogodkov? Vam je ostal kateri v posebej lepem spominu?
Kolikor nam dopušča čas. Težko bi katerega izpostavil. Dogodki so namenjeni druženju in izmenjavi izkušenj. Seveda brez spoznavanja novih obrazov tudi ne gre.
Si že skril zaklad? Kakšne so izkušnje, odzivi geolovcev?
Seveda sem. Na začetku so bile škatlice bolj enostavne in na mestih, kjer jih sedaj mogoče ne bi postavil. Sedaj pa se trudim, da naredim škatlico, ki jo najditelj z veseljem odpre. S kilometrino pač dobiš izkušnje in ideje.
Kaj bi v geocachingu spremenili najprej, če bi imel možnost spremeniti eno stvar …
Da bi začetniki lahko postavili svoj prvi zaklad po 100 najdenih, saj s tem ne bi nastajali slabo zasnovani in izdelani zakladi.
Za konec pa še vprašanje – imaš kakšno sporočilo za ostale geolovce?
Spoštujte delo in čas, katerega je lastnik vložil v izdelavo škatlice in je ne poškodujte samo zato da pridete do vpisa v dnevnik.